
З першого травня 2025 року в Україні набуває чинності низка важливих змін, що охоплюють соціальну сферу, енергетику, освіту, оборону та інфраструктуру.
Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні в останній місяць весни.
Скасування пільгового тарифу на електроенергію для електроопалення
Завершується дія пільгового тарифу 2,64 гривні за кіловат-годину. для домогосподарств з електроопаленням. Відтепер застосовуватиметься загальний тариф 4,32 гривні за кіловат-годину.
Введення біоетанолу в бензин
Всі АЗС зобов’язані додавати до бензину щонайменше 5% біоетанолу. Це сприятиме зниженню шкідливих викидів та наближенню до європейських екологічних стандартів.
Продовження виплат для ВПО
Виплати для внутрішньо переміщених осіб автоматично продовжили ще на шість місяців. Подавати нові заяви не потрібно, якщо не відбулося змін у майновому стані чи складі родини.
Пенсійні надбавки за віком
Пенсіонери отримають щомісячні надбавки: 300 гривень для осіб від 70 років, 456 гривень — від 75 до 80 років, 570 гривень — понад 80 років. Надбавки нараховуються, якщо загальний розмір пенсії не перевищує 10 340,35 гривні.
Підвищення стипендій курсантам
Стипендії для курсантів військових та правоохоронних вишів зростають у 1,5 раза. Загалом на це передбачено понад 1,5 мільярда гривень у 2025 році.
Старт основної сесії НМТ
З 14 травня розпочнеться основна сесія національного мультипредметного тесту, яка триватиме до 25 червня.
Після 4 травня для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. З міркувань безпеки цю інформацію не оприлюднюють публічно.
Оновлення стандартів світлофорів
Змінюється колір зеленого сигналу на смарагдовий, впроваджуються шевронні стрілки, таймери зворотного відліку, кнопки виклику сигналу та звукові сповіщення для покращення безпеки дорожнього руху.
Скорочення терміну базової військової підготовки для «обмежено придатних»
З 1 травня 2025 року в Україні оновлено програму базової загальної військової підготовки (БЗВП) для осіб, які раніше були визнані обмежено придатними до військової служби.
Основні зміни:
-
Скорочення терміну підготовки: замість 45 днів, підготовка триватиме 30 діб.
-
Зниження фізичних навантажень: програма передбачає меншу інтенсивність фізичних вправ, враховуючи стан здоров’я цієї категорії військовослужбовців.
-
Формування окремих навчальних підрозділів: для ефективнішого навчання створюються окремі роти або взводи, що дозволяє адаптувати процес підготовки до потреб цієї групи.
Ці зміни стосуються як новопризваних осіб, так і тих, хто раніше проходив навчання на кафедрах військової підготовки або проходить його повторно.
Метою є забезпечення ефективної підготовки військовослужбовців, які будуть залучені до служби в тилових підрозділах, таких як частини забезпечення, охорони, логістики, зв’язку та медичні підрозділи.
Розширення функціоналу застосунку «Резерв+»
До 8 травня у застосунку «Резерв+» мають з’явитися два нових типи відстрочок для військовозобов’язаних.
Перший тип відстрочок — для осіб з тимчасовою непридатністю до служби терміном від 6 до 12 місяців. Другий тип — для громадян, у яких чоловік або дружина перебуває на службі, а також є дитина віком до 18 років.
Перевірка декларацій НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції розпочинає перевірку електронних декларацій за 2024 рік. Декларанти мають 30 днів після подання для виправлення помилок.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: