Війна та бізнес: про нові виклики і нові стратегії у будівельному бізнесі від директорки БК Вертикаль

Війна суттєво вплинула на ведення будівельних графіків усіх без винятку будівельних компаній України. Незважаючи на всі наслідки військового часу в країні, клієнти все одно хочуть бачити активне будівництво і вчасну здачу будинків. Тому бізнесу сьогодні потрібні нові рішення, адаптовані під непрості умови, які диктує війна.

За статистикою, за останній рік квартири у новобудовах Івано-Франківська значно подорожчали. І такою є реакція забудовників на безліч факторів, спричинених порушеною логістикою, вартістю та дефіцитом будівельних матеріалів, відсутністю інженерного обладнання, валютними коливаннями тощо.

Врешті-решт суттєво зросла і собівартість самого будівництва: кількість великих постачальників будівельних матеріалів різко зменшилась, адже через війну призупинили роботу великі компанії у східних областях, в той час, як імпортні матеріали фактично стали важко доступними через ріст валютних курсів.

Військовий час вимагає нестандартних підходів у веденні бізнесу, враховуючи усі наведені вище труднощі. Адже ростуть і ціни, і вимоги клієнтів.

«Ми стикнулися з проблемою постачання будівельних матеріалів, пошуком нових підрядних організацій. Є багато труднощів, пов’язаних з веденням бізнесу під час воєнного стану. До прикладу, нові умови вимагають забезпечення будівельних майданчиків потужними генераторами для безперебійної роботи. І ми змушені постійно адаптуватись, приймати нові важливі рішення», — розповідає Ірина Орловська, директорка БК Вертикаль.

За словами директорки БК Вертикаль, таке переформатування роботи необхідне та є важливим, особливо на перших етапах в умовах тотального здорожчання будівельних матеріалів.

Зміни в компанії пов’язані з тим, щоб виконати зобов’язання, пришвидшити темпи будівництва і при цьому різко не піднімати ціни на нерухомість.

«Новим підходом у нашій діяльності є напрям залучення інвестицій у проєкти, які ми реалізуємо, і проєкти, які ми готуємо до старту будівництва та продажів згідно з новими вимогами законодавства. У компанії  напрацьована політика залучення великого інвестора і середніх оптових інвесторів не лише з Івано-Франківська, а й з інших міст України. Гроші — це інвестиції, тому ми практикуємо проєктне фінансування, у якому кожен проєкт має свою дохідність, своє технічне наповнення та своїх інвесторів», — зазначає Орловська.

За її словами, це — новий для компанії підхід, який гарантуватиме дохідність інвестицій для клієнтів.

«Раніше політикою компанії Вертикаль була позиція фінансування будівництва без залучення інвестиційних ресурсів великих/середніх інвесторів. Зараз на ринку є інвестори, котрі бажають вкласти кошти у нерухомість і згодом вигідно її реалізувати на високому ступені готовності, тому ми у компанії розробили вигідні умови співпраці з такими клієнтами. Це вигідне партнерство, у якому досягаються спільні партнерські цілі — висока будівельна готовність якісних об’єктів та гарантована дохідність інвестицій.

Як ми і обіцяли клієнтам, з лютого збільшуємо темпи будівельних робіт у ЖК HydroPark DeLuxe. Для повного забезпечення електроенергією всіх виробничих процесів на будівництві вже запрацював потужний електрогенератор НІМОІNSA-200 kva, який надає можливість безперебійної роботи, незалежно від графіків подачі електроенергії», — розповідає директорка БК Вертикаль Ірина Орловська.

У компанії акцентують, що темпи запланованих робіт зросли вже у лютому, позитивні прогнози у цифрах є на березень.

«Завдяки надпотужному генератору, завдяки резерву будівельних матеріалів та збільшенню робітничих кадрів з березня у ЖК HydroPark DeLuxe ми вийдемо на темпи з розрахунком будівництва 2 поверхи/місяць», — наголосила Ірина Орловська.

Зміни також стосуються адаптації роботи для комфорту працівників та клієнтів. Зокрема, БК Вертикаль забезпечила відділи продажу безперебійним мобільним інтернетом, який не залежить від електропостачання, генераторами, які дозволяють працювати команді у теплі та з постійним світлом, а також підсилювачами зв‘язку, щоб тримати контакт з клієнтами у будь-який час.

Існує ще проблема зменшення кадрового резерву, пов‘язана з тим, що люди йдуть захищати державу у лави Збройних сил. І це ті фактори, які теж впливають на роботу та потребують нових рішень.

«Багато працівників БК Вертикаль зараз на війні, однак робочі місця за командою зберігаються. На жаль, є сумні випадки, коли військові отримують поранення, зникають безвісти або помирають на війні. Такими є наші реалії, тому усіх працівників, які беруть участь у бойових діях, ми підтримуємо матеріально та технічно. Ми маємо свою зону відповідальності — працювати в тилу. Ми підтримуємо економіку, платимо державі податки, надаємо робочі місця, щоб забезпечити військових усім необхідним», — пояснює директорка БК Вертикаль.

Незважаючи на труднощі для бізнесу, рішення приймаються на користь клієнта, в першу чергу. Зокрема, зараз Вертикаль не продає нерухомість на етапі котловану чи фундаменту і пропонує лише житло з високим ступенем готовності.

«Будівельна компанія Вертикаль продає лише ті будинки, у яких готовність мінімум 30 %. Ми гарантуємо клієнтам якість будівництва, впевнені у мирному майбутньому України та акцентуємо на тому, що будемо будувати швидше, зберігаючи якість», — додає Ірина Орловська.

Партнерський матеріал


22.02.2023 2808 1
Коментарі (1)

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

703
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

952
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7552 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2424
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2331
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2559

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

409

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

760

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

853

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

552
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

259
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

434
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

535
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38035
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

411
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

552
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

706
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

255
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

371
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

295
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

989
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

639 1