Виявили порушення: на Івано-Франківщині перевірили пансіонат для людей літнього віку (ФОТО)

Представники уповноваженого з прав людини відвідали приватний пансіонат для людей літнього віку «Рідний куточок».

Про це повідомили на сайті Омбудсмана України, пише Фіртка.

"У межах реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі працівників регіонального представництва Уповноваженого в Івано-Франківській області та представника громадської організації відвідала без попередження приватний пансіонат для людей літнього віку «Рідний куточок» в місті Тисмениця Івано-Франківської області", — йдеться у дописі.

Під час відвідування встановили, що пансіонат розміщений у двоповерховій будівлі готельного типу із житловими, адміністративно-господарськими приміщеннями та приміщеннями громадського призначення. Є автономне опалення та протипожежна сигналізація.

Діяльність приватного пансіонату забезпечує ФОП Манько О.П. з основним видом діяльності 87.30 «Надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів». Послуги у пансіонаті надають на підставі договору, їх вартість для однієї особи складає від дев'яти до 18 тисяч гривень на місяць.

Приміщення розраховане для проживання 100 осіб, на день відвідування у пансіонаті перебувало 27 осіб. Догляд за підопічними забезпечує п'ятеро осіб (адміністратор, доглядальниці та кухар).

Як зазначають, мешканці пансіонату забезпечені комфортними умовами проживання, цілодобовим доглядом, п’ятиразовим харчуванням, допоміжними засобами для пересування, засобами особистого догляду та гігієни. Проживають у кімнатах від двох до чотирьох осіб.

"Підопічні мають доглянутий зовнішній вигляд та відкриті у спілкуванні. Скарги на неналежне поводження, якість догляду та умови проживання від них не надходили", — зазначають на сайті Уповноваженого.

В пансіонаті здійснюють постійне спостереження за станом здоров’я підопічних та контроль за дотриманням лікарських призначень. Мешканці пансіонату отримують медичні послуги мобільної паліативної медичної допомоги. Проводяться щоденні когнітивні заняття для підтримки пам'яті, мови, уваги, оздоровча гімнастика, прогулянки на природі та різноманітне дозвілля.

Територія огороджена та пристосована для переміщення маломобільних осіб, на подвір’ї облаштовані місця для відпочинку на свіжому повітрі. Заклад відкритий для відвідувачів, а на вебсайті пансіонату розміщена необхідна інформація про надання послуг.

Водночас під час відвідування група НПМ виявила порушення права на свободу та особисту недоторканість підопічних, оскільки договори про надання послуг підписані не отримувачами послуг, а їх родичами, які оплачують вартість послуг.

Також діяльність пансіонату «Рідний куточок» в місті Тисмениця не відповідає повною мірою Критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, затверджених постановою Уряду № 185 (відсутній договір із закладом охорони здоров’я; немає експлуатаційного дозволу або реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів), відповідно, інформація про пансіонат «Рідний куточок» відсутня у Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Надавачу соціальних послуг скерують відповідні рекомендації щодо усунення та недопущення надалі виявлених порушень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виявили порушення прав дитини: на Прикарпатті перевірили один з інтернатів (ФОТО)

Щоб звільнити бабусю від обов'язків опікуна: неповнолітній син полеглої військовослужбовиці з Івано-Франківщини звернувся до Омбудсмана

Працівниця психоневрологічного інтернату на Прикарпатті побила підопічну (ФОТОФАКТ)

Фотогалерея


31.03.2025 Діана Струк 1805
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1195
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1972
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3486
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2385 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5183
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

927
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2