Вихідні у Косові: гуцульський колорит і гори Карпати

 

/data/blog/58780/549ab789c0dbcd8066fe99e196696a81.jpg

 

Косів здавна вважають перлиною Гуцульщини. Сюди можна приїхати будь-коли, і завжди вас зустрінуть із щирою гостинністю.

Біля вокзалу в Івано-Франківську завжди чекають маршрутні таксі, якими ви зможете дістатися до Косова. Відстань доволі чимала — майже 100 км, і, якщо є бажання, то можна розбити дорогу на два етапи та зробити зупинку в Коломиї, за 32 кілометри від Косова, і прогулятися стародавніми кам’яними вуличками.

У самому Косові ви знайдете чимало затишних готелів із помірними цінами, де двомісний номер коштуватиме від 150-180 грн. за добу. Можна орендувати будинок у приватному секторі, де житло коштуватиме дешевше.

Деякі бази відпочинку запропонують вам сауну, більярд та Wi-Fi. При кожній базі також є кафе та ресторани. Ми ж рекомендуємо звернути увагу на санаторій «Косів», що знаходиться за три кілометри від центру міста в селищі Смодне.

Цей комплекс збудували ще в XIX сторіччі як заклад, де лікували в основному повітрям, сонцем, дієтами та іншими природними ліками. І зараз санаторій також пропонує широку лікувально-діагностичну базу. Та, насамперед, Косівський природо-лікувальний пансіонат відомий завдяки парку, який був закладений раніше за будівлю.

Сюди поступово звозили рослини з різних куточків світу. І зараз дендропарк санаторію «Косів» визнають найбільшим і найкращим на Івано-Франківщині.

Якщо ви небайдужі до народної майстерності, завітайте до Музею народного побуту і мистецтва та Музею історії та побуту Гуцульщини і Покуття.

А також не забудьте відвідати знаменитий Косівський сувенірний ринок, де ви зможете знайти різноманітні витвори народних майстрів на будь-який смак.

Ринок працює двічі на тиждень, у четвер та суботу, за винятком великих релігійних свят. Торгувати починають із самого ранку, але варто пропустити натовп перших покупців, які приїжджають із прилеглих селищ та навіть віддалених міст за гуртовим товаром, і прийти сюди пізніше – близько 7-8 години ранку.

Тут, серед безлічі дешевих кошиків, ковдр та дерев’яних писанок, що продаються гуртом, ви можете знайти справді рідкісні речі.

У глибині ринку продають високохудожню вишивку на сорочках, спідницях, хустинах та предметах побуту, нашийні візерунчасті прикраси з бісеру, які називають герданами, майстерно вирізьблені з дерева тарелі, панно, статуетки, жартівливі фігурки та скриньки, вироби зі шкіри, напівкоштовного каміння, скла, металу й кераміки.

До речі, Косів традиційно славиться своїми гончарями, тож керамічних виробів тут удосталь. Але не соромтеся торгуватися. Тут люблять живу розмову та хороший жарт, тож, якщо знайдете вагомі аргументи, можна отримати чималу знижку.

У Косові ви зможете почути трембіту, самостійно спробувати пограти на цій незвичній трубі та зустрітися з майстрами, які виготовляють ексклюзивні музичні інструменти — скрипки, дримби, цимбали, сопілки, гудки та бандури.

У місті є й сірководневе джерело, яке можна здаля відчути завдяки характерному запаху. Воно знаходиться в межах Косова на горі Сопка.

Прогуляйтеся містом та подивіться на Косів із Міської гори, що височіє над центром, відвідайте водоспади, яких чимало поблизу Косова. Два з них, Гук-1 та Гук-2, розташовані в межах міста на річці Рибниця.

Завітайте до дерев’яної Василівської церкви, поласуйте унікальними фігурками з плавленого сиру або просто купіть їх як сувенір своїм близьким. Спробуйте традиційні місцеві страви, до яких належить насамперед банош — варена на сметані кукурудзяна каша, заправлена маслом, книші — невеличкі пиріжки з бринзою, кремзлики — картопляні оладки, та гурка – ковбаса з кукурудзяної муки, шкварок та цибулі.

У Косів можна приїхати й для активного відпочинку. У самому місті є гірськолижний витяг довжиною 1200 метрів, але можна також кататися і в сусідніх селах. В Шешорах, селищі, розташованому на висоті 600 метрів над рівнем моря за 14 кілометрів від Косова, витяг сягає 900 метрів, а в Яворові, що знаходиться за 12 кілометрів, траса досить коротка — усього 350 метрів.

Гірськолижне спорядження тут можна орендувати за 50 гривень на день, і за таку ж суму взяти абонемент на витяг. Година заняття з місцевим інструктором також коштуватиме вам від 50 гривень. До речі, Шешори знамениті ще й своїми «Сріблястими» водоспадами, а в Яворові виробляють рукотворні килими з овечої вовни.

Якщо ви захочете зробити екскурсію в Коломию чи Верховину, які відомі своїми архітектурними та історичними пам’ятками, то варто домовлятися з хазяїном вашого готелю. Вам детально розкажуть, як дістатися до обраного міста, порекомендують хорошого гіда або просто організують вам усе, що ви скажете.

Також при бажанні можна замовити тур «Гуцульські мандри» — це система розроблених кінних маршрутів у гори. Ви можете провести у такій подорожі годину, а можете зробити довгеньку екскурсію засніженим лісом, яка триватиме до вечора.

Неперевершені краєвиди Карпат, тиша та недоторканий сніг на полонинах, і тепле дихання коней — усе це складові чудового відпочинку однієї ясної зимової днини. А якщо ви приїдете сім’єю, то замовте катання на санях — задоволення від такого катання отримають і малі, і дорослі.

 

Світлана Белінська, huculia.info


09.09.2014 3872 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1119
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

985
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1055 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3124 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

784

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2352
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1153
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116