Віхи тижня від Фіртки: Сланцевий розбрат, домбровська криза та як трудяться прикарпатські обранці


/data/blog/38040/9cbbd7650d2fdd4687ba95e5f3b60dd3.jpg

Фото: jkg-portal.com.ua

 

Про це і не тільки у наших щотижневих оглядах найважливіших подій, якими жила область минулі сім днів.

 

Отож…

 

«Так» чи «ні» сланцевому газу вже в найближчий місяць мають вирішити депутати Івано-Франківської обласної ради. Минулого тижня відбулося перше засіданні спеціальної комісії при обласній раді, яка має опрацювати текст угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».

 

На все про все комісія має місяць. Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться.

 

Згідно українського законодавства, текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. А тому останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Отож, поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. І мова вже нетільки про екологію, але й економіку і соціальну гарантії.

 

В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?

 

 

Нагадав про себе минулого тижня і Домбровський кар’єр. Експертами було виявлено відкритий карстовий канал діаметром майже півметра, з якого, як зазначено в Інформаційному листі в Івано-Франківську ОДА, «витікає скаламучений низькомінералізований потік грунтових вод, від 860 до 1300 куб. м за добу». Така звістка стала причиною екстреного скликання численних надзвичайних комісій, а також відвідин Прикарпаття заступником міністра екології та природних ресурсів України Олександром Сушко.

 

Місцеві чиновники нарікають на недофінансування заходів про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха. І вирішили своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків.

 

Домбровський кар'єр оглянув заступник Міністра екології

 

Півроку у парламенті. Як трудяться депутати-мажоритарники від Пркиарпаття підрахували активісти громадянського мережі ОПОРА. Олександр Сич, Володимир Купчак, Ольга Сікора, Анатолій Дирів, Василь Гладій, Юрій Дерев’янко та Олесь Доній на сімох напрацювали трохи більше 70 законопроектів і постанов. Лідером серед них є Юрій Дерев’янко, який причетний до розробки 18 законодавчих ініціатив. Втім, поки що така працю нардепів не була врахована їхніми колегами.

 

Юрій Дерев’янко – лідер серед депутатів від Прикарпаття за кількістю зареєстрованих законопроектів

 

 

 

Подарунок від ЄРЦ. В одному із житлових будинків Івано-Франківська по вулиці Хоткевича, було встановлено новий ліфт. Здавалось би – рядова подія. Ліфти у новубудовах запускають чи не кожного тижня. Так ні, виявляється, що у нас таки вміють запускати ліфти – із почестями, владою і духовенством. І франківським заубдівникам потрібно повчитися цього у КП «ЄРЦ».

 

В одному з найвищих будинків Івано-Франківська запустили новий ліфт (фото)

 

 

Підсумки піврічної діяльності вирішили підбити минулого тижня і прикарпатські правоохоронці. Кажуть, що їм не вистачає дільничих, працюють над переорієнтуванням роботи у зв’язку із вступом у дію положень новго КПК, а ще обіцяють з 1 вересня у кожну школу направити міліціянта – для роз’яснювальної роботи серед підростаючого покоління. Окрім того боруться із порушниками ПДР. Для цього на найпроблемніших відрізках дорогіх області щоденно працюють патрулі.

 

У міліції стверджують, що велика кількість патрулів на дорогах Прикарпаття – для профілактики

На Прикарпатті не вистачає дільничних


22.07.2013 1082 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1729
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

859
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2030
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2436 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1157
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5228
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2