Віхи тижня від Фіртки: НІ – малим ГЕС, новий Папа, поверненя зими і скорочений робочий день для службовців


Прикарпаття в снігових заметах, відмінені наради і скорочений робочий день, а ще протести проти міні-ГЕС й продовження суду над Гаркотом – такими подіями жила Франківщина минулого тижня. Але про все по-порядку.

 

НІ – малим ГЕС. В Івано-Франківську під стінами адмнібудівлі облдержадміністрації пройла акція протесут проти будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Епопея із цим питанням тягнеться вже декілька років. Горяни виступають проти спорудження станцій, оскільки вони, за їхніми словами, нищать флору і фауну річок і перетворюють Карпати із рекреаційної зони у промислову, а також можуть спричинити землетруси. Саме із такими вимогнами активісти громадських організацій області з’їхались в Івано-Франківськ минулої середи. Схожі акції пройшли і в інших містах України. От чисельність їх була доволі малою.


В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (фото)


Знову про Гаркота. В Івано-Франківську триває суд над колишнім директором департаменту архітектури і містобудування Олегом Гаркотом, якого звинувачують в отриманні хабара в розмірі 30 тисяч доларів. Цього разу в суді слухали свідків резонансного осіннього затримання – керівника фракції ВО Свобода в міській раді, голову бюджетного комітету міськради Романа Онуфріїва, Петра Славенюка, Дмитра Стефурака, головного архітектора Івано-Франківська Володимира Гайдара та депутата Івано-Франківської міськради Володимира Балагуру.

Чогось нового свідки у справу суттєво не додали. Гаркот щиросердечно покаявся і визнав, що брав хабар. Втім, розгляд справи триває й далі.

 

Екс-головний архітектор Івано-Франківська Олег Гаркот покаявся на суді у взятті хабара

 

На справжнє випробування для прикарпатців перетворилися минулотижневі вихідні. Циклон, який заполонив усю Захдну Україну в середині березня приніс не тільки місячну норму опадів, сильний вітер, але й мороз, кілометрові затори на дорогах, знеструмлення населених пунктів і відсутність транспортного зв’язку.

 

Сотні автівок, застряглих в снігових заметах, викинутих в кювети, понад дві сотні населених пунктів, відрізаних від цивілізації, робота комунальників «на межі», працівники ДАІ, які роздають продукти харчування та теплий чай далекобійникам, - таким запам’ятають 15-16-17 березня 2013 року прикарпатці.

 

«Сніговий апокаліпсис», у якому опинилася область у п’ятницю навіть змусив скоригувати робочий розпорядок службовців. Через негоду було скорочено робочий день, а також відмінено ряд нарад і зустрічей керівництва області. Тішить єдине, що попереду таки весна і це був останній натяк зими в цьому сеззоні на її силу.

 

Хроніка "снігового апокаліпсису" на Прикарпатті (фото)

 

Поки Прикарпаття оговтується від весняної негоди, світ обговорює ще одну непересічну подію – обрання нового Папи Римського. Главою Католицької Церкви став далеко не той, на кого ставили і сподівалися. Новим намісником апостольського престолу конклав обрав архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Марія Бергольо.

 

Після такого доволі неочікуваного рішення кардиналів стало зрозуміло, що Європа більше не центр католицького світу, адже за новим понтифіком кардинали «вирушили» аж на край світу – в Аргентину.

 

А ще таке рішення неабияк сколихнуло українців. Новий Папа має прямий стосунок до УГКЦ, оскільки його вчителем був український священик. А тому в Україні тепер розраховують на певні «бонуси» від офіційного Ватикану. Знову на порядок денний вийшло питання патріархату УГКЦ, візиту новго Папи в Україну з нагоди 1025-річниці Хрещення України-Руси, а також проголошення Блаженним митрополита Андрея Шептицького.

 

Що чекає на Церкву за правління нового понтифіка Папи Римського Франциска?

 

Ось таким був минулий тиждень на Прикарпатті. Усім гарного настрою на тиждень прийдешній, який обіцяє бути не менш цікавим.


18.03.2013 1868 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1543
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3028
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1064
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1108
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1132 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3340 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

129

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1035

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

854

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

391
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

241
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2422
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1217
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

502
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15124
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7431
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

246
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

305
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

337
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

423
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

714