Відпочинок в Косино: лікувальні купальні в карпатському антуражі

 

В 40 кілометрах від Мукачева і в 20 від райцентру, в Берегівському районі Закарпаття, затишно розташувалося село Косонь, до недавнього часу відоме виключно жителям навколишніх сіл.

 

Однак за останні роки відпочинок у Косоні став популярним не тільки серед українських, але і серед європейських туристів.

 

Історія села Косонь: завдяки чому відбулося таке чарівне перетворення

Село Косонь відоме історикам з 1333 року. За цей час воно змінило декілька назв: Кодунь, Мезекосонь, Косино, Косини. Це один з багатьох населених пунктів у тутешніх краях. Риболовля, випас свиней, вирощування винограду. Все як у людей. І монголо-татари в 1566 не пройшли повз. І неврожаї з бурями. І в боротьбі Ференца II Ракоці з Габсбургами місцеві мешканці взяли участь. І в революційному бурлінні початку 20 століття. І під чехами побували, і під угорцями, і під Радянським союзом.

Термальні води Косино: вода, що відродила село

І лише у 21 столітті, нарешті, згадали про головну «фішку» тутешніх місць. Лікувальні мінеральні води. Унікальну воду життя, що лікує серцево-судинні, шкірні, захворювання нервової системи та опорно-рухового апарату.

На відміну від питної мінералки, тутешні води приймаються зовнішньо, у зручних, гарячих термальних басейнах, за графіком 15–20 хвилин три рази на день.

Піонером у нелегкій справі залучення туристів виступила зона відпочинку «Шошто-Термал». Нині прапор з її рук підхопив комплекс «Термальні води Косино», що значно розширився порівняно зі своєю попередницею. П’ять басейнів, три з яких термальні (всі працюють цілий рік), прісний басейн з аква-баром і дитячий з ігровим майданчиком неподалік. Також на території комплексу, збудованого в австро-угорському стилі, працює готель, сім саун, масажний кабінет і безкоштовний Wi-Fi. Уся ця краса розкинулася в кількох кілометрах від села, на території 200-річного дубового гаю.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Як бачите, комплекс розрахований на те, що люди будуть проводити тут цілу добу. А можливо, і не одну. Коштують послуги «Косино» 500 грн з дорослої людини за день, або 200 за три години. Діє система знижок і абонементів. Також слід врахувати, що у свята і у вихідні наплив народу в купальнях максимальний, і не виключені чималі черги. По можливості, плануйте відвідування на будні, адже більшість негативних відгуків пов’язана якраз із довгими шеренгами народу, що годинами чекає вільної шафки в роздягальні.

Джерело фото: volynpost.com.

Карпатські принади Косоні

Але не думайте, що відпочинок в Косоні обмежується бовтанням у басейнах і валянням на лежаках у перерві. Вода – це лише одна, хоча й важлива, принада регіону.

Джерело фото: volynpost.com.

Не забувайте про:

  • Близькість кордону з Угорщиною, куди можна зазирнути щасливим власникам відповідної візи.
  • Чисте повітря, візитівку Закарпаття нарівні з чарівними красотами.
  • Колорит краю, де тісно сплітаються угорська та українська культури.
  • Смачну кухню на чолі зі знаменитим бограчем, якому навіть присвячують фестивалі.
  • І, головне, мізерній відстані до цілої купи найкрасивіших місць області.

Відпочиваючи в Косоні, ви самостійно і без проблем відвідаєте за світловий день:

  1. Берегове з його винними підвалами та дегустаціями (у залах Чизай, Жайворонок).
  2. Мукачеве із Замком Паланок, затишним центром і сакурою навесні.
  3. Ужгород, переповнений храмами і приголомшливої краси будівлями.
  4. Долину нарцисів у Хусті (це, як ви розумієте, в сезон, у травні).
  5. Невицький замок. Віллу графа Шенборна, нині санаторій «Карпати». І багато-багато іншого.

На фото: Невицький замок, джерело: foto.ua.

У більш віддалені місця вас з величезним задоволенням відвезуть екскурсійні «бусики», яких тут також вистачає.

Де зупинитися в Косоні

А після повернення ви зможете обрати, де саме дати відпочинок втомленим ногам.

Свої послуги пропонує як шалено дорогий готель на території «Термальних вод Косино». Ціна питання від однієї до чотирьох тисяч гривень на добу. Так і приватний сектор. Вас радо приймуть і садиби, і гостьові апартаменти і вілли, і мотелі. І просто хороші люди, які здають житло без усіх цих пафосних назв.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Тут розліт цін величезний, стартують від стольника з людини.

Як дістатися до Косоні

З Мукачева, Ужгорода автобусом до Берегового. Звідти маршруткою (з центру міста). Можливий варіант через село Яноші. Або електричкою Ужгород – Королево до станції Косино.

 

IGotoWorld.com


03.08.2015 6804 1
Коментарі (1)

Ирина 2018.12.31, 16:06

Доброго дня. Дуже неприємна ситуація!!! Сьогодні великою компанією приїхали до комплексу о 13.50 і адміністратор на рецепції повідомила що копмлекс працює до 14.00!!!! На сайті в мобільній версії сайта нічого не зазначено для підтвердженні прикріплено скрін-шот як і на Facebook Заходило на сайт 15осіб!!! Втрачено 4години часу дороги і дуже зіпсований настрій перед Новим Роком! На гарячій лінії внятної відповіді на дану ситуацію мені не повідомили!!Тільки те, що інформація у відділі цін!! Серйозно?! І як сказали «головної сторінки в нас немає» На фото зазначила «головну сторінку». За сервіс нічого сказати не можу але на рецепції повідомили «холодно» що все на сайті є!! І вирішенням нашого питання не займалимь.  Так що перед Тим як хочет відпочити треба дзвонити аби точно взнати інформацію. За актуальністю не слідкують!!!! І сервіс України до Європи тільки ціни!!!!

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1109
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2817
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

384
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

295
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116