Віддали життя за Україну: на фасаді одного з ліцеїв відкрили пам'ятні дошки трьом загиблим захисникам з Івано-Франківської громади

Мешканці громада численно зібралась, аби вшанувати пам'ять трьох полеглих воїнів. 
У Чернієві на фасаді ліцею відкрили пам'ятні дошки трьом загиблим захисникам України з Івано-Франківської громади: Володимиру Круліву, Дмитру Кіндрату та Василю Кіндрату.
Про це розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
«Хочу низько вклонитись рідним всіх наших Героїв, які віддали найдорожче – своє життя за незалежність нашої  української держави. Адже те, що наші діти вчаться у школі, що тут у нас відносно спокійно – це заслуга тих хлопців і дівчат, які щоденно віддають свої життя за незалежність нашої держави.
Наша громада з 2014 року вже втратила 249 наших Героїв у різних селах, населених пунктах. Це велика ціна. А тому наш обов’язок зберегти пам'ять і не тільки в анотаційних дошках, що ми з вами робимо, а й у фільмах і у відкритих уроках.
Тому, що ці  пам’ятні дошки для нас всіх, для громади. Бо дуже важливо, щоб наші діти, вчителі, які приходять до навчального закладу задумувались над ціною нашої свободи і ціною нашої перемоги», — зауважив міський голова Руслан Марцінків. 
Володимир Крулів працював електриком у КП «Івано-Франківськводоекотехпром. Тривалий час працював за кордоном, був фахівцем своєї справи. Ті, хто його знали, кажуть, що мав золоті руки. З початком відкритого вторгнення росії — став на захист України.
Служив стрільцем військової частини А 7091. Загинув 2 травня 2022 року під час виконання бойового завдання на Харківщині. Нагороджений медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям». 
Василь Кіндрат мав військовий досвід, адже після навчання в училищі - служив в армії. Звідки його направили воювати в гарячі точки Абхазії. Він знав, що таке війна, тому, коли росія відкрито напала на наші землі – одразу став на захист Батьківщини та мужньо боровся до самого кінця.
Рідні пригадують, що Василь був щирим і радісним, завжди дивився на світ оптимістично. Був люблячим батьком та душею компанії. Його життя обірвалося 9 червня 2022 року, внаслідок артилерійського обстрілу на Донеччині. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, на превеликий жаль, посмертно. 
Сестра загиблого Дмитра Кіндрата Марія Казимирчук пригадує, щоб брат пішов на війну добровольцем ще у 18, підписавши контракт. Вдома сказав, що йде в армію. 
«У 2016 році він підписав контракт, був піхотинцем. Він пішов добровільно, напевно тому, що це було його покликання. На той час йому було 18 років. Він вчився на електрозварювальника, перевівся на заочне і пішов служити. Він був завжди хоробрим, був патріотом. Те, що він підписав контракт уже показало, що він не боїться.
Спочатку він пішов у зону АТО, а коли почалось повномасштабне вторгнення він передзвонив мені зранку, сказав, що почалась війна і сказав берегти дітей. За свої роки служіння він був уже командиром, але про війну розповідати не дуже хотів, бувало таке, що міг розповісти, але це те, що від такого кров стигне.
Хлопці про нього завжди добре відгукувалися. На момент смерті він врятував 20 хлопців, а сам загинув у Донецькій області. Я пишаюся своїм братом. Він є Героєм», — розповідає Марія Казимирук. 
Перша вчителька також ділиться спогадами про своїх учнів. Каже, що спершу не могла повірити у їхню загибель, сподівалась, що це помилка. 
«Важко говорити, бо це були дійсно хороші діти. Дмитро був настільки доброю дитиною, яка завжди старалася допомогти. Він любив свою сім’ю та друзів. Напевно таке було його покликання — захищати нашу Батьківщину, за яку він поклав своє життя.
Володимир теж був дуже розумним і кмітливим. Це дуже велике горе. Ми ховали цих воїнів цілою громадою села Черніїв», — пригадує Любов Шимрай, перша вчителька Дмитра Кіндрата та Володимира Данилюка. 
Директор Ліцею Володимир Лищишин наголошує, що учні мають брати Героїв за власний приклад патріотизму та любові до України. 
«Кожен із нас робить все для того, аби світла пам’ять про наших Героїв була вічною. І нам не соромно дивитися вам у вічі, бо кожен по-своєму наближаємо велику перемогу. Навіть учні нашого ліцею долучаються до великого волонтерського руху, який є у Чернієві. Саме таке розуміння патріотизму та любові наблизить нашу перемогу.
Дорогі рідні, громада сьогодні схиляє голови і дякує вам за ваших синів, татів та братів. Нехай береже вас Господь та дає вам сили! Слава Україні!», — розповідає директор Черніївського ліцею Володимир Лищишин. 
Очевидно, що рана від втрати ще жива. Часто рідним важко ділитися спогадами. Але і Володимир Крулів, і Дмитро Кіндрат, і Василь Кіндрату та ще майже 250 загиблих воїнів з нашої громади віддали своє життя за наше сьогодні. Очільник громади закликав не зменшувати допомоги для захисників. 
«Хочу ще раз подякувати Черніївській громаді за те, що надають волонтерську допомогу, підтримку нашим військовим. Щотижня їдуть наші волонтери та допомагають, тому що від нас усіх залежить чи ця перемога буде завтра, чи післязавтра.
Ще раз щиро дякую рідним, які сьогодні тут зібралися, хочу подякувати за їхніх чоловіків, за батька, за брата, які віддали усе, щоб Україна відбулася. Низький уклін. Робімо добрі справи, щоб їхня пам'ять зберігалася», — наголосив Руслан Марцінків.

Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

982
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2756
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3059 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

870

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

117
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2312
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

435
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15053
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7366
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

362
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

276
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096