Відбулося засідання круглого столу щодо обговорення заходів з реалізації комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська

1 липня 2011 року в приміщенні українсько-канадського бізнес-центру (вул.Дністровська, 26) відбулися відкриті громадські обговорення (у формі засідання круглого столу) проекту рішення міської ради «Про заходи з реалізації комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток».
     

Ініціатор проведення–комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр»; організатор проведення–відділ підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради, комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр».
     

Даний проект рішення розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №631 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг», наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25.04.2005 р. №60 «Про затвердження Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13 «Про затвердження Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд», рішення Івано-Франківської міської ради «Про комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток» від 24.02.2011 р. № 71-VII.
     

Під час засідання круглого столу виступив Вадим Войтик, з інформацією про проект рішення міської ради «Про заходи з реалізації комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток».
     

Зазначено, що вказаний проект рішення було розміщено на офіційних веб-сторінках міської ради та виконавчого комітету міської ради, а також анонсовано при прийнятті рішення міської ради, яким затверджено Комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток». Прийняття запропонованого проекту рішення встановить нові правовідносини у сфері проведення громадських слухань при затвердженні побудинкових тарифів та певні технічні параметри роботи КП«Єдиний розрахунковий центр». Так, з 01.11.2011р. КП«Єдиний розрахунковий центр» буде:
      -укладати з мешканцями (споживачами) договори на управління будинком, спорудою або групою будинків та з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
      -здійснювати відповідні функції з оформлення документів реєстрації місця проживання фізичних осіб;
      -укладати з виробниками житлово-комунальних послуг договори на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, окремо за кожною з послуг, з урахуванням накладних витрат підприємства;
      -проводитиме нарахування оплати за житлово-комунальні послуги, здійснюватиме оперативну обробку, облік та накопичення інформації про надходження платежів від споживачів, формування і видачу управлінської, технологічної, платіжної та іншої документації та виконувати інші дії, передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» для балансоутримувача та виконавця житлово-комунальних послуг;
      -отримуватиме та при несплаті – стягуватиме з споживачів плату за надані житлово-комунальні послуги;
      -перераховуватиме у ЖЕО №№1-9 сплачені споживачами кошти за житлово-комунальні послуги, що були надані до 01.11.2011 р.
     

Підкреслено, що проект положення про порядок проведення громадських слухань для доведення розрахунку тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій в місті Івано-Франківську (далі – Положення) розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 20.05.2009р. №529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій». Щодо місцевих нормативно-правових актів у цій сфері, то в місті Івано-Франківську діє Статут територіальної громади міста, яким визначено засади проведення громадських слухань, що потребують деталізації щодо кожного конкретного випадку. Саме тому виникла необхідність розробки відповідного нормативно-правового акта, яким слід чітко врегулювати організаційно-правові засади проведення громадських слухань для доведення розрахунку тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій.
     

Що стосується змісту Положення зазначено, що організатором слухань виступатиме виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (далі–Організатор), який повинен створити Комісію з проведення громадських слухань, до складу якої включатимуться посадові особи органів місцевого самоврядування, представники комунальних підприємств тощо.
     

Після розрахунку розмірів тарифів Виконавець послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій звертається до Організатора з пропозицією про проведення відповідних громадських слухань, а також визначення графіку їх проведення по кожному будинку та відповідальних посадових осіб. Графік проведення громадських слухань та перелік відповідальних посадових осіб за їх проведення затверджується розпорядженням міського голови.
     

Зазначено, що громадські слухання необхідно провести по 1800 будинків міста, тому можливим є проведення кількох слухань в одному приміщенні. Організатор зобов’язаний не пізніше ніж за сім днів до проведення громадських слухань поінформувати про це споживачів послуг шляхом розміщення оголошення на інформаційних стендах у під’їздах та біля будинків, на офіційному сайті Івано-Франківської міської ради, в газеті «Західний кур’єр». Проектом Положення передбачені обов’язкові реквізити оголошення та обов’язковий мінімум інформації для споживачів послуг та Організатора. Виконавець не пізніше ніж за два дні до проведення громадських слухань перевіряє наявність оголошення про проведення громадських слухань шляхом складання відповідного акту зі зразком тексту оголошення чи фотографії оголошення, що унеможливить зловживання у цій сфері. Передбачено, що у разі порушення процедури інформування мешканців про проведення громадських слухань, слухання можуть бути скасовані Виконавцем.
     

Підкреслено, що розмір тарифу залежатиме від переліку послуг, в тому числі обов’язкових, які надаватимуться мешканцям будинків.
     

Участь у громадських слуханнях може взяти особа, яка зареєстрована в житловому будинку, щодо якого проводяться слухання. Факт реєстрації підтверджується відповідною відміткою в паспорті, який необхідно пред’явити особі для реєстрації її як учасника громадських слухань. Проектом Положення визначені особи, які можуть взяти участь у громадських слуханнях з правом дорадчого голосу, наприклад депутати міської ради, представники виконавчих органів міської ради, представники комунальних підприємств тощо. Проектом Положення передбачено, що у разі виникнення об’єктивних обставин для завершення громадських слухань (закінчився час оренди приміщення, настала темрява при проведенні слухань біля будинку тощо) учасникам пропонується ставити запитання та подавати пропозиції у письмовому вигляді, які обов’язково повинні буди долучені до протоколу. Документом передбачена процедура відмови споживачів послуг від окремих послуг із запропонованого Виконавцем переліку, крім послуг, необхідних для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану відповідного будинку та його прибудинкової території.


05.07.2011 2281 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1344 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3486 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2705
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7179 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19358 29
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4897 1

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

374

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1337

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1861

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1712
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1994
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

738
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

736
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5681
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4311 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

951 3
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

820 1
11.07.2024

Арсен Мірзоян у суботу приїде в Івано-Франківськ із презентацією свого нового альбому «Сонце».  

337
09.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

496 1
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

790 4
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

779 1
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

918 1