Відбулися звітно-виборні збори краєзнавців Прикарпаття

 

В Івано-Франківську в приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися чергові звітно-виборні збори обласної організації Національної Спілки Краєзнавців України.

 

В роботі зборів взяли участь 49 (з 92) чинних членів організації – які представляли всі куточки мальовничого Прикарпаття – від Галича до Верховини.



У вітальному слові заступник голови НСКУ Руслана Маньковська (м. Київ) розповіла про сучасну діяльність всеукраїнської організації, проблемні питання праці, основні завдання на сучасному етапі. Після завершення привітань відбулося нагородження званнями та грамотами найбільш активних членів обласної організації. Зокрема, звання «Почесний краєзнавець України» здобув Ігор Коваль, грамотами НСКУ відзначено Жеребецького Зеновія, Духович Наталію, Завгородню Тетяну, Ковтуна Валерія, Морозюка Володимира, Брицьку Галину, Сигидина Михайла, Харитона Василя, Іваночка Василя. Членські квитки вручено Володимиру Морозюку, Береговському Зеновію, Бігусяку Михайлу, Бабію Василю, Храбатин Наталії, Загребельній Світлані, Янковському Степану.



Важлива інформація прозвучала у звітах голови Правління ОО НСКУ Михайла Косила та голови ревізійної комісії ОО НСКУ Михайла Стульківського. У своєму звіті М.Косило відмітив наступне: «…У період 2009 - 2012 років проведено: реєстрацію правоустановчих документів обласної організації НСКУ; виготовлено нові штамп, печатку; новоприйнято до складу Спілки 30 чол. У складі організації: 3 академіки; 18 докторів наук, професорів; 20 доцентів, кандидатів наук; 4 заслужених діячі науки і техніки України; 6 заслужених працівників культури України; 3 заслужених працівники освіти України; 3 лауреати премії ім. Д.Яворницького; 30 лауреатів премій різних рівнів.



У звітному періоді засновано обласну премію у галузі краєзнавства ім. В.Т.Полєка. Виготовлено дипломи та нагрудні знаки лауреата. Відбулося два вручення премії. Видано 7 чисел журналу «Краєзнавець Прикарпаття». Засновано «Бібліотеку журналу «Краєзнавець Прикарпаття». У цій серії видано: «Михайло Дідишин - краєзнавець з Гуцульщини», «Михайло Василишин - герой з Рожнятівщини», «Академік Петро Тронько на Прикарпатті», «Помазаник Божий» (до 95-річчя Тронька П.Т.), «Літопис краєзнавців Прикарпаття», «Острови пам'яті» (до 75-річчя Морозюка В.К.).



Проведено ХІІ Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію «Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми і перспективи», присвячену 200-літтю з дня народження М.Шашкевича, І.Вагилевича. У рамках конференції проведено секцію, присвячену 20-літтю ОО НСКУ. До 20-ліття ОО НСКУ виготовлено пам'ятний нагрудний знак. Велику групу краєзнавців нагороджено грамотами НСКУ, ОДА, управління освіти і науки ОДА, управління культури ОДА. Під егідою Спілки видано понад 100 книг з історії Прикарпатського краю. Проведено понад 50 презентацій авторських робіт членів Спілки. Відбулося 5 Пленумів правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Створено веб-сайт ОО НСКУ, де розміщено інформацію про її склад, правління, історію. Сторінка щоденно оновлюється. Упродовж двох років сторінку відвідали 16572 осіб у 45 державах світу та усіх областях України. Засновано обласну премію Спілки «За крашу краєзнавчу книжку року». У своїй діяльності обласна організація Спілки тісно співпрацює з управлінням освіти і науки, управлінням культури облдержадміністрації, Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника, обласною науковою бібліотекою ім. І.Франка, обласною організацією Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, облдержцентром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Налагоджується тісна співпраця з творчими спілками, їх осередками в області…».



Заслухавши та обговоривши звіт правління обласної організації за три роки, конференція відзначила низку позитивних напрацювань. Наголошено на важливому особистому вкладі для розвитку та становлення обласної організації її голови – Михайла Косила.



Звітно-виборна конференція визначила ряд важливих напрямків діяльності на наступну каденцію. Серед них: клопотати перед головами облдержадміністрації та обласної ради про виділення приміщення для обласної організації; розробити та домогтися прийняття обласної програми розвитку краєзнавства на період 2012-2018 років; приділяти увагу питанням масовості краєзнавчого руху; вважати найважливішою справою на найближчий період написання історії населених пунктів області, участь у підготовці багатотомного видання «Історія міст і сіл України»; популяризувати кращий досвід роботи краєзнавців у засобах масової інформації; регулярно видавати регіональний науково-методичний альманах «Краєзнавець Прикарпаття» та його бібліотеку.



Підсумком роботи зборів стало обрання керівництва обласної організації та затвердження постійнодіючих комісій. До складу правління обласної організації краєзнавців увійшли Арсенич Петро, Баран Євген, Береговський Зеновій, Береговський Олександр, Бондарев Іван, Великочий Володимир, Габорак Мирослав, Гаврилів Богдан, Головатий Михайло, Горбань Галина, Давидюк Андрій, Драбчук Іван, Духович Наталія, Жеребецький Зеновій, 3авгородня Тетяна, Карась Ганна, Качкан Володимир, Ковтун Валерій, Королько Андрій, Косило Михайло, Кугутяк Микола, Максим'юк Михайло, Миронюк Іван, Морозюк Володимир, Мохорук Дмитро, Паньків Михайло, Сигидин Михайло, Смирнов Володимир, Угорчак Юрій, Федорак Володимир, Харитон Василь, Цепенда Ігор, Чорненький Роман. Очолюватиме організацію впродовж наступної каденції Михайло Косило. У ревізійній комісії працюватимуть Стульківський Михайло (голова), Монолатій Іван, Климовська Лариса, Рега Надія, Флис Світлана, Коваль Ігор та Брицька Галина.


22.10.2012 2209 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

397
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1754
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3265
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1179
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1208
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1266 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

303

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1153

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

995

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

365
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2523
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1265
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1360
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

581
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15217
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7515
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

371
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

833 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

505
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

413
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

501