"Від самої ідеї не відмовляємося": в Івано-Франківську скасують інвестиційний конкурс на будівництво ребцентру поблизу озера

Рішення планують ухвалити на найближчій сесії міської ради.

Про це 10 жовтня в етері програми "Новий погляд" розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

"Справді, це викликало високий резонанс. Між учасниками бойових дій дійшло до сутичок — як одними, так й іншими. Тому ми прийняли рішення припинити проведення інвестиційного конкурсу, на найближчій сесії ми розглянемо скасування інвестиційного конкурсу.

Перед сесією міської ради ініціюватиму це, а потім разом з депутатами розглядатимемо й ухвалюватимемо відповідне рішення. Хоча моя думка така, що там міг би бути реабілітаційний центр — він мав право на існування. Тим паче, що це така зона для розвитку спортивно-оздоровчої інфраструктури" — каже очільник.

Як зазначив міський голова, це б не завадило створенню Парку ветеранів.

"Ми оголошували конкурс на трохи більше, ніж гектар землі. Це територія, яку ми свого часу добилися від "Гаразд—України" і вони віддали її місту — раніше вона була в оренді. Решта території (близько трьох гектарів) — в оренді "Гаразд—України" сьогодні.

Я категорично проти будь-якого будівництва там житла — про це навіть й не йшлося. Щодо спортивно-оздоровчої реабілітаційної інфраструктури, то це могло бути.

Я підтримую, щоб був і Парк ветеранів, але я й за те, щоб був реабілітаційний центр. Не згоден з тим, що ребцентр повинен бути далеко за містом. Це не оздоровчий комплекс, а в першу чергу — лікувальний заклад", — говорить Руслан Марцінків.

За словами очільника міста, альтернативні місця пропонували.

"Ми запропонували розгляд альтернатив, зокрема ЦМКЛ, але треба дивитися на інфраструктуру, тому що там достатньо тісно. Друге питання — ресурси, кошти. Ідея була така, щоб шляхом залучення інвестора побудувати басейн, спортивний зал та схожу інфраструктуру. Так ми б отримали обладнаний реабілітаційний центр, який передали би місту — Центральній міській клінічній лікарні, яка є комунальним закладом. Це  було б  продовженням їх реабілітаційного відділення та в пішій доступності до лікарні. 

Інша частина — спортивно-оздоровча інфраструктура (басейн, спортзал тощо) була би в приватній власності, але використовувався ребцентром безкоштовно", — розповів Марцінків.

Міський голова зауважив, що інвестиційний конкурс скасують, але від ідеї реабілітаційного центру не відмовляються.

"Ми його обовʼязково зробимо, навіть якщо декому це не подобається", — резюмує він.


Нагадаємо, другого серпня 2024 року під час сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва реабілітаційного центру неподалік міського озера.

Тоді у залі, окрім депутатів, були присутні місцеві та військовослужбовці. Після жвавої дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.

Згодом, 5 серпня, іванофранківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні біля міського озера. Необхідну кількість голосів під петицією вже зібрали.

На противагу 7 серпня на сайті міськвиконкому створили електронну петицію про створення реабілітаційного центру для воїнів біля міського озера та облаштування відпочинкової зеленої зони. Ця петиція також зібрала необхідну кількість голосів.

Четвертого вересня ініціатори створення реабілітаційного центру поблизу міського озера представили проєкт, який планують реалізувати. Також, на сайті міськвиконкому створили електронну петицію з вимогою оголосити інвестиційний конкурс щодо створення відпочинкового оздоровчо-реабілітаційного центру для воїнів поруч міського озера.

Натомість 5 вересня на площі перед входом у міську раду мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів. 

Разом з тим, 21 вересня трапився конфлікт між активістами, які підтримують будівництво ребцентру поблизу озера та активістами, які виступають за створення поблизу озера Парку ветеранів. У результаті двоє чоловіків, між якими сталася сутичка, отримали тілесні ушкодження. 


15.10.2024 Діана Струк 5963 1
Коментарі (1)

озерна справа 2024.10.16, 02:30

Не чув щоб будували реабілітаційні центри в центрах міст. Логічно спокій за містом. Але це так, думки. Треба спочатку знати який саме профіль реабітації передбачався... Який потрібен сьогодні.є? Може тцкашникам пісоя тяжких ловів. Чи таки пораненим солдатам...

Конкурс скасували на будь-де. І це ще не двйшло до фінансування і потім утримання - зарплати персоналу, обладнання. Після показової бусифікації по всій Україні бажаючих спонсорувати зменшиться. Вражений скільки віцськових підтримали ці облави. Ще можна зрозуміти хто в окопах відрізаний від інформації і повівся на: "винуваті у всьому ті що йти бусифікуватись не хочуть чи бояться йти куди бусифікують". При чому ті що в ресторанах сиділи там і будуть далі бо з довідочками у них все гаразд.

Ніхто так не "опустив" українців як тцк. Антимайданна компашка у владі потирає руки, і регоче, і пророс ні при чому, - зате дивись як крутять тих у вишиванках, як тікають україномовні "українствующіє". І попуск цей на весь світ. Якщо думаєте що перебільшено, то згадайте ваше ставлення і враження до жителів "лднр" коли їх так бусифікували. От таке ж ставлення до українців тепер у поляків, угорців, словаків і всіх решту. І якщо військові які підтримують ці рейди у балаклавах вигаданих законів що це вони народ, то помиляються. Знову ж згадайте то "лнрднр" кого все одно асоціюють з жителями. В пішло все від дебільного переконання "воюватимуть усі". Як це в реальності? Діти жінки? Всі чоловіки від 15-и років? Калашниковими? Поясами шазедів? Тому допомоги тепер буде все менше "бусифікованому" народові. Пожаліють але грошей буде менше. Про що уже щаявила Франція і Німеччина. То хто платитиме за реабілітаційні центри якщо гривень немає на пенсії і на зарплати і оплачується це з доларів і євро допомоги? А москаль тисне. І поки розповіді про "катастрофічні втрати" у них на росії навіть додаткової мобілізації не оголошено, а політики носяться з дурнею про якісь "переговори", на тб експерт Ступак (злається) заявив що треба згоджуватись втратити територію бо росія сильніша(наче москалям треба частина території для чогось іншого ніж далі захоплювати). То ж, повторюсь, хто платиме за реабілаційні центри тепер і кого там реабілітувати планують? Сподіваюсь це у мене осінні думки такі і не знаю чогось оптимістичного з того що твориться... А починали ж добре - рекрутинг без тцк. Та ті не здались пішли облавами одразу щойно заявили аро альтернативу їм. Думаю одна фамілія стоїть за тис хто педалює бусифікацію і ями для військових як покарання "по стандартах НАТО"  після яких точно треба реабілітація і чи це все в Україні твориться чи десь інше.

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1066
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2790
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

970
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1031
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1037 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3091 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

886

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

770

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1084
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

138
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2333
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1142
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

442
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15062
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7378
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

810
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

374
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

285
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

373
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

651
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1105