Від Руслани до Джамали: Три висновки про тріумф України на Євробаченні

 

/data/blog/106762/9741203f8db14c0f8363d764b83816f4.jpg

 

Емоції бурхливої суботньої ночі починають вщухати, а значить приходить час спокійно все проаналізувати і зробити висновки.

 

Отже:

1. Україна лише 13 разів брала участь у Євробаченні, але вже має 2 перемоги, 2 других місця і одну бронзу. Це дуже потужний результат, яким дійсно можна пишатися. Але я хотів би звернути увагу, які саме пісні принесли нам перемоги. А були це фактично пісні народні: і за формою, і головне за духом. Більше це стосується переможного номеру Руслани, де гуцульська етно-традція була в усьому – від костюмів до музики. Але й пісня Джамали теж міцно замішана на фолкових кримсько-татарських мотивах. Так може це і є наш універсальний секрет успіху? Безумовно, співати на конкурсі в чистому вигляді «Ой чий то кінь стоїть» чи «Розпрягайте хлопці коней» не варто. Але оригінально та цікаво використовувати той скарб, який є у наших артистів у вигляді народної музики, сенс точно є. Але щоб робити це успішно, має бути те, про що піде мова у наступному пункті.

 

2. Уся кампанія України на Євробаченні-2016 пройшла просто на небаченому до цього рівні. Починаючи від відбору і завершуючи блискучим виступом Джамали у Стокгольмі. Такий нетиповий для України заповідник професіоналізму. Грамотне журі послідовно і з розумінням справи відсудило всі етапи відбору. Ніяких мутних рішень і непрозорості. В результаті було обрано максимально цікавий і професійно досконалий твір. Пісню, написану справжнім музикантом із консерваторською освітою. Пісню, в якій Джамала максимально показала свої сильні стороні і технічно приховала слабкі. Те ж саме можна сказати і про Руслану-2004 – там було продумано все до найменших дрібниць, в результаті чого народився ідеальний номер, який вважається одним із найяскравіших в історії Євробачення. Тож вимальовується, що якщо ми хочемо перемагати на цьому конкурсі, нам потрібні справжні профі. Професіоналізм – має стати нормою для нашого шоу-бізу. Насправді, не тільки для нього, але це вже поза контекстом цієї статті.

 

3. Момент, який суттєво погіршив мені настрій після перемоги Джамали. Маю на увазі результат глядацького голосування «Україна – 12 балів Росії : Росія – 10 балів Україні». Давайте спробуємо поміркувати разом. Але попередньо хочу відзначити декілька технічних моментів. По-перше, як рахувались голоси з Криму та територій так званих Д/ЛНР? Ніхто з операторів чіткої відповіді за цей час так і не дав. Не можна відкидати і факт, що майже всі (як це не сумно/дивно) наші національні мобільні оператори не є українськими, а належать Росії. Я абсолютно не прибічник теорій змов, але зараз, коли ставки надвисокі, не можу відкидати версії з маніпуляціями на тему «любові братніх народів». По-друге, персона Сергія Лазарєва в мене ніколи не викликала негативних емоцій. Його заява про те, що Крим український у 2014-му була сміливим кроком гідним поваги. Те, що з ним миттєво попрацювали відповідні органи очевидно. Так само, як і з Земфірою, до речі, яка після жовто-блакитного прапору на мікрофоні на одному з концертів в результаті не включила жодного українського міста до свого туру і взагалі шугається тепер від будь-якої згадки про Україну. Ну не всі мають настільки сталевий хребет, як Макаревич. Але навіть якщо брати до уваги невизначеність із підрахунком смсок та позитивний імідж Лазарєва в Україні такого результату голосування не мало б бути. Не мало б бути, не тому, що я за розпалювання ворожнечі між сусідами. А тому, що треба поважати себе. Коли на твою країну ллється океан інформаційного бруду і йдуть танки не може бути ніяких 12 балів для Росії. Вони можуть бути, але тільки після того, яки новий президент Росії стоятиме у відбудованому Донецькому аеропорту в скорботі схиливши голову перед меморіалом українським військовим. Коли прибере свою армію з Донбасу, поверне Крим. І ось після того ми можемо почати говорити про добросусідство і взаємні 12 балів. Не раніше. А поки це банальна неповага до себе. Чому ж так сталося? Я думаю, що незважаючи на війну, Україна страшенно недопрацьовує на інформаційному полі навіть у себе вдома. Кількість дійсно свідомих громадян, хоч і зростає, але є ще вкрай низькою. І поточна економічна ситуація аж ніяк не сприяє їх зростанню. Піраміду Маслоу перемогти неможливо: поки людина думає про те, як прогодувати родину, про самоповагу і честь вона 100% думати не буде. Так, ситуація покращується, але перемога над самими собою швидкою точно не буде. Тепер, я думаю, це очевидно усім.

 

А поки маємо можливість ще трохи порадіти перемозі неймовірної Джа та мусимо вже починати готуватися до Євробачення-2017. Роботи багато, але у нас все вийде. І не тільки з Євробаченням.

 

solovei.com.ua


16.05.2016 1198 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2430
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1137
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1077
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2258
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3696
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2676 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

938

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

804

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

753

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

716
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10428
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1280
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5416
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1132
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2927
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1277
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

377 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

817
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

704
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

753