Василина Бєлова: На змаганнях я не дивлюсь на суперниць. Перш за все, працюю над своїм результатом

 

 

Метання списа в Україні не такий вже і поширений вид спорту, проте саме метання було одним з п’яти видів фізичних вправ (біг, стрибки, метання списа, метання диска і боротьба), які використовувались у системі фізичного виховання ще древніх греків.

 

Яким цей вид спорту сформувався сьогодні, на скільки метання списа популярне в Україні нині, та хто є його рушіями на Франківщині, – у сьогоднішньому інтерв’ю з молодою метальницею спису – Василиною Бєловою, та її особистим тренером – Шарим Іваном Івановичем.

 

Василині 19 років, а вона вже встигла вибороти перше місце на Чемпіонаті України серед юніорів та треті сходинки у Чемпіонаті України серед дорослих, та «VIII літній Всеукраїнській Універсіаді» «Василинка – спортсменка високого класу. У Франківській області спортсменів з метання списа з такими результатами – я не знаю», – каже тренер та викладач – Шарий Іван Іванович.

 


 

IMG_5787

 

– Іване Івановичу, розкажіть більше про ваші з Василиною нещодавні змагання та перемоги. 

 

Іван Іванович: Наш сезон було розпочато із зимового чемпіонату України серед юніорів, де ми виступали у місті Мукачеве. Тоді Василинка виборола третє місце. Це був перший чемпіонат після дуже важкого для нас року. З життя пішов наш найстарший тренер – Шарий Іван Григорович, якому ми завдячуємо всім. Те, ким ми стали та чого досягли, завдячуємо саме Івану Григоровичу. Його втрата стала потрясінням. Психологічно нам було важко оговтатись та відновити тренування вже без нашого наставника. Проте, з часом, нам все ж таки вдалося зібратися, та в честь вчителя продовжувати тренування. Ми з Василинкою все обговорили і вирішили працювати далі. Тоді я їй пообіцяв, що буду займатись з нею скільки буде потрібно. З того часу почались активні тренування.

 

Після зимового чемпіонату в Мукачеве відбулася серія змагань «Універсіада». Учасниками були представники з усіх вузів України. Ми представляли Івано-Франківський коледж Національного університету фізичного виховання і спорту, у якому тренуємося. Ми б не обійшлись без допомоги нашого директора Любомира Пасічняка, котрий підримував і підтримує нас морально та матеріально. У цьому змаганні ми також посіли третє місце. Напевно, це вже тенденція (посміхається). Головною ціллю був літній чемпіонат України серед юніорів, що відбувся в місті Луцьк.

 

IMG_5764

 

Ми не збавляли темпу тренувального процесу, у нас були інтенсивні тренування на техніку та дальність. Василинка з третьої спроби перемогла всіх учасниць і посіла першу сходинку! Це перше місце в чемпіонаті України серед юніорів. На даний час у її віковій категорії в Україні немає нікого з кращим результатом в цьому виді спорту. Тоді ж проходив відбір на Чемпіонат Європи у місто Гроссето. Офіційний норматив складав 48 м, наш результат був – 44 м. Нам трішки не вистачило, проте через декілька днів, після отриманого першого місця, Василина поїхала на чемпіонат України серед дорослих, що відбувся в Кіровограді, і там вона знову виграла, але цього разу з результатом 48,9 м. Ця перемога дозволила їй посісти третю сходинку в дорослому чемпіонаті України, що, у свою чергу, означало виконання нормативу для чемпіонату Європи. Проте, нам не вдалося вкластися у потрібні строки.

 

20132552_1947046512219746_1739961944_o

 

Василино, чому ви обрали саме цей вид спорту, який вважається не надто поширеним, популярним в Україні? З чого все почалось?

 

Василина: Все почалося від тата. Саме тато переконував мене вступати в коледж, оскільки знав про чудового тренера Шарова Івана Григоровича. Я також сподівалась потрапити під тренерську опіку Івана Григоровича. Коли я вступила, саме так і трапилось – він дійсно почав зі мною тренуватися. Щодо метання спису, то мені воно одразу дуже припало до душі. Я не обирала між іншими видами спорту, було тільки метання.

 

IMG_5766

 

Іван Іванович: Метання списа – це дуже видовищний вид спорту, як чоловічий, так і жіночий. Це один з найскладніших технічних видів спорту, до того ж, тут легко отримати травму. Якщо неправильно вивчити деякі технічні елементи, то результат може бути негативним і для здоров’я. Щодо доступності даного виду спорту в Україні, варто зазначити, що він дійсно не є настільки поширеним. В Україні є близько 10-ти тренерів, котрі професійно займаються метанням списа та мають високі показники. Метання списа в Івано-Франківську ми можемо проводити тільки на базі Коледжу фізичного виховання, де є всі умови по забезпеченню тренувального та відновлювального процесів.

 

Якими були перші досягнення?

 

Василина: Напевно все почалось в Конче-Заспі, куди ми з командою і тренером поїхали на змагання. Там я відразу отримала звання кандидата в майстри спорту. Це був мій початок.

 

IMG_5838

 

Як вдалося адаптуватись до роботи з новим тренером? Як така зміна впливає на твій спортивний результат?

 

Василина: Тренер у нас всіх завжди був і буде один – Іван Григорович. Втрата була дуже важкою, я не могла повірити в те, що його не стало. До роботи з Іваном Івановичем звикнути було напрочуд легко. Він найкраще знав нашого наставника, оскільки він його син. Іван Іванович завжди був поряд, ми разом тренувалися.

 

Чи було складно вам, як тренеру, перейти в інший вид спорту (Іван Іванович майстер спорту України зі штовхання ядра)?

 

Іван Іванович: Мій батько, Іван Григорович, розглядав мене як метальника списа. Свої перші спроби як спортсмена я робив саме в цьому напрямку. Проте, з часом я зрозумів, що все ж таки мені більше подобається штовхання ядра. Зважаючи на те, що я все життя прожив та тренувався поряд з батьком, який займався метанням списа, про цей вид спорту я знав чи не все. А у навчально-тренувальному процесі я з малого.

 

Раніше Іван Шаров виховував старших спортсменів, таких, котрі претендували на високі звання у спорті, а я та Роман Шмигельський тренували багатьох інших спортсменів: від маленьких – до старших. Ми займалися фізичною підготовкою: спеціальною, тренувальною. Батько працював над високими технічними процесами (побудова техніка, постановка техніки та тренувального процесу). Протягом всього свого життя я перебуваю в цьому процесі, я знаю все із середини, тому проблеми перекваліфікації як такої не було.

 

IMG_5815

 

Як ставитесь до конкуренції та як реагуєте на сильних конкуренток під час змагань? Чи відволікаєтесь на виступ інших дівчат?

 

Василина:  Приїжджаючи на змагання, я не дивлюсь на суперниць, перш за все – я пильную себе і працюю над своїм результатом. Мене не цікавить, як виступають вони, мене цікавить, що зроблю я. На змаганнях я вважаю себе кращою, саме це дає мені сили.

 

Іван Іванович: Найгірший суперник – ти сам. Якщо перебороти себе, будь-який конкурент стане не важливим. Та й взагалі, Василина спортсменка високого класу. Я вважаю, що вона претендує і має всі шанси потрапити на Олімпійські ігри, наприклад, у Токіо, які відбудуться за декілька років. У Франківській області спортсменів з метання списа з таким результатом, як у Василини – я не знаю. Звісно, є ще багато перспективних спортсменок, які активно тренуються та мають чудові результати.

 

IMG_5836 (1)

 

Який графік тренувань у метальниці списа?
 
Василина: Ми тренуємося щодня, окрім неділі. По четвергах відвідую сауну. Насправді, все залежить від підготовчого періоду до певних змагань. Зараз у нас якраз такий відбувається. Це час інтенсивніших тренувань та виконання силових робіт. У такому випадку графік дещо інший: може бути і по два-три тренування у день, також один день тренування, інший – відпочинок. Це потрібно для акумуляції, для хорошого результату. Весь тренувальний процес нелегкий, він потребує доброї моральної та фізичної підготовки.

 

Сніжана САМАНЧУК, ВЕЖА
Фото: Олександр ЛИТВИНЕНКО


28.07.2017 3287 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1649
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3104
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1103
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1133
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1166 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3415 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

891

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

291
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2456
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1214
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1276
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15158
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7460
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

293
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

307
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

356
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

446