Василь Плавюк: Виїзні робочі групи вивчать ситуацію зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги на місцях

 

Робочу нараду щодо виконання в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який набрав чинності з 1 січня 2013 року, провели сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови ОДА Роман Іваницький.

 

Її учасниками були заступники голів райдержадміністрацій та міст обласного значення (з гуманітарних питань).

За словами Василя Плавюка, необхідність прийняття цього Закону, який «ми маємо завдання виконати і обов"язково виконаємо», передбачена Програмою економічних реформ Президента України на 2010–2014 роки. Головна мета - створити єдину вертикаль центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у кожному регіоні (така модель існує в США, Канаді, Австрії, Італії, Франції, Німеччині, Польщі та інших країнах).

 

Зазначалося: Законом передбачено, що система екстреної медичної допомоги складається з Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, відповідних бригад і відділень екстреної медичної допомоги. У наданні первинної медичної допомоги вкрай важливе значення має оперативність.

 

Водночас мова йшла про створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги на місцях. Зазначалося: на разі, не усі міські та районні ради прийняли рішення про створення таких центрів та їх фінансування з місцевих бюджетів.

 

Центр екстреної медичної допомоги забезпечуватиме: прийняття й обробку викликів; координацію дій бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та закладів охорони здоров’я з надання екстреної медичної допомоги; надання виїзної консультативної медичної допомоги; розрахунок необхідної кількості та планування місцезнаходження пунктів постійного і тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги для своєчасного надання населенню екстреної медичної допомоги тощо.

 

На практиці телефонний дзвінок-виклик потраплятиме до обласної оперативно-диспетчерської служби центру. Диспетчер сформує інформацію про місце події, характер та особливості потерпілого й вид необхідної допомоги для станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та відповідної бригади меддопомоги. Він визначить заклад охорони здоров’я, до якого бригада екстреної (швидкої) медичної допомогиперевозитиме пацієнта у невідкладному стані, в разі потреби здійснюватиме інформаційний супровід надання допомоги.

 

Як поінформував учасників наради директор департаменту охорони здоров»я облдержадміністрації Роман Мельник, обласну центральну диспетчерську, куди буде поступати уся оперативна інформація-виклики з області, буде розміщено у приміщенні Станції швидкої допомоги м. Івано-Франківська (лютнева сесія міськради має прийняти відповідне рішення про передачу майнового комплексу).

 

За пропозицією першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, створено виїзну робочу групу з керівництва департаменту охорони здоров'я з метою вивчення на місцях ситуації зі створенням Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

 

Головам РДА та міським головам міст обласного значення рекомендовано: спільно з органами місцевого самоврядування щоквартально, при перегляді бюджетів, направляти кошти на створення та функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги у кожному районі. Це мають бути окремі підрозділи зі своїм головним лікарем та штатним медперсоналом.

 

Довідково:За статистикою ВОЗ, якщо швидка приїжджає протягом 5 хвилин з моменту виклику, то можливість зберегти життя потерпілого сягає 80 %, а протягом 15 хвилин і більше – лише 5 %. Наявні в Україні середні показники смертності від впливу зовнішніх причин -130–135 осіб на 100 тисяч населення, що в 3–5 разів вище, ніж у розвинених європейських країнах. При цьому в нашій державі майже 24 %постраждалих помирають у лікарнях, а 76 – поза їх межами (на місці настання невідкладного медичного стану чи на шляху до лікарні).


30.01.2013 1985 1
Коментарі (1)

walther 2013.01.30, 19:10
Все готово !Залишилась дрібничка - завезти американців, канадійців, австрійців, італіців, французів, німців та поляків. І тоді все буде як у Хранції ! Ух, аж упрів, поки "малював".
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

257
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13472 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1513
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

830
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6044
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1682

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

604

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1428

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1138
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

488
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

622
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1535
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

569
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

848
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5889
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13467
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

199
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

505
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

449
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

759 2