В одному з університетів Івано-Франківська відбулася міжнародна наукова конференція

Так, впродовж 24 та 25 листопада, в юридичному інституті Прикарпатського національного університету відбулася міжнародна наукова конференція.

Організована Прикарпатським університетом та академією юстиції - це республіка Польща. 

Про це розповів директор навчально-наукового юридичного інституту ПНУ Юрій Микитин у програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.

"Ми розпочали співпрацю відносно недавно з Академією юстиції республіка Польща. Буквально у травні 2022 року за сприяння ректора університету Ігоря Євгеновича Цепенди був підписаний договір про співпрацю.

Ми визначили два базових напрямки співпраці, два рівні.

Насамперед йдеться про організаційний рівень, який передбачає обмін студентами, викладачами, залучення до навчального процесу представників двох закладів освіти, комунікація студентського самоврядування, взаємні стажування.

Також науковий напрям: аналітика, дослідження проблематики у сфері права, яка цікава нашим двом навчальним закладам. Фактично така тісніша співпраця розпочалася із візиту польської делегації в серпні 2022 року", - каже Юрій Микитин.

Зі слів директора інституту, понад 20 студентів, викладачів Академії юстиції відвідали стіни Прикарпатського університету юридичного інституту та мали можливість ознайомитися з освітньо-науковою діяльністю.

"Оскільки був гарний, літній період, сонячна погода, то ще здійснили спільне сходження на гору Піп Іван. Польська сторона приймала наших науково-педагогічних працівників, студентів, аспірантів.

Це понад 30 осіб, впродовж більш ніж десяти днів ознайомлювалися із матеріально-технічною базою, навчальним процесом Академії юстиції у місті Варшава та Каліш, де власне функціонує зазначений заклад освіти.

Буквально за перших пів року співпраці підготували монографію, яка присвячена проблематиці кримінального права, кримінального процесу, укладена двома мовами: англійською та українською", - зазначив Микитин.

Відомо, що з лютого 2023 року розпочали реалізацію спільного проєкту за чотирма напрямками, які передбачали дослідження у сфері правових, організаційних аспектів захисту цивільного населення в умовах війни.

"Також досліджували питання колаборації, в першу чергу правові аспекти, психолого-педагогічні, історичні. Третім напрямком було порівняльне дослідження кримінально-виконавчого права пенітенціарної системи України та Польщі.

Четверта складова пов'язана з управлінням, з організацією у сфері освіти в умовах війни. Підсумковим, завершальним етапом реалізації такого спільного проєкту стала науково-практична конференція", - наголосив Юрій Микитин.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Реабілітація для військових та ЦНАПи в гірських районах: в Івано-Франківську провели конгрес місцевих і регіональних влад


Коментарі ()

01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9451 4
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

9960 21
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4651
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2382
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

1931
08.01.2024

Подвійні інвестиції (dual investment) – це варіант заробітку на двох видах криптовалют або із застосуванням двох стратегій інвестування.

1830

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

359

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

648

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

566

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв'ю у путлєра. Що за цим стоїть ...

606
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

918
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

447
10.02.2024

Печериці — порівняно недорогі гриби, які можна придбати в будь-якому магазині. З них ми готуємо супи, салати, додаємо їх до других страв. І щоразу, беручи до рук печериці, виникає запитання: чи потрібно їх чистити?  

4398
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

958
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

428
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

850
06.02.2024

Через обмороження у 35 років отцю ампутували дві ноги, заледве вдалося врятувати руки. Зараз священник керує автівкою, працює на городі, біля дому. Своїм прикладом він підтримує поранених воїнів.  

1802
17.02.2024

У суботу, 17 лютого, у фортечній галереї "Бастіон" відкрили першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна.  

413
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

470 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1145 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

722 1
07.02.2024

Верховна Рада у першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.  

1198