В медуніверситеті триває всеукраїнська олімпіада з терапії

 

/data/blog/104984/5044d5bb6abf3c47aaa489ffc55abab6.jpg

 

На базі кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ розпочався II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з терапії (внутрішні хвороби).

 

До вишу прибули студенти і науковці з усіх куточків України, пише Фіртка з посианням на ІФНМУ.

 

Участь в олімпіаді беруть 38 студентів-медиків 5-го та 6-го курсів, з яких шестеро навчаються в ІФНМУ: Микита Белінський, Мар’яна Гатайло, Кароль Дьорді, Ірина Лутчин, Олексій Скакун, Василь Хорощак.

 

Оцінюють студентів члени журі – 11 авторитетних науковців з різних українських медичних вишів, зокрема і семеро з ІФНМУ: завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Ігор Вакалюк, який також є головою журі, декан медичного факультету Роман Яцишин, професор кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Нестор Середюк, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології з курсом професійних хвороб Микола Островський, доцент кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Наталія Глушко, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Василь Нейко, завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Василь Міщук.

 

"Проведення такої олімпіади на базі ІФНМУ є важливим визнанням для нашого вишу", - зауважив ректор Микола Рожко під час урочистого відкриття заходу. 

 

Олімпіада складається з кількох етапів і триватиме два дні. Під час першого етапу студенти мали пройти тестовий контроль знань за змістовними модулями (кардіологія, нефрологія, ревматологія, алергологія, гастроентерологія, гематологія). Другий етап олімпіади включав роботу в умовах, що наближені до професійної діяльності – біля ліжка терапевтичного хворого. Цей тур олімпіади відбувався на базі різних відділень обласної клінічної лікарні.

 

На базі навчально-виробничо-рекреаційної бази ІФНМУ «Арніка» пройде заключний третій етап, під час якого члени журі оцінюватимуть клінічне мислення учасників за моделлю вирішення ситуаційних задач, тактику ведення та надання невідкладної допомоги терапевтичному хворому. Щоправда, у третій етап потраплять лише 15 студентів із найкращими результатами за підсумками попередніх двох етапів.

 

Як зазначали чимало студентів-учасників, найскладнішим випробуванням для них є практична робота в гематологічному відділенні. Кажуть, там важко виставити правильний діагноз.

 

До перевірки знань студентів члени журі підходять доволі прискіпливо, у кожного свої основні критерії оцінювання.

 

«Як на мене, дуже важливу роль відіграє практична частина олімпіади. Адже далеко не кожному вдається цілковито застосувати набуті теоретичні знання на практиці, – каже завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 і клінічної імунології та алергології Харківського національного медичного університету Павло Кравчун. – Окрім цього, терапевт повинен уміти швидко і правильно реагувати в будь-якій ситуації».

 

Завідувач кафедри госпітальної терапії Ужгородського національного університету Микола Рішко теж чи не найважливішим вважає другий етап – біля ліжка хворого.

 

«Часом під час теоретичного тестового контролю студент може просто випадково обрати правильну відповідь, але це не означає, що він буде хорошим лікарем, – каже науковець. – А ось під час практичного туру одразу видні знання та вміння студента».

 

Вадим Жебель, завідувач кафедри внутрішньої медицини медичного факультету №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, наголошує, що ключовим напрямком терапії є кардіологія.

 

«Саме через кардіологічні причини наразі в Україні маємо не тільки високу захворюваність серед населення, але й смертність», – пояснює медик.


23.04.2016 680 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

225
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13303 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6034
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1675

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

841
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13416
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

190
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2