В Івано-Франківську визначились з тим, як виглядатиме пам’ятник «Руській трійці»

29 червня, в Центральному Народному Домі №1 Івано-Франківська відбулися громадські слухання з приводу визначення авторського проекту – переможця пам’ятника «Руській трійці».

 

Учасниками слухань були 111 громадян обласного центру. Для роботи слухань обрано президію у складі Богдана Гавриліва, Василя Тимківа, Михайла Вереса; лічильну комісію та секретаріат. Головуючий на слуханнях М.Верес оголосив порядок денний, який складався з єдиного питання «Про визначення авторського проекту – переможця пам’ятника «Руській трійці».

 

Також, він розповів про передумови даного засідання, які передбачали подання громадських організацій щодо встановлення пам’ятника Івано-Франківському міськвиконкому; проведення громадських слухань з приводу обрання місця для пам’ятника (грудень 2010 р.); оголошення конкурсу на подання авторських проектів. За словами п. Михайла, до Івано-Франківського міськвиконкому було подано 6 проектів, 2 з яких були визначено – як найкращі і запропоновані для обрання одного з них учасникам громадських слухань.

 

Переможцями було визначено авторський колектив під керівництвом Володимира Довбенюка та авторський колектив під керівництвом Степана Федорина.

 

Представники авторських колективів презентували свої роботи для ознайомлення учасникам слухань. Зокрема, С.Федорин розповів, що «вартість проекту становитиме 280 тис. грн., скульптури передбачено вилити з бронзи; їхня висота становитиме 3 м. Проект їхнього пам’ятника є знаком і символом, кожному часовому періоду характерна своє подання.

 

У проекті використано пластичний стиль, є відображення західноукраїнських ікон». Натомість, В.Довбенюк повідомив, що «висота пам’ятника становитиме 2,5 м. Він буде споруджений з тонованого бетону. При його проектуванні дотримано реалістичного підходу».

 

В обговоренні взяли участь ряд небайдужих до краєзнавчої справи осіб. Зокрема, виступили заступник голови обласної спілки краєзнавців України Б.Гаврилів, заступник начальника управління культури, голова ОО УТОПіК В.Тимків, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О.Береговський, начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківського МВК І.Панчишин, директор ДП ОАСУ «Культурна спадщина Прикарпаття» В.Романець та ін.

 

Думки виступаючих були відмінні – від цілковитого заперечення того чи іншого проекту до визнання того, що обидва проекти є неординарними і цікавими.

 

Говорилося про те, що необхідно при встановленні дотримуватися архітектурного стилю площі коло медакадемії; про те, що пам’ятники відомим людям повинні бути знаковими і впізнаваними; про те, що пам’ятники мають бути символами міста. Один з проектів було визначено, як сучасний і європейський за характером; інший – як монументальний. За результатами громадських слухань для встановлення обрано проект авторського колективу В.Довбенюка. За нього віддали голос 76 учасників слухань.

 

Проект колективу С.Федоришина отримав 20 голосів. Слід зазначити, що молода команда С.Федоришина отримала ряд схвальних відгуків, що говорить про наявність доброї перспективи у митців. На завершення слухань заступник міського голови М.Верес висловив думку, що пам’ятник «Руськiй Трійці» у обласному центрі буде встановлено до ювілеїв – 200 річчя І.Вагилевича (відзначатиметься у вересні) та М.Шашкевича (відзначатиметься у листопаді)


30.06.2011 2308 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

357
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13926 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1597
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

885
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6170
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1737

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

653

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1482

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1289

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1178
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

535
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

673
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1595
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

615
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

900
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5938
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13720
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

269
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

565
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

497
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

807 2