В Івано-Франківську відбулася міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту

 

11 вересня в приміщенні Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна у межах Всеукраїнського проекту «Inter-Rail», що охоплює 15 українських міст. 

 

Участь у її відкритті в Івано-Франківську взяли голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Великочий, проректор університету з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Василь Марчук.

 

Вітаючи учасників заходу, голова обласної ради Олександр Сич наголосив на корисності та практичній значущості такого роду молодіжних ініціатив. «Перебуваючи територіально у центрі Європи, ми повинні якнайшвидше витворити Європу в собі, у власній свідомості, а не лише декларативно заявляти, що ми хочемо стати повноправними членами європейського співтовариства. Побудуймо Європу в собі і тоді ми точно в ній будемо! Ми повинні вчитися європейського способу мислення і європейського способу вирішення проблем. Я переконаний, що нам це вдасться, а зокрема й тому, що Ви вже взялися за цю справу», – зауважив Олександр Сич, звертаючись до аудиторії.

 

На необхідності виховання людини з новим способом мислення закцентував увагу й Василь Марчук. На його думку, поряд із самоорганізацією молоді та розвитком різноманітних молодіжних ініціатив одним з головних завдань на сучасному етапі є формування громадянина з якісно новими підходами до оцінки сучасних реалій та пошуку шляхів вирішення актуальних проблем.

Обговорюючи виклики, які постали перед Українською державою, учасники значну увагу зосередили на питаннях стану демократії в Україні, дотримання прав та свобод людини і громадянина, перспективах інтеграції України в ЄС.

 «Ми можемо скільки завгодно дискутувати про демократію в Україні сьогодні, однак, згідно одного з українських прислів’їв, скільки б ми не говорили про мед, в роті солодко не стане. Демократію слід творити. Вона не виникає водночас чи за велінням чиєїсь чарівної палички. Необхідне опанування українським суспільством інструментів демократії», – наголосив Олександр Сич.

 

Голова обласної ради висловив переконання, що позитивні зрушення в демократичному поступі Української держави можливі лише у випадку, якщо до них спонукатиме молодь.

 

«Переконаний, що всі ті зміни, яких ми щиро бажаємо в Україні, щоб наше життя було впорядковане, щоб наша держава була демократичною, правовою, соціальною, щоб вона вела цивілізований, європейський шлях розвитку, є можливими лише за умови наявності прагнення до цього молоді. І не тоді, коли дорослі будуть спонукати до цього. А лише тоді, коли молодь справді перейметься цими питаннями. Про це переконливо свідчить історичний досвід. Коли молодь піднімалася за зміни, вони врешті-решт ставали можливими», – відзначив Олександр Сич.

 

Володимир Великочий у свою чергу наголосив на місії молоді, необхідності вирішення нею питання знаходження місця України в сучасному світі.

 

«Ці речі вимагають щоденної праці, потребують розуму, інтелекту і найголовніше –відповідальності. Мені приємно, що сьогодні є люди, які готові уже зараз частково взяти на себе цю місію», – зауважив він.

 

«Ви є будівничими майбутнього Української держави. Вам ініціатива в руки!», – резюмував Олександр Сич. 

 

Доцільно зауважити, що міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна в Івано-Франківську об’єднала понад 40 талановитих школярів та студентів для роботи в комітетах, орієнтованих на вирішення різноманітних суспільних проблем. Головними цілями проекту стали залучення молоді України до обговорення та пошуку шляхів вирішення найбільш болючих проблем своїх регіонів та спільних для нашої держави та Європи тем, надання можливості молодим людям застосувати власні підходи до розв’язання обговорюваних проблем, набуття практичного досвіду у дослідженнях, дебатах та процесі консенсусного прийняття рішень стосовно соціально-політичних питань на регіональному, національному та міжнародному рівнях.


12.09.2012 2067 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

317
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13710 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13570
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2