Сьогодні, 16 квітня, в Івано-Франківську стартувала конференція “IT Rally Starters”, присвячена розвитку та популяризації інформаційних технологій.
IT Rally – серія найбільших щорічних міжнародних заходів та конференцій ІТ-спільноти міста Івано-Франківська. ІT Rally Starters – конференція для початківців та ІТ-студентів, для тих людей, які прагнуть дізнатися про те, як стати ІТ-шником, інформує кореспондент Бліц-Інфо.
Конференція проводиться за підтримки найбільших ІТ-компаній Івано-Франківська. Це вибуховий мікс ярмарки вакансій, днів кар'єри, презентацій працедавців та курсів підготовки, цікавих доповідей, веселих лотерей та корисних знайомств.
За словами одного з організаторів ІT Rally Starters Івана Дячишина, в Івано-Франківську є доволі серйозна проблема з відтоком кадрів у Львів і за кордон, тому завдання яке поставили перед собою наші ІТ-компанії це покращення середовища у місті.
"В ІТ Кластер об'єдналися 9 найбільших компаній Франківська. Після об'єднання ми створили наглядову раду, яка займається розвитком ІТ-середовища у місті, а також є виконавчий орган, який втілює багато різних ініціатив. У нас підписані меморандуми з найбільшими університетами міста, налагоджений діалог з владою. Відкриттям для нас стало те, що і міська і обласна влада готова фінансувати ІТ Кластер, оскільки завжди щось хочуть в ІТ-шників, а тут нас готові підтримати. Адже вони розуміють, що це перспективна галузь, яка залучає інвестиції в наше місто і регіон", - розповідає Іван.
За словами організатора, ці конференції користуються попитом, адже на них новачки можуть дізнатися мінімальний алгоритм дій, як стати ІТ-шником. Сьогодні на конференцію прийшли багато школярів та студентів, які починають цікавитись, як зробити кар'єру в ІТ-галузі.
"У нас є проблема з вищою освітою, адже вона дуже відстає від потреб ринку. Ми тісно співпрацюємо з університетами, щоб відредагувати навчальні курси. Вектор руху уже напрацьований і наше завдання допомогти ВНЗ у цьому напрямку", - пояснює ІТ-шник.
Що ж стосується питання гендерної рівності і стереотипів про дівчат ІТ-шниць, то Іван Дячишин стверджує, що з кожним роком представниць прекрасної статі у цій галузі більшає.
"Я не заперечую, що є гендерні стереотипи. В ІТ дівчат не є багато, адже багато хто вважає, що у жінкам важче дається програмування. Проте я зараз працюю в проекті з дівчинкою, яка дає фору хлопцям. Можу запевнити, що завдяки уважності з дівчат виходять хороші керівники проектів. І головне, хлопці завжди раді коли у компанії є багато дівчат, тому закликаю всіх представниць прекрасної статі приходити в ІТ компанії, адже нам вас дуже треба", - підсумував Дячишин.