В Івано-Франківську сьогодні стартує “Ніч в музеї”

 

Івано-франківці отримають сьогодні можливість провести ніч серед полотен провідних європейських художників та величних статуй, насолоджуючись при цьому звуками божественної музики, римами поетів і розповідями про цікаві моменти з історії старого Станіславова.


Таку можливість надасть їм Івано-Франківський обласний художній музей, в залах якого стартує сьогодні о 21.00 годині свято під досить екстравагантною як для нашого міста назвою «Ніч в музеї».

 

За словами директора музею Михайла Дейнеги, ініціатором проведення акції в Івано-Франківську став молодий працівник музею, випускник історичного факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, переможець конкурсу екскурсоводів Роман Водвуд. Вдатись до організації подібного свята хлопця спонукав досвід провідних європейських та й українських музеїв, які за допомогою подібних ночей популяризували свої колекції серед пересічних обивателів – тих, кому зазвичай у життєвих буденних клопотах не вистачає часу і сил відвідати музей вдень.

 

«Ідея ночі в музеї, - говорить пан Дейнега, – виникла у Німеччині, далі – Франція, а до 1999 року вона завоювала Європу». Її сутність полягає в тому, що у повсякденних турботах людям зазвичай нема коли завітати до музею і долучитись до світового мистецтва. Тому подібні заходи і проводяться вночі. В Україні такі ночі першими почали проводити національні музеї ще з 2009 року. Івано-франківці ж виношували ідею проведення акції цілих п’ять років і тільки зразу змогли її зреалізувати, насамперед завдяки молодим працівникам музею, які взяли на себе весь тягар організації свята.

 

«Я побачив таку акцію в Кракові, - говорить пан Михайло, - десь до другої години ночі вони пускали людей до музею. Людей було дуже багато. Ми напевно в Україні щось втрачаємо, якщо наші люди не можуть прийти до музею, полишивши буденні справи».

 

Як стверджують організатори, вони приготували для відвідувачів «Ночі» низку сюрпризів, заснованих на певних регіональних цікавинках. «По-перше, - говорить директор, - акція збігається з святкуванням 350-річчя нашого прадавнього міста Станіславова. Музей розташовано у найстаршій архітектурні споруді міста – Колегіаті. В зв’язку з цим ми вирішили показати історію музею. Ми запросили генерального консула Республіки Польща у місті Львові Анжея Дрозда, який розкаже про роль Потоцьких в історії Польщі. Буде також начальник обласного управління культури Володимир Федорак, який розповість про роботу музеїв України».

 

До участі в заході також долучаться архітектор Зіновій Соколовський, який розповість низку цікавих моментів з історії Станіславської фортеці, історик і публіцист Іван Бондарєв з його легендами старого Станіславова, художники Роман Бончук з полотном «Місячна соната», музиканти з Києва, молоді поети.

 

Крім того, кожен відвідувач зможе долучитись до створення художнього полотна «Музика ночі», для чого в музеї буде встановлено два холости, надано фарби і пензлі, пише Коломия ВЕБ.

 

Вхід на «Ніч в музеї» цьогоріч буде безкоштовним, прооте надалі організатори не виключають введення певної оплати.


17.05.2012 2056 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

797
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

613
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1687
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3020
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2464
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2442

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

593

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

602

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1461

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1534
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

566
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

425
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

800
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

201
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

297
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26930
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

756
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

319
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

646
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1059 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

843