В Івано-Франківську садибу Гриневичів пропонують перебудувати на багатоповерхівку (фото)

 

 

Як писала раніше Фіртка, сьогодні в департаменті архітектури відбулась зустріч щодо вирішення долі будинку Гриневичів за адресою Богунська,1 - Василіянок, 52.

 

За словами голови обласного осередку "Союзу Українок" Уляни Шведюк власник камяниці, в якій колись працював музей родини Гриневичів заповів його частину "Союзу українок", передає Фіртка.

 

«Родинна кам'яниця сім’ї Гриневичів збудована ще сто років тому. Протягом 20 років ми звертались до влади, щоб та допомогла нам чи зберегти чи відновити будівлю і всі говорили добре-добре, але ніхто не брався. Потім появились інвестори, але робили такі проекти, які не заслуговували уваги, були й такі, які мають «чорну репутацію» і ми відмовлялись. Тепер знайшлися інвестори, які готові за це взятись. Забудівник погодився відновити садибу з колонами та виділити у новому будинку кімнати під «Музей родини Гриневичів» та «Музей жіночого руху», - каже Шведюк.

 

Голова  союзянок Раїса Романюк говорить, що таким чином мають намір зберегти музей «Союзу українок». Згідно документів частина будинку 12% перебуває у власності «Союзу українок», а частина - 88% - у приватній власності. Також у власності "Союзу українок" є дві ділянки землі 2 і 6 соток, а у співвласника будівлі 3 сотки.

 

«Ідеально було б збудувати точно такий будинок, але такого вже не зробиш, бо він давній. Відновити його теж не можна, цим ніхто займатися не буде. Нам запропонували варіант, зробити майже так само із збереженням світлиці і всередині так само, кращого варіанту в нас не було, тому ми погодилися», - каже союзянка.

 

Представник інвестора, співвласник будинку Дмитро Сіреджук наголосив на тому, що це будівництво буде корисним соціальним проектом для міста.

 

«Замість будівлі, яка розвалюється буде нова, з сучасним музеєм. Зараз ця будівля в аварійному стані, у нас є експертний висновок від приватної експертної організації», - каже Сіреджук.

 

Автор проекту, архітектор Назар Чулуп погоджується, що реставрувати можливо все, але задається питанням за який кошт. Наразі за проектом, який пропонують архітектор та інвестор на місці садиби можуть звести 5-типоверхівку з мансардою.

 

Однак, головний архітектор Володимир Гайдар категорично не погоджується з таким рішенням, а пропонує перебудувати будинок.

 

"Я б не ставив хрест на реставрації. Будинок має історичну цінність. Тому, я вважаю, необхідно прорахувати можливість реставрації. Я вас дуже прошу розглянути такий варіант, який я пропоную, бо нам потрібно йти від того, щоб зберегти пам'ятку. Прорахуйте варіанти, як це краще зробити. Ми маємо знайти мудре рішення, щоб потім не шкодувати. Бо якщо буде недобре - то піде ланцюгова реакція, а я цього не хочу", - зауважив Гайдар.

 

Пізніше до обговорення доєднались краєзнавець Михайло Головатий та начальник відділу з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ігор Панчишин.

 

«Цей будинок не є зареєстрованою пам’яткою архітектури, процедура встановлення статусу пам’ятки тривала та обтяжлива. Щоб внести нову пам’ятку в реєстр треба звертатися до Кабінету міністрів. В даному випадку треба ставити питання про те, щоб зберегти автентичність будівлі, адже будинок є цікавим для того, щоб його реставрувати. Треба сісти і подумати про реставраційну складову» - зауважив Ігор Панчишин.

 

Попередньо було домовлено про зустріч наступного вівторка, на якій планували обговорити варіанти реставрації. Однак присутні все ж залишились для обговорення подальших дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музей, що вмирає. Замість пам'ятки архітектури у Франківську хочуть збудувати черговий будинок?


24.03.2015 1135 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1647
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3101
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1100
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1131
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1163 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3412 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

188

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1074

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

889

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

289
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2454
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1212
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1273
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

524
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15156
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7456
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

291
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

279
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

360
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

354
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

444