В Івано-Франківську садибу Гриневичів пропонують перебудувати на багатоповерхівку (фото)

 

 

Як писала раніше Фіртка, сьогодні в департаменті архітектури відбулась зустріч щодо вирішення долі будинку Гриневичів за адресою Богунська,1 - Василіянок, 52.

 

За словами голови обласного осередку "Союзу Українок" Уляни Шведюк власник камяниці, в якій колись працював музей родини Гриневичів заповів його частину "Союзу українок", передає Фіртка.

 

«Родинна кам'яниця сім’ї Гриневичів збудована ще сто років тому. Протягом 20 років ми звертались до влади, щоб та допомогла нам чи зберегти чи відновити будівлю і всі говорили добре-добре, але ніхто не брався. Потім появились інвестори, але робили такі проекти, які не заслуговували уваги, були й такі, які мають «чорну репутацію» і ми відмовлялись. Тепер знайшлися інвестори, які готові за це взятись. Забудівник погодився відновити садибу з колонами та виділити у новому будинку кімнати під «Музей родини Гриневичів» та «Музей жіночого руху», - каже Шведюк.

 

Голова  союзянок Раїса Романюк говорить, що таким чином мають намір зберегти музей «Союзу українок». Згідно документів частина будинку 12% перебуває у власності «Союзу українок», а частина - 88% - у приватній власності. Також у власності "Союзу українок" є дві ділянки землі 2 і 6 соток, а у співвласника будівлі 3 сотки.

 

«Ідеально було б збудувати точно такий будинок, але такого вже не зробиш, бо він давній. Відновити його теж не можна, цим ніхто займатися не буде. Нам запропонували варіант, зробити майже так само із збереженням світлиці і всередині так само, кращого варіанту в нас не було, тому ми погодилися», - каже союзянка.

 

Представник інвестора, співвласник будинку Дмитро Сіреджук наголосив на тому, що це будівництво буде корисним соціальним проектом для міста.

 

«Замість будівлі, яка розвалюється буде нова, з сучасним музеєм. Зараз ця будівля в аварійному стані, у нас є експертний висновок від приватної експертної організації», - каже Сіреджук.

 

Автор проекту, архітектор Назар Чулуп погоджується, що реставрувати можливо все, але задається питанням за який кошт. Наразі за проектом, який пропонують архітектор та інвестор на місці садиби можуть звести 5-типоверхівку з мансардою.

 

Однак, головний архітектор Володимир Гайдар категорично не погоджується з таким рішенням, а пропонує перебудувати будинок.

 

"Я б не ставив хрест на реставрації. Будинок має історичну цінність. Тому, я вважаю, необхідно прорахувати можливість реставрації. Я вас дуже прошу розглянути такий варіант, який я пропоную, бо нам потрібно йти від того, щоб зберегти пам'ятку. Прорахуйте варіанти, як це краще зробити. Ми маємо знайти мудре рішення, щоб потім не шкодувати. Бо якщо буде недобре - то піде ланцюгова реакція, а я цього не хочу", - зауважив Гайдар.

 

Пізніше до обговорення доєднались краєзнавець Михайло Головатий та начальник відділу з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ігор Панчишин.

 

«Цей будинок не є зареєстрованою пам’яткою архітектури, процедура встановлення статусу пам’ятки тривала та обтяжлива. Щоб внести нову пам’ятку в реєстр треба звертатися до Кабінету міністрів. В даному випадку треба ставити питання про те, щоб зберегти автентичність будівлі, адже будинок є цікавим для того, щоб його реставрувати. Треба сісти і подумати про реставраційну складову» - зауважив Ігор Панчишин.

 

Попередньо було домовлено про зустріч наступного вівторка, на якій планували обговорити варіанти реставрації. Однак присутні все ж залишились для обговорення подальших дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музей, що вмирає. Замість пам'ятки архітектури у Франківську хочуть збудувати черговий будинок?


24.03.2015 1082 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2413
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1128
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1070
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2250
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3689
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2662 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

932

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

799

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

747

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

714
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10424
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1275
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5410
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1124
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2918
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1270
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

515
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

369 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

807
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

696
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

747