В Івано-Франківську лунали вибухи гранат - УПА воювала з Червоною армією (фото)

 

Вчора в Івано-Франківському міському парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка мешканці міста поринули в атмосферу повстанського минулого.

 

Вибухи гранат, постріли кулемета і гвинтівок, затамовані дихання глядачів та сльози на очах ветеранів і «дітей війни» - так пройшла історична реконструкція військового бою між загоном Української повстанської армії та червоноармійцями.

 

Дія розгорталася в імітованому селі. Повстанці прибули до одного з господарств з проханням заховати пораненого побратима. Патріотичне населення зажди допомагало «упівцям», тож солдата прийняли без вагань. Після цього загін УПА вирушив до лісу. Проте через деякий час надійшов загін Червоної армії. Вони всіляко намагалися «вибити» інформацію із сімейства про місцеперебування УПА і погрожували спалити хату. Щоб не наражати на небезпеку селян, поранений повстанець виходить з укриття до «червоноармійців», але не здається без бою – підриваючи гранату забирає з собою кілька членів ворожої армії.

 

На звуки пострілів, підходить лоївка УПА – повстанці змушують відступити Червоно армію і залишити поранених на полі бою.

 

Але ситуація повторюється – Червона армія знову зустрічається з УПА біля тієї ж хатинки. І тут вже розгортається сутичка, яка вирішує весь бій – «червоноармійці» терплять поразку. Останнього з членів Червоної армії повстанці роззброюють і розстрілюють біля дерева.

 

Завершили дійство переможним салютом.

 

Над реконструкцією бою працювали понад двох місяців. А сценарій було складено із спогадів реальних осіб. Участь у військових діях взяли клуби військових реконструкцій з усієї України. Зовнішній вигляд вояків відтворений до дрібниць – одяг і зброя повністю відповідають тому часу.

 

Після військових боїв захоплені глядачі ринулись фотографуватися з вояками. А ветерани та «діти війни», які були свідками подібних боїв, не приховували власних сліз.

 

Пану Василю було 14 років, коли у 1944 році на Прикарпатті «червоноармійці» полювали на повстанців. «Часто НКВД робили облаву на село прямо вночі. Все довкола обшукували, розпорпували сіно і розбирали підлогу. З нашого села було багато повстанців» - пригадує пан Василь, виходець із села Тисменичани.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Гармати та кіннота на вулицях. В Івано-Франківську відзначають День героїв (фото)


28.05.2012 2775 6
Коментарі (6)

Кузя 2012.05.28, 09:29
Дорослі дяді погрались у войнушку. Ці реконструкції не потрібні навіть самим воякам УПА. Дайте краще їм віники і на вулиці міста відправте.
Dj 2012.05.28, 10:09
Організація цього дійства була просто жахлива ! Мало того, що затроимали початок на цілку годину, ще й нормально подивитись було неможливо. Перші місця за окремою огорожею чомусь на дали пресі і пластунам (я так розумію, щоц особисто для них робилося). Всім решта людям і ветеранам УПА, які хотіли, хоч одним оком подивитись, доводилось ставати навшпиньки і виглядати з-за спин іншх людей. ПОЗОР !!! Я постояв рівно 5 хвилин, плюнув і пішов. Що, хіба важко було з дерева зробити пару трибун для глядачів ??? Дебіли !!! У нас, як завжди, задумка гарна, а організація через дупу !!!
До Dj 2012.05.28, 11:53
Погоджуюся, що оглядовість бажала кращого. Але, будьте об’єктивним і не пишіть напівправди. Бо пластуни справді були на перших місцях, але всі вони сиділи і нікому не заважали в принципі. Щодо тези "Дебіли !!! У нас, як завжди, задумка гарна, а організація через дупу !!! " – проявіть власну ініціативу, зверніться з дієвою допомогою до організаторів – щоби надалі було краще. Бо моральне право критикувати має лише той, хто власним прикладом показує як треба робити. А писати може кожен...
Dj 2012.05.28, 16:35
Я пластунів ні в чому не звинувачюю, а просто констатую факт, як воно було. Організатором була місцева влада. Ви мені пропнуєте піти до Вишиванюка чи Анушкевичюса ? :))))) Самому не смішно від цього ? :))) Чому так різко пишу..............бо таки вони дебіли, якщо не в стані організувати елементарний масовий захід ! І ці люди керують нами ???? Не знаєте , як - зверніться за досвідом до закордонних колег. А то, як фуршети в білому домі з іноземцями робити і грамоти одне одному вручати на камеру - це ми можемо, а от як щось руцями зробити і головою подумати - негодні ! Я не думаю, що побудувати елементарні дерев"яні трибуни важко і дорого. Якщо влада вже дуже хоче, щоб я на неї працював - нехайц прийде і попросить, я свою голову дорого ціную :)
Cпокій 2012.05.28, 23:02
Діджею, дурню писати - не гощення безкоштовно на кількасот порцій готувати, присвятивши цьому півтори доби праці. Можете краще - вперед, а оцінювати Вас повинні інші, а не Ви сам. До Фіртки - не завадило б підтягти правопис та стиль - оте двічі "члени армії" - просто жахливо, без образ.
Я 2012.05.29, 12:48
Нічого,з часом наберуться досвіду як таке дійство робити.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

934
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

748
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1859
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3201
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2528
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2519

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

198

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

709

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

666

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1565
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

334
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

664
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

594
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

306
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

365
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27005
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

817
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19657
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

401
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

380
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

706
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1259 2