В Івано-Франківську відбувся показ документального фільму "Да Вінчі", присвяченого пам'яті Дмитра Коцюбайла

В Івано-Франківську представили документальний фільм "Да Вінчі", присвячений пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі».

Показ фільму, який відбувався 14 травня, відвідала журналістка Фіртки.

Стрічка «Да Вінчі» складається насамперед з інтерв’ю людей, які його добре знали — це і рідні, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Крім того, у фільмі використані архівні матеріали.

"Я бачила в Києві допрем'єру цього фільму. 

Не сподівалася, що настільки буде хороший фільм. Стільки емоцій, стільки дізналася багато, що я й не знала, що мій син такі бойові завдання виконував. 

Дуже цікавий фільм. Дуже важливо, щоб пам'ятали про наших хлопців, про наших Героїв, які творять нинішню історію", — розповідає мама Героя Оксана Коцюбайло

Зі слів матері, в дитинстві Дмитро Коцюбайло був слухняним.

"Він цікавився різною історією, дуже малював гарно. Я горда, що виховала такого прекрасного сина.

Ми повинні пам'ятати повсякденно, що дійсно в нас є такі Герої, які творять нинішню історію України. 

Прадід Дмитра був в УПА. Дмитро пішов на Майдан і вирішив, що буде захищати Україну", — роповіла Оксана Коцюбайло.

Частина коштів із продажу квитків на фільм буде спрямована на батальйон «Да Вінчі».

"Для нас була велика честь долучитися до такого історичного проєкту. Я мав честь бути особисто знайомим з Дмитром. 

Колись, ще у 2020 році, на базі "Авдіївка", яку зараз знищили окупанти, ми сиділи з Дмитром, спілкувалися, і пам’ятаю, як до нього ставилися його побратими — з великою повагою.

І я сказав йому: "Дмитро, про тебе треба знімати фільми". А він відповів: "Ні-ні, я не фотогенічний, мене не люблять камери". Я вже тоді знав, що колись таки зроблю це, але, на превеликий жаль, не думав, що фільм про нього буде мати такий фінал.

Дмитро був великим воїном. Цей фільм в більшості створений внаслідок відеофайлів, які нам надавали побратими, мама Героя надала дитячі фотографії.

На мою думку, фільм вийшов досить сильний", — каже генеральний продюсер Назар Борушок.

Про головний посил фільму розповів режисер Володимир Сидько.

"Нашою основною метою було створити історичний документ, який докладно розказав би про історію життя, військовий шлях такого легендарного воїна, як Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі».

Тому фільм починається з самого початку, з перших днів його народження і до самого останнього дня, коли Герой загинув. Ми намагалися розкрити в цьому фільмі саме історію та формування характеру Дмитра і що на нього повпливало, який Герой був.

Тому записали інтерв'ю не лише з його рідними та друзями, але й записали зі шкільними вчителями, вчителями з ліцею художнього, де він навчався.

Записали інтерв'ю з побратимами, коханою і всіма, хто міг максимально розказати не лише історії, які разом пережив з Дмитром, але який у нього був характер і що це була за людина", — каже Володимир Сидько.


Нагадаємо, Дмитро Коцюбайло з Задністрянського під Бурштином став першим в історії незалежної України добровольцем, якому присвоїли звання «Героя України».

«Да Вінчі» — доброволець, який був учасником Революції гідності, а з 2014 року став на захист України. Тоді захиснику було лише 18 років.

У 21 рік став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор».

Командир 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» (ФОТО)

Прикарпатський воїн Роман Гломба та мати Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла отримали перші сертифікати на квартири

На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі" (ФОТО)

Війна: як пережити смерть рідних


14.05.2024 1293
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1499
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

973
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1340
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4756 15
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3437
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7604 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

199

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

419

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

747

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

546
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

488
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

597
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17623
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1369
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8965 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8430 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

857
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

378
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

310
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1090
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

792
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

795