В Городенку повернулися мощі святого апостола Павла та святого Раймунда де Пеньяфорта


Учора під час прес-туру в Городенківський район редакторів обласних і районних ЗМІ масмедійники були подивовані особливою новиною: місяць тому до городенківського храму Непорочного Зачаття Діви Марії повернулися мощі святого Павла та святого Раймунда де Пеньяфорта.




Відвідавши разом з керівниками району цей дійсно прекрасний костел, який потребує величезних коштів на реставрацію, і з часом, безперечно, стане місцем світового паломництва християн, журналісти вклонилися святим мощам і кожен дав собі слово якнайповніше і якнайдоступніше розповісти своїм читачам, слухачам, глядачам, аби про ці святині знали не лише краяни, а й уся Україна та світ.



Водночас представники ЗМІ риторично запитували: чому ця воістину всесвітньо значима подія повернення святинь, встановлення їх у храмі Непорочного Зачаття Діви Марії, звідки, як стало відомо, у часи войовничого атеїзму вони зникли, пройшла поза їхньою увагою, а, отже – без відома широкої громадськості. Мощі повернули в городенківський костел разом із супроводжуючими грамотами–оригіналами високодуховних осіб середини 18 ст.

 


Довідково. У одній із книг польського мистецтвознавця Горнунга Збігнєва значиться: «Закінчена остаточно в кінці 1750 р. монументальна місіонерська святиня в Городенці з двома вежами спереду була урочисто освячена 2 липня 1760 року єпископом Станіславом Раймундом Єзерським на честь Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, разом з п’ятьма вівтарями». Причому в головному вівтарі було вмуровано мощі святого Павла-апостола і святого Раймонда де Пеньяфорта, а в бокових – святих мучеників Пацієнса і Пуденціани, про що дізнаємося з протоколу канонічної візитації костелу в Городенці тодішнім Львівським архієпископом Вацлавом Сєраковським, яка відбулася 11 листопада 1775 року. Станіслав Раймунд Єзерський (1698-1782рр) - католицький Бакевський єпископ (Бакеєвська єпархія мала центр у м. Бакеу, що тепер у Румунії -ав.). Відроджував релігійне життя у єпархії, оскільки західна Морлдова на той час перебувала під Туреччиною.



Святий Павло з Тарсу (бл.5-10 рр. бл. 64-67рр) – апостол, найвизначніший християнський місіонер, один із перших богословів християнства. Народився у м. Тарсі в Малій Азії. Походив з глибокорелігійної іудейської родини, мав перше ім’я Саул. Успадкував від батька римське громадянство та друге латинське ім’я Павло (малий). Освіту здобув У Єрусалимі. Став ревним гонителем перших християн, оскільки був вихований у традиціях іудаїзму, очолив їх переслідування. Церква каже, що Павло причетний до засудження та побиття камінням первомученика Стефана. Під час подорожі до Дамаску з Павлом сталося видіння Христа.



Найбільшою заслугою святого Павла перед християнством стало те, що він, на відміну від інших апостолів, почав поширювати вчення Христове серед інших народів. Святий Павло особисто не знав Ісуса Христа, не належав до його перших 12-ти учнів-апостолів, але саме завдяки йому християнство стало великою світовою релігією. Зазнав мученицької смерті - його стратили, відрубавши голову, за часи правління імператора Нерона. На місці тому його учні залишили пам’ятний знак, який дозволив імператору Констянтину (4 ст.) збудувати там базиліку Сан Паоло Фуорі ле Мура (церква святого Павла за мурами).



Раймонд де Пеньяфорт (1175-1275) - іспанський католицький святий, богослов, каноніст. Народився поблизу Барселони. Доктор цивільного та канонічного права. Вступив до домініканського ордену, мав авторитет при дворі короля Хайме І, став королівським сповідником. Підтримував створений у Барселоні святим Петром Ноласко орден мерседаріїв, метою якого був викуп християнських невільників. Уклав перший Кодекс канонічного права католицької церкви у 1234 р «Декретії Григорія 9-го». Помер у віці 100 років, похований у соборі Барселони. Канонізований папою Климентом 8-им у 1601 році. День пам’яті -7 січня. Вважається покровителем каноністів та юристів.


17.08.2012 2412 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

833
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1972
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3434
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1266
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1468

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

419

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1063

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1228
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

441
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

500
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1438
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15304
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

163
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1183 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

466