В гірських селах Прикарпаття оновлюють автобусні зупинки

 

У мальовничий краєвид карпатських полонин у селі Ілемні гармонійно вписалася так би мовити нова мала архітектурна форма. 

 

Міцні дерев’яні стовбури стали надійною опорою для дашка, який накриває собою зручну лавочку. Саме тут тепер захищені від дощу або палючого сонця очікуватимуть на маршрутні автобуси мешканці та гості села.

 

Освячення новозбудованої зупинки стало для селян урочистою подією. Місцевий священик отець Віталій, прочитавши відповідні молитви, окропив її святою водою. А почесне право перерізати традиційну червону стрічечку надали керівнику Благодійного фонду В’ячеславу Кредісову, саме якому ілемничани завдячують появою в селі благоустроєної зупинки. Вона не лише зробить зручнішим очікування на автобус, а й стане місцем затишного перепочинку для будь-кого, хто йтиме селом.

 

— Для нашого села цей благочинний дар не просто приємний, – каже мешканець Ілемні Михайло Гутак. – Маємо надію, що будівництво нової зупинки з легкої руки нашого спонсора стане початком вирішення інших проблем. Тут фактично кінцева зупинка, автобус розвертається та їде в зворотному напрямку, хоча дорога йде далі, до інших населених пунктів на Долинщину. Ми вже давно хочемо, щоб автобусний маршрут продовжили – це спростить поїздки селян у справах або до родичів, з’єднає тут два сусідні райони коротким шляхом. Щоправда, дорога у нас також потребує серйозного ремонту, а точніше будівництва.

 

Про це говорив із В’ячеславом Анатолійовичем і сільський голова Володимир Васильович Луцик. Чимало у селі важливих проблем, але, головне, є й бажання всією громадою долучитися до їх вирішення. От, наприклад, річечка прокладає собі шлях селом, однак у повінь вона набирає сили, а прокладена над нею труба забивається. Вода піднімається й затоплює ближні хати. Для того, аби запобігти цьому лихові, потрібно  звести міст – невеличкий, але надійний і такий, щоб його конструкція не заважала вільному проходу води. Сільській громаді самотужки цієї проблеми не вирішити, хоча практично кожен двір готовий зробити свій фінансовий внесок. Отож очільник Благодійного фонду обговорив із сільським головою можливість чергового спільного проекту, адже фонд завжди готовий піти назустріч й надати допомогу саме тим сільським громадам, які самі дбають про своє село.

 

А ще під час спілкування із селянами Ілемні, які були присутні на урочистій події, у В’ячеслава Кредісова народилася інша ідея. Місцеві ґаздині славляться своєю майстерністю у виготовленні особливого сиру, відмінного й від традиційних твердих сирів, і від бринзи. Називається він будз і виготовляється за особливою рецептурою, яку місцеві кулінарки передають з покоління в покоління. Отже пан В’ячеслав запропонував на День села, який буде у вересні, провести в Ілемні фестиваль сиру й запросити з інших сіл району, а, можливо, й з інших районів чи навіть областей майстрів виготовлення домашніх особливих сирів. Він пообіцяв, що забезпечить призові премії для переможців. Такий захід приверне увагу не  лише до смачного бойківського сиру, а й до району та села Ілемні зокрема, де вже саме місце розташування серед гірських  вершин на висоті понад 700 м над рівнем моря, свіже гірське повітря та мальовнича природа є найсприятливішими умовами для розвитку так званого «зеленого туризму».

 

Після приємного спілкування гостинні селяни ще раз подякували дорогому гостеві та побажали успіхів, і білий мікроавтобус із логотипом Благодійної фундації Кредісова вирушив у дорогу до звершення нових добрих справ. А найкращим підтвердженням потрібності збудованої в селі зупинки стала така картина. Бабця Настуня, яка, спираючись на коштур, прийшла на освячення зупинки й чесно відстояла на своїх стареньких хворих ногах усю урочисту процедуру, присіла на зупинці на лавочку в тіньочку перепочити й, про щось замислившись, задивилась на смарагдові полонини, що розкинулися довкола …


24.06.2012 2169 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

573
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11083 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1857
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1757
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2756
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4612

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

359

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1053

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1466

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1335
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1713
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1525
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1241
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

609
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

685
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1878
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2133 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20378
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

355
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

708 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

742
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1089