В гірських селах Прикарпаття оновлюють автобусні зупинки

 

У мальовничий краєвид карпатських полонин у селі Ілемні гармонійно вписалася так би мовити нова мала архітектурна форма. 

 

Міцні дерев’яні стовбури стали надійною опорою для дашка, який накриває собою зручну лавочку. Саме тут тепер захищені від дощу або палючого сонця очікуватимуть на маршрутні автобуси мешканці та гості села.

 

Освячення новозбудованої зупинки стало для селян урочистою подією. Місцевий священик отець Віталій, прочитавши відповідні молитви, окропив її святою водою. А почесне право перерізати традиційну червону стрічечку надали керівнику Благодійного фонду В’ячеславу Кредісову, саме якому ілемничани завдячують появою в селі благоустроєної зупинки. Вона не лише зробить зручнішим очікування на автобус, а й стане місцем затишного перепочинку для будь-кого, хто йтиме селом.

 

— Для нашого села цей благочинний дар не просто приємний, – каже мешканець Ілемні Михайло Гутак. – Маємо надію, що будівництво нової зупинки з легкої руки нашого спонсора стане початком вирішення інших проблем. Тут фактично кінцева зупинка, автобус розвертається та їде в зворотному напрямку, хоча дорога йде далі, до інших населених пунктів на Долинщину. Ми вже давно хочемо, щоб автобусний маршрут продовжили – це спростить поїздки селян у справах або до родичів, з’єднає тут два сусідні райони коротким шляхом. Щоправда, дорога у нас також потребує серйозного ремонту, а точніше будівництва.

 

Про це говорив із В’ячеславом Анатолійовичем і сільський голова Володимир Васильович Луцик. Чимало у селі важливих проблем, але, головне, є й бажання всією громадою долучитися до їх вирішення. От, наприклад, річечка прокладає собі шлях селом, однак у повінь вона набирає сили, а прокладена над нею труба забивається. Вода піднімається й затоплює ближні хати. Для того, аби запобігти цьому лихові, потрібно  звести міст – невеличкий, але надійний і такий, щоб його конструкція не заважала вільному проходу води. Сільській громаді самотужки цієї проблеми не вирішити, хоча практично кожен двір готовий зробити свій фінансовий внесок. Отож очільник Благодійного фонду обговорив із сільським головою можливість чергового спільного проекту, адже фонд завжди готовий піти назустріч й надати допомогу саме тим сільським громадам, які самі дбають про своє село.

 

А ще під час спілкування із селянами Ілемні, які були присутні на урочистій події, у В’ячеслава Кредісова народилася інша ідея. Місцеві ґаздині славляться своєю майстерністю у виготовленні особливого сиру, відмінного й від традиційних твердих сирів, і від бринзи. Називається він будз і виготовляється за особливою рецептурою, яку місцеві кулінарки передають з покоління в покоління. Отже пан В’ячеслав запропонував на День села, який буде у вересні, провести в Ілемні фестиваль сиру й запросити з інших сіл району, а, можливо, й з інших районів чи навіть областей майстрів виготовлення домашніх особливих сирів. Він пообіцяв, що забезпечить призові премії для переможців. Такий захід приверне увагу не  лише до смачного бойківського сиру, а й до району та села Ілемні зокрема, де вже саме місце розташування серед гірських  вершин на висоті понад 700 м над рівнем моря, свіже гірське повітря та мальовнича природа є найсприятливішими умовами для розвитку так званого «зеленого туризму».

 

Після приємного спілкування гостинні селяни ще раз подякували дорогому гостеві та побажали успіхів, і білий мікроавтобус із логотипом Благодійної фундації Кредісова вирушив у дорогу до звершення нових добрих справ. А найкращим підтвердженням потрібності збудованої в селі зупинки стала така картина. Бабця Настуня, яка, спираючись на коштур, прийшла на освячення зупинки й чесно відстояла на своїх стареньких хворих ногах усю урочисту процедуру, присіла на зупинці на лавочку в тіньочку перепочити й, про щось замислившись, задивилась на смарагдові полонини, що розкинулися довкола …


24.06.2012 2294 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

746
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14126 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1618
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6235

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

921
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5961
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13797
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

521
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2