В Бурштині говорять про земельні махінації в рекреаційній зоні

 

Публікуємо текст Віктора Гладія, інженера Бурштинської ТЕС , депутата та голови депутатської комісії з питань будівництва та архітектури Бурштинської міської ради V скликання.

 

Найбільша проблема нашої країни – це корислива влада. Як тільки людина приходить до влади, то жага до наживи перемагає все. Це якась хвороба стала на матеріальне: більше грошей, більше матеріальних благ, круті машини, крутий зовнішній вигляд, через бізнес, через хабарі, будь-якими засобами. І в гонитві за цим забули про здорову глибоку людську сутність, про моральні якості. Це глобальна проблема всієї країни. Напевно, через те, що ми були ніким, тому при нагоді хочемо відразу стати всім.

 

На 13-й сесії Бурштинської міської ради, що відбулася 30.11.2011р., розглядалося питання про виділення землі під ринок в старій частині міста фермерському господарству «Скава» в парку по вул. Шевченка, чи біля парку, як нова влада це називає. І не подумайте, що «Скава» – це якесь круте фермерське господарство, яке займається виробництвом сільськогосподарської продукції. Вони мають таке відношення до фермерства, як вовки до вегетаріанства. Це ті самі люди, що зараз незаконно збирають гроші з підприємців, що торгують по вул. Міцкевича, 49а. Яка послідовність і правонаступність... А чому б не організувати роботу комунального ринку, за що проголосувала попередня каденція депутатів. Тоді більше одного мільйона гривень надходило б щорічно в бюджет міста. Думаю, що ці гроші не були б зайвими. Але владі так не цікаво, бо немає ніякого зиску.

 

І питання не в тому, що надання землі «Скаві» дуже хоче міський голова, ніби для перенесення теперішнього ринку, і не тому, що юрист міської ради не погодив цей проект рішення, оскільки він суперечить Закону про аукціони на земельні ділянки для комерційної діяльності, а в тому, що депутати все-таки проголосували за це рішення.

 

Тепер подивимось за що проголосували «народні обранці». Парк в старій частині міста був посаджений ще польським графом Яблуновським у ХІХ столітті. Поляк хотів зробити там відпочинкову зону, або як називається по-сучасному – рекреаційну. І йому це вдалося, там ростуть столітні дерева. У радянські часи він був окультурений, було збудовано стадіон, гойдалки, тобто місце стало центром відпочинку для всіх жителів в часи будівництва електростанції і нашого міста енергетиків. Хто бурштинець, той пам’ятає, що там пройшло його дитинство. І мудрими були наші попередники, що це місце внесено в генеральному плані міста Бурштина в 1992р., саме як рекреаційна (відпочинкова) зона, а пізніше виготовили проект на його реконструкцію. Здавалося б, що тут думати, зробити згідно проекту реконструкцію, відновити стадіон, щоб молодь старого Бурштина займалася спортом (а не спивалась та деградувала), або просто засадити деревами, і є за що (на 2011р. виділено понад 7 млн. екологічних коштів). Але в мера є інша ідея, замість стадіону розмістити там черговий базар, остаточно знищивши парк.

 

Дивна тенденція в нас українців, ми не те, що не можемо щось самі зробити, ми не вміємо навіть зберегти те, що зробили для нас наші попередники. Посадили при радянській владі парк по вул. Міцкевича, позначили в генеральному плані, але «щирі українці» за стільки років незалежності ніяк не можуть знайти тих парків і визнати, бо як інакше там можна щось вирубувати і будувати «бари» (де «навчаються» алкоголізму наші діти). Виходить, що «ворожа» радянська система дбала про здоров’я української нації, створюючи зелені рекреаційні зони, а сучасні місцеві керманичі дбають тільки за чиїсь комерційні інтереси. Це, між іншим, вже друга спроба розмістити в парку старого Бурштина ринок. Першу намагався здійснити попередній мер Я.Громко. Але ми, тодішні депутати, не дали цього зробити, а виділили земельну ділянку під комунальний ринок на виїзді з міста. Чомусь дуже наші мери люблять ринки і постійно хочуть розмістити їх обов’язково в парках. Теперішній нелегальний ринок по вул. Міцкевича, між іншим, теж був розміщений в парку при головуванні В.Дикопавленка в 1995р., теперішнього депутата міськради (голова фракції БЮТ), який дуже активно сприяє перенести його в інший парк.

 

Біда з нашими мерами. Але чому депутати такі бездумні? Ну зрозуміло, депутатська фракція ВО «Свобода» працює в «ручному режимі» по команді «руки вгору!». Теперішня фракція БЮТ теж «підкаблучна» в міського голови. Декілька депутатів малих фракцій (Рух, “Наша Україна”, “Собор”, Регіони) не можуть суттєво вплинути на хід голосувань. Але для чого «Фронту змін» ця коаліція, яку міський голова створив не знати для чого. Хіба, щоб протягувати якісь незаконні афери, бо за розумні речі, потрібні громаді міста, мудрі депутати проголосують і без коаліції. Партія «Фронт змін» ніби претендує на лідерство в опозиції і для чого їй влазити в цей бруд, не зрозуміло. І взагалі! Залишіть вже в спокою зелені зони – це здоров’я наших дітей! Не забувайте, що наше місто енергетиків знаходиться під впливом негативних екологічних факторів, тому кожне збережене дерево – це кожне збережене здоров’я людини. Дехто з депутатів каже: «... та який то парк? То зарослі!..». Виходить так, якщо в нас усі парки занедбано, то давайте будемо вирубувати дерева і будувати там бари та базари. Як не знаєте, що з зеленими зонами робити, то просто збережіть, а нащадки зроблять щось путнє. Подивіться в генплан, який ви постійно ховаєте від людського ока, там зазначено все: і ринки, і парки. І не потрібно говорити, що генплан не діє. Призупинена коректура в генплані, яка не пройшла екологічну експертизу в 2004р., а генеральний план діє і є основним документом міста.

 

Якщо з виконавчою гілкою все зрозуміло, то депутатам потрібно більше спілкуватися з людьми, а особливо при вирішенні важливих питань. Провести громадські слухання, а не посилати тихцем бульдозер, виконуючи чиєсь «замовлення».

 

Можна ще говорити про забране теперішньою міською радою приміщення від музею «Берегиня», демонструючи свою неповагу до культури краю (музеям – ні, барам і базарам в парках – так), чи про намагання вкотре «роздеребанити» землі по вул. Калуській та інші проблемні питання міста. Але нехай це залишиться темою для наступної розмови.

 

Віктор Гладій, інженер Бурштинської ТЕС ,

депутат та голова депутатської комісії

з питань будівництва та архітектури

Бурштинської міської ради V скликання

"Галицьке слово"


12.01.2012 2636 3
Коментарі (3)

ігор 2012.01.12, 17:40
Ось Вам і націоналісти,патріоти,так звана "Свобода",хіба,що СВОБОДА від ЗАКОНІВ.
Цюняк В.В. 2012.01.15, 10:43
прокурор Галицького району наклав протест на злочинне рішення Бурштинської міської ради,але мера міста Курляка П.І.( ВО "Свобода")не притягнув до відповідальності за корупційні дії.Отака прокуратура - Закон діє тільки на половину, для посадовців,його не існує.
Цюняк В.В. 2012.01.17, 23:57
сьогодні бандитська "Свобода" скасувала своє злочинне рішеня про знищення парку Шевченка в м.Бурштин.Мер Курляк не захотів лізти в кримінал.
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9560 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1671
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1565
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2584
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4378
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3094

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

121

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

900

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1319

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1215
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1585
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1343
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1108
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

461
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

535
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1748
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1711 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20234
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

213
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

566 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

611
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

956