«Узгодження» кандидатів-мажоритарників від опозиції: між забаганками політиків та інтересами виборців


Дані останніх соціологічних досліджень переконливо довели слушність рішення партії Віталія Кличка «УДАР» самостійно йти на вибори, а не зливатись в «братську політичну могилу» з «Батьківщиною» та «Фронтом Змін».

 

Зокрема, згідно з опитуванням, проведеним Центром соціальних досліджень "Софія", за «УДАР» готові проголосувати 18,0%, за "Батьківщину" - 17,2%. При цьому, до парламенту також проходить ПР (29,5%), КРУ (9,0%) та «Свобода» (5,9%).

 

Але найбільшою сенсацією є не те, що «УДАР» випередив за рівнем електоральної підтримки Об’єднану опозицію, а те, що це лише незначною мірою відбулося за рахунок тих голосів, що їх втратила очолювана Яценюком та Турчиновим політична сила.

 

Таким чином, спростовано міф про те, що ці партії «топчуться» по одному електоральному полі. А також наочно продемонстровано, чия робота з виборцями є ефективнішою: рейтинг «УДАРу» послідовно зростає, тоді як Об’єднаної опозиції на старті перегонів був відчутно вищим, аніж зараз.

 

Від рішення йти на вибори одним списком з іншими опозиційними силами Віталія Кличка, не в останню чергу, втримав негативний досвід співпраці з «Батьківщиною». Під час виборів київського мера в 2008 році Юлія Тимошенко пообіцяла підтримати найбільш рейтингового противника Леоніда Черновецького. Натомість, коли дійшло до справи, екс-прем’єр зажадала, щоб Кличко - єдиний, хто зміг би перемогти одіозного «Льоню-Космоса», зняв свою кандидатуру на користь її «правої руки» - першого віце-прем’єра Олександра Турчинова.

 

Результат такого «кульбіту» з боку «Батьківщини» - загальновідомий. Черновецького було вдруге обрано мером столиці, що дозволило йому та його «молодій команді» продовжити грандіозний дерибан комунального майна.

 

Такою ж високою може виявитись ціна егоїзму соратників Тимошенко і на нинішніх виборах. Попри наявний багаж непорозумінь, Об’єднана опозиція і «УДАР» мають спільну мету: усунути від влади нинішній режим. Цілком виправданим, в зв’язку з цим, є рішення про узгодження кандидатур по мажоритарних округах. Особливо тих, де взаємне поборювання опозиціонерів створює ризик проходження до парламенту ставлеників влади.

 

Але ж далеко не скрізь ситуація складається саме таким чином! Принаймні, в багатьох округах Галичини прямі чи «замасковані» симпатики «стабільності» та «подоланої руїни» не набирають навіть кількох відсотків голосів. Безумовними ж лідерами перегонів є представники патріотичних сил.

 

Який сенс в самоусуненні когось з них, та ще й менш ніж за три тижні до дня голосування? Хто від цього виграє?

 

Виборець, який вже, в основній масі, визначився зі своїми симпатіями до конкретного кандидата, отримавши інформацію, що той відмовляється балотуватись, бо так вирішило його «партійне начальство» в Києві, швидше розчарується в подібній політичній силі. Бо як це так – три місяці рекламувати свої переваги, а потім – бац, ми пропонуємо голосувати за іншого.

 

Важко зрозуміти, який виграш від цього матиме країна: незалежно від того, хто б з опозиціонерів переміг, якщо він дотримуватиметься своїх обіцянок, то ніколи не підтримуватиме антиукраїнських законів та не увіллється до лав провладних фракцій.

 

Єдиними «бенефіціаріями» такого сумнівного рішення, отже, можуть бути тільки партійні бонзи Об’єднаної опозиції. Вони допустили провали у своїй агітаційній кампанії, їх рейтинг знизився, а це, автоматично, призводить до зменшення кількості депутатів, що пройдуть по партійному списку. От вони й силуються збільшити кількість депутатів у майбутній фракції «Батьківщини-Фронту Змін» за рахунок «вибивання» преференцій для своїх кандидатів на округах.

 

Але чи співмірний такий, сказати б – «виграш» окремих не надто вправних лідерів, з тією шкодою, яку вся ця підкилимна гра може завдати загальній справі?


10.10.2012 2203 8
Коментарі (8)

Сергій 2012.10.10, 16:27
удар - ригівська фальшива контрока, створена для того, що б відібрати в опозиції голоси. Для влади принципово, щоб БОЛОТО (кличк) здобуло більше ніж праві(опозиція і Свобода)
2012 2012.10.10, 16:56
УДАР -- молода команда людини, за яку принаймні не соромно і який не крав як представники хваленої опозиції. А всі забули, як Юлька колись українців називала біомасою?
Симпатик 2012.10.10, 17:26
Удар - Сильна України, Кличко - молодий Тигипко!!
вовік 2012.10.10, 23:27
сенсу міняти в останні тижні когось дійсно нема. мажоритарники від удару мають доволі позитивні шанси. чисто з людської точки зору зараз когось просити поступитися на користь іншого кандидата - трохи не дуже. А те, що рейтинги удару дійсно підросли - це факт. Суспільству потрібна альтернатива. І поки що такою альтернативою є саме удар.
Гриць 2012.10.10, 23:50
"Добрій" справі об'єднання з опозиціонерами це мабуть мало допомогло б. Адже окремо ОО та УДАР можуть "протягнути" до Верховної Зради більне кандидатів і берегти лице ніж разом, коли узгодять кандидатів. А то сваритимуться е три роки після цих цзгоджень. А так можливо ідеологічно близькі та фінансовразливі зпатріотизовані в останні передбиборчі місяці західняки швидше "злилися" б. А так -муситимуть зважати на УДАР - це для них може стати свого роду стримуючим фактором і таким собі запобіжником, бо рейтинг УДАРУ значно зріс, симпатії виборців на його стороні. Тому кандататам із Кличкової команди варто просто виправдати довру виборців, показати свою принцтпоість і наполегливість - і політичний успіх їм гарантовано, суспільство давно чекає на відповідальних політиків. А політика може бути щирою, так принаймні агітував Кличко на біл-бордах
Сергій 2012.10.11, 00:25
Не голосуйте за ударене болото, бо буде біда.
Тарас 2012.10.11, 10:31
Рейтинги УДАРу не зростають , зростають рейтинги підтримки Кличка. Я особисто, Кличка дуже поважаю , як спортсмена, можливо з нього і політик буде хороший, але не можу цього сказати про тих, хто хоче пройти до ВР під брендом "Кличко". Подивіться лишень на першу 5-ку партійного списку, чи на мажоритарників які йдуть від УДАРу. Ці люди не будуть дбати за Україну, а тільки за свої інтереси.
дімон 2012.10.11, 12:06
у кожному можна знайти якусь ваду. І УДАР тут не виключення. Втім, думаю, що Кличко не стане ризикувати своєю репутацією, яку він заробляв роками, що погратися зараз у політику. Сподіваюся, що наміри у нього серйозні.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

338
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13841 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6149
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1727

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

606
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

883
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13671
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

253
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

551
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

795 2