Урогінекологічні захворювання: не займаємося самолікуванням, а йдемо до лікаря

Усі ми знаємо, що найважливіший подарунок, який можемо отримати від життя – це здоров’я. Але, на жаль, прожити так, аби ніколи не хворіти, випадає хіба-що одиницям.

Ми постійно піддаємося тим чи іншим хворобам і часто-густо через недостатню увагу до певних симптомів або через згубне самолікування самі себе заганяємо у глухий кут. А коли це ще й хвороба, про яку в суспільстві негласно прийнято замовчувати – то й поготів.

Саме до таких хвороб можемо віднести захворювання, які знаходяться у площині урогінекології (почащений сечопуск, цистити, нетримання сечі). Питання дуже делікатне і часто через недосвідченість, сором’язливість і табуйованість замовчуване у суспільстві. Проте, як показує сьогодення, про такі хвороби треба говорити, та хоча б для того, щоб уникнути наслідків, які стають на заваді повноцінному життю.

Наразі вважається, що це відносно новий напрямок у медицині, але статистичні дані свідчать, що хворіють цими хворобами дуже і дуже багато жінок. До прикладу, згідно зі статистичними даними  розладами сечопуску у всьому світі страждає приблизно від 45 % до 65 % жінок, в залежності від віку. А в Україні – приблизно 10-11 млн. жінок. Тож це питання є надзвичайно важливим, яке треба піднімати і доносити до населення правдиву інформацію про можливі ризики та ускладнення, особливо, якщо не звертатись вчасно до лікаря.

Про урогінекологічні хвороби та проблеми, пов’язані з ними, нам розповів лікар-уролог Івано-франківського лікувально-діагностичного центру «Медекс Плюс» Володимир Котурбаш, який понад 30 років завідував відділенням міської урології.

За його словами поєднані захворювання сечостатевої системи у жінок приводять до багатьох проблем, які змушують хворих почуватися неповноцінними і недостатньо інтегрованими у суспільне життя.  Зокрема лікар говорить про такі основні проблеми як емоційні, соціальні, психологічні, економічні і, звичайно, медичні.

Емоційний аспект полягає в тому, що жінки, роблячи хибні висновки, намагаються приховати проблему замість того, щоб її лікувати. Наприклад, по телебаченні зараз активно транслюється реклама, яка закликає купувати урологічні прокладки. А це, фактично, намагання сублімувати лікування, яке начебто є доступним у фінансовому співвідношенні. Такий підхід до питання не є адекватним і, як правило, приводить до погіршення стану хворого.

Таким чином вимальовується соціальна проблема, адже велика кількість жінок, які хворіють урологічними хворобами, не можуть бути вже такими соціально-активними, як раніше. Наприклад, коли жінка чи підбіжить, чи кашляне, чхне, чи просто прикладе більші фізичні зусилля, буде одразу проявлятися нетримання сечі. Відповідно вона старатиметься максимально себе обмежити, щоб не провокувати прояву свого недомагання.

Тут виникають психологічні проблеми. Адже, жінка, постійно відчуваючи дискомфорт, стає невпевненою в собі, а це не дає їй достатньо самореалізовуватись у суспільстві. Вона постійно намагається себе ізолювати, так би мовити, бути недалеко від туалету.

Це також стає великою сімейною проблемою. Жінки, які мають захворювання урогінекологічного характеру, відчувають себе неповноцінними в сім’ї і це напряму впливає на їхнє сексуальне життя, хоча часто вони самі ще перебувають у віковому періоді сексуальної активності

 «З моєї точки зору, - говорить Котурбаш В. Т. – треба розуміти, що в кожної жінки є три періоди, для кожного з яких характерні певні захворювання. Перший – коли відбувається статеве дозрівання, вона виходить заміж і під час медового місяця часто виникають цистити. Другий – коли жінка народжує. За кордоном, наприклад, жінки готові до того, що після того, як вони народили, вже через тиждень-два треба займатися спеціальними фізичними вправами, які попереджують післяпологові ускладнення. В тому числі й урогінекологічного характеру. Третій етап – вікова зміна гормонального дзеркала. Разом із цими змінами відбуваються і зміни стану сечостатевої системи».

Тому варто загостювати увагу на цьому питанні, вважає лікар, проводити консультації, говорити з жінками про ризики, яким вони піддаються, нехтуючи першими проявами хвороби і не звертаючись вчасно по кваліфіковану допомогу

Зазначимо, що нещодавно в Івано-франківському лікувально-діагностичному центрі «Медекс Плюс» почали займатися лікуванням урогінекологічних хвороб. Саме Котурбаш Володимир Теодозійович і є одним із провідних лікарів у цьому напрямку. Тож можна завжди у зручний час записатися на прийом до лікаря, обстежитися, проконсультуватися і розпочати лікування, не задавнюючи хворобу і не піддаючи своє здоров’я і життя неоправданим ризикам

Адже варто пам’ятати, що  тільки та жінка, яка дихає здоров’ям, впевненістю та гармонією, може бути щасливою сама і подарувати світові здорових дітей. 

*на правах реклами

Медичний центр "Медекс Плюс",

м. Івано-Франківськ, вул. Військових Ветеранів, 10

тел. 0342-71-15-60

(097) 660-71-17;(066) 237-55-22


01.04.2018 4387
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1664
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

935
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2019
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2420 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

760

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

663

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

636

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10298
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1148
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5216
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

960
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2757
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1144
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

352
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

671
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

578
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

981 2