Urban Space Radio: Маємо амбітну, але реальну ціль – стати українським урбаністичним медіа-хабом

 

 /data/blog/87258/4899ed0b7fcfd68251582331609389b9.jpg

 

Засновники першого в Україні урбаністичного радіо Юрій Филюк і Тарас Малий розповідають про те як інтегруватимуть радіостудію в громадський ресторан, де шукають грошей за реалізацію проекту і чому почали з Івано-Франківська.

 

Ідея виникла разом із Urban Space 100. Ми загорілися нею, почали дізнаватися, як це зробити: порадилися з нашим другом Романом Зайцем, керівником львівської компанії MJoy Multimedia, яка займається новими формами мовлення, комплексним мультимедійним продакшином. Він сказав, що ідея дуже крута і в Україні ніхто ще такого не робив, тому це буде класний прорив для Франківська.

 

Франківськ для цього проекту є ідеальною платформою. Маючи величезний туристичний потенціал, щоправда досі не реалізований сповна, місто лишається одним із найкомфортніших для життя, створення тут малого й середнього бізнесу. Громадські ініціативи у Франківську направлені не на туристів, а звичайних жителів.

 

Гадаю, досвід місцевих проектів Франківська буде цікавим жителям усіх українських міст. Водночас, ми не збираємося бути локальною радіостанцією: розповідатимемо і обговорюватимемо цікаві ініціативи в Запоріжжі, Одесі чи Харкові. Маємо досить амбітну, але реальну ціль – стати українським урбаністичним медіа-хабом. Поширювати ідеї, які допоможуть українцям змінювати свої міста, робити їх комфортнішими.

 

У проекті ресторану ми передбачили місце для радіостудії. Після піврічної діяльності Urban Space 100 отримали міжнародний грант, що дозволяє покрити 80% реалізації проекту. Ще ніхто в Україні не проектував радіостудії, інтегрованої у простір громадського ресторану. Чим це цікаво? Завдяки її прозорим скляним «стінам», між відвідувачами та радіоведучими, з’являється інтерактивність та взаємодія. Можна буде побачити всі робочі процеси журналістів, залучати гостей подій в Urban Space 100.

 

Громадський ресторан – місце де завжди щось відбувається: презентації, зустрічі, концерти. Гостям буде цікаво не тільки чути прямі ефіри, але й спостерігати за роботою в студії. Буде можливість залишати для нас повідомлення чи спілкуватися з радіоведучими на музичних паузах. 

 

Як працюватиме радіо

Є люди, яких можна назвати урбаністами – це радіо для них, але не тільки для них. Ми хочемо, щоб радіо стало платформою для франківчан і людей з інших міст. Для активістів, які бачать, що у містах щось можна змінити, студентів, креативного класу.

 

З появою в Україні 3G онлайн-радіо отримують шанс розширити свою аудиторію. Швидкий інтернет – це можливість безперебійно слухати музичний стрім: на роботі, в подорожі, прогулюючись містом. Все що потрібно для цього – завантажити. безкоштовний додаток на свій смартфон чи інший ґаджет. Тому хочеться вірити у світле майбутнє онлайн-радіо в Україні, а не FM-радіостанцій.

 

Цікаво, коли про музику розповідають, а не тільки ставлять в ефір. Коли більше часу приділяють не записам і формуванню рекламних блоків (особливо в період виборів), а живому спілкуванню із гостями та слухачами. Тому ми свідомо відмовляємося від реклами в ефірах і обираємо формат talk-радіо.   

 

Ми не збираємося бути прикутими до радіостудії. Наші журналісти робитимуть репортажі та включення із фестивалів та цікавих освітніх подій. 

 

«Мені хочеться вірити у світле майбутнє онлайн-радіо в Україні, а не FM-радіостанцій, яких не слухаю. Чому? Цікаво коли про музику розповідають, а не тільки ставлять в ефір. Коли більше часу приділяють не записам і формуванню рекламних блоків (особливо в період виборів), а живому спілкуванню із гостями та слухачами», – керівник проекту Urban Space Radio Тарас Малий.

 

Про технічне обладнання та фінансування

Практично вся необхідна техніка для радіостудії була закладена у грант, окрім компресорів, які будуть потрібні для підсилення й кращої якості звуку. Проте, це незначні витрати, все необхідне придбаємо. Залишається питання побудови радіостудії. Не кожен підрядник хоче братися за таку роботу: звукоізолювати скляний куб, інтегрований у громадський простір, де завжди людно (відвідувачі, події, кухня) – це експеримент.  

 

Ми відмовилися від нав’язливої реклами, що пропонувала б слухачам асортимент непотрібних товарів. Проте, не виключаємо появи партнерів у якихось шоу. Це хороша можливість заручитися підтримкою дружніх компаній. Але це аж ніяк не означатиме безкінечної інформації про них в ефірах.

 

Грант від Freedom House ми отримали завдяки перемозі у конкурсі інноваційних медіа-проектів. З 80-ти заявок обрали 3-х переможців, серед яких і Urban Space Radio. Зараз почали кампанію на «Спільнокошті» Biggg Idea. Вона триватиме 60 днів. Необхідно ще заручитися допомогою доброчинців, щоб знайти 20% бюджету, які підуть на побудову радіостудії, її звукоізоляцію та облаштування меблями. Розуміємо, що будуть спади і підйоми у цій кампанії, але сподіваємося на підтримку людей, які повірять у проект радіо і допоможуть реалізувати його. 

 

Про музику

Ми свідомо уникатимемо мейнстрімових гуртів. Вони знаходять собі місце в ротаціях fm-радіостанцій. Жанрово музичне наповнення Urban Space Radio – це альтернативна українська (не обов'язково україномовна) сучасна якісна музика.

 

До Франківська і зокрема до Urban Space 100 часто приїжджають цікаві  виконавці, які пробують, експериментують з музикою. Urban Space Radio теж є певним експериментом. Оскільки ми talk-радіо, то будемо розповідати про цих виконавців, знайомити наших слухачів із новими музичними проектами. Коли ставлю послухати друзям щось із сучасної української сцени, то нерідко чую здивування: «Ти впевнений, що це наш виконавець. Це в Сумах такий звук записали? Із Запоріжжя, серйозно?». У нас розвивається якісна музична сцена,  а чимало молодих виконавців не присутні на жодній медійній платформ, окрім соціальних мереж.  

 

Про радіоведучих

Нам потрібні два бороданя з тату-рукавами. Жарт.

 

Ми шукаємо начитаних молодих людей, що цікавляться культурою, слідкують за сучасною музичною сценою (як в Україні, так і у світі), орієнтуються в урбаністичній тематиці.  Кожен ефір має бути цікавою новою історією, і ми шукаємо людей, які б вміли розповісти її. На моє переконання, ведучі у ефірах мають бути собою, бути живими. Щоб слухачі могли спілкуватися з ними поза радіостудією і відчувати, що в ефірах немає штучності. Це не проблема, якщо ведучі помиляються, але ми багато часу проводитимемо, готуючись до ефірів. Журналісти повинні розуміти про що говорить гість, мати можливість модерувати розмову, бути цікавими як співрозмовники.  

 

Ми готові давати людині повчитися. У нас є можливість працювати у студії наших партнерів, щоб радіоведучі звикли працювати у парі. Можливо, вони познайомляться лише за кілька тижнів до перших ефірів, але в цьому є доля експерименту – люди які не знайомі між собою стануть частиною одного проекту. Це є цікавий виклик для нас. 

 

«Я бачу, що у Франківська є потенціал. Тому, власне, я тут і залишаюсь», – керівник управлінської команди платформи «Тепле місто» Юрій Филюк

 

Про майбутнє

Онлайн дає нам вихід на широку аудиторію, яка цікавиться українською музикою, розвитком міст та культурою. Якщо підтримка кампанії на «Спільнокошті» буде динамічною, то вже 3 листопада почнемо виходити у прямих ефірах. Записи програм та шоу можна буде безкоштовно слухати на подкаст-сервісі. Завдяки камерам у студії та Urban Space 100 можна буде спостергіати за процесами роботи радіо. Плануємо розширювати мережу Urban Space 100, а разом з тим можливості й команду Urban Space Radio через радіостудії в цих закладах.

 

УФРА

Фото надані командою Urban Space Radio


21.09.2015 1194 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2345
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1082
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1042
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2207
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3647
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2585 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

897

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

772

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

720

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

704
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10393
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1239
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5373
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1088
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2885
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1239
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

475
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

340 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

778
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

669
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

720