«УКРАЇНСЬКА ІДЕЯ»

 

Сміттєспалювальний  завод  став  чи не « найактуальнішою» темою  для міста  Бурштин.  Дійсно,  питання утилізації сміття необхідно вирішувати і не тільки в Бурштині. Це проблема всього Галицького  району  та Івано-Франківської  області. Заводи потрібні.  Але в нас як завжди, кожне хороше питання  має приховане підпитання.

Про будівництво сміттєпереробного чи сміттєспалювального заводу в м.Бурштин активно точаться розмови з початку шостої каденції Бурштинської міської ради. Точніше це одна з ідей,  новообраного мера від ВО»СВОБОДА»  Петра Курляка. І як виявилось досить нав’язлива ідея. Провели громадські обговорення в одному з запропонованих місць. Люди виступили проти і це можна зрозуміти , хто хоче мати біля  своїх будинків  ще одне  джерело забруднення, тим більше всі запропоновані  варіанти знаходилися в зоні міста.  Бурштинці  дуже остерігаються екологічно небезпечних об’єкті, оскільки 40 років дихають димом Бурштинської ТЕС, та й не тільки бурштинці. Чому міський голова цього не розуміє і так наполегливо  втілює в життя свою « мрію»?  Ніхто не каже що заводу зовсім не потрібно.  Але невже це найважливіше екологічне питання в даний час саме для м.  Бурштина? 

Чи в м.Бурштині вирішено всі екологічні  проблеми і більш не має куди витрачати екологічні кошти? Якщо так,  то віддайте кошти на реконструкцію електрофільтрів Бурштинської ТЕС,  повірте це дуже потрібно і краще ніж створити ще одне джерело забруднення. А чому не розмістити завод на території діючого  сміттєзвалища поблизу с.Німшин з метою його одночасної утилізації, тим більше, що остаточне місце,  яке все таки виділили для будівництва заводу,  на території міських очисних споруд  в районі ПАТ «Домобудівник»,  не набагато ближче до Бурштина, та й  фінансування  спільне з районом.  

А можливо це бажання створити  екологічно чисту зону в окремо взятому місті?  Не так давно, в другій половині 2012р. в м. Галичі відбулася нарада, яка дала відповідь на всі ці питання.  Італійська фірма  запропонувала безкоштовно збудувати в Галицькому районі сміттєпереробний завод, повторюю – безкоштовно!  Районна влада відмовилась.  Але чому промовчав  Бурштинський мер і влада,  ось вам завод - безкоштовно! Виявилось безкоштовно нікому не треба. Бо не має «відкату».  Ось вам і відповідь на  «актуальне» для Бурштина питання. Ця пропозиція італійської фірми відкрила сутність всіх ініціатив, «мрій»  і  дій   наших мерів та інших можновладців.  І так в масштабах всієї країни незалежно від партійності. Це і є  сучасна «Українська Національна  Ідея».

 


08.05.2013 Віктор Гладій 1439 0
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

256
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

711
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1395
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2958
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1263
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1504

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

337

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1223

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1810 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2029
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

317
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

645
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

853
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

127
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

375
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

936
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

822
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

676
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

315
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

502
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

607
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

726