Україна: корупційні нариви

З корупцією боротися – не «вертикаль» зміцнювати? Попри обіцянки, за рік президентства Януковича результатів боротьби з корупцією поки не помітно. А уряд здійснює кроки, які погіршують інвестиційний клімат та сприяють процвітанню корупційних схем, пише Роман Олеарчик у блозі на сайті британської The Financial Times.

«Чи почав Віктор Янукович за рік на президентській посаді виконувати свої обіцянки здолати корупцію, зменшити бюрократію та покращити поганий інвестиційний клімат в країні?» – запитує на початку статті Роман Олеарчик. На думку автора, чесна відповідь: «не надто». Влада повинна працювати понаднормово, але не робить цього. Та водночас створює всі умови для процвітання олігархів, пише автор.

Роман Олеарчик наводить коментар Мартіна Рейзера – представника Світового банку в Україні: «Україні ще потрібно зробити величезний шмат роботи для покращення інвестиційного клімату». За минулорічним рейтингом корумпованості від організації Transparency International, Україна, як і у 2008 році, опинилася на 134 місці, додає автор.

У статті автор наводить один із кроків влади, який не сприяє покращенню інвестиційного клімату в Україні: заради низьких цін на продукти Київ обмежив квоти на експорт зерна для іноземних агрокомпаній, які розвивають перспективний сільськогосподарський сектор в Україні. Водночас уряд більш ніж удвічі збільшив квоти для трьох місцевих компаній. За висновком Американської торговельна палати в Україні, такий крок уряду був «невиправданим, непрозорим і нечесним» і завдасть українському аграрному сектору збитків на близько 2,6 млрд дол. у вигляді недоотриманих доходів від експорту. Із нечесною конкуренцію зіткнулися і нафтові компанії, додає Роман Олеарчик, коли одній маловідомій українській фірми дозволили безмитно ввезти в Україну великі обсяги пального.

Нещодавно, йдеться в статті, Американська торговельна палата звернулася до української влади з листом: «У період, коли уряд приймає складні і непопулярні рішення [скорочення бюджетних видатків], [привілеї на імпорт для деяких компаній, звільнених від митних платежів і податків] не лише дозволяють окремим компаніям уникати податків, а й також порушують вільну конкуренцію на українському ринку пального, що загрожує інвестиціям у цей сектор».

Окрім того, пише Роман Олеарчик, британський посол Лі Тернер розкритикував ситуацію з поверненням ПДВ в Україні: «Деякі компанії отримують його швидко, деякі повільно, а деякі взагалі не отримують. На жаль, існує думка, що на те, наскільки швидко ви отримуєте відшкодування ПДВ, можуть впливати або політичні зв’язки, або корупція. Звісно, це катастрофічна ситуація для бізнес-клімату».

Прес-секретар прем’єр-міністра Віталій Лук’яненко, йдеться в статті, відповідає на критику так: «Уряд не лише визнає велику проблему з корупцією, а й вживає заходів для повсюдної боротьби з нею».

«Якщо МВФ серйозно налаштований покращити стан української економіки, цього місяця місія Фонду в Києві повинна прискіпливо розглянути ці питання», – радить Роман Олеарчик.

 

GLAVRED.info

 

13


12.02.2011 2814 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

449
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4378
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1379
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1270
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2514
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

315

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

922
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

227
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10601
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

253
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5618
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1358
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

322
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

111
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

544 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

843