У жіночих консультаціях Івано-Франківська встановили три нові фетальні монітори

У квітні 2012 року для Івано-Франківського міського пологового будинку було закуплено три фетальних монітори (типу «мама-плід») FC-700. Bionet, (виробництво Південна Корея) на загальну суму 54 тис. грн. Вони встановлені у кабінетах трьох жіночих консультацій міста:

 вул. Січових стрільців, 46. (ЖК № 1)

вул. Стуса, 2 (ЖК № 2)

вул. Г.Мазепи, 179 (ЖК № 3)

 

За допомогою фетального монітора FC-700. Bionet, (виробництво Південна Корея) проводиться кардіотокографія (КТГ), тобто одномоментно вимірюється частота і ритмічність серцебиття плода, а також ритмічність і сила скорочень матки з записом на спеціальну стрічку.

Фетальні монітори Bionet сімейства Fetal Care призначені для використання в акушерських стаціонарах для передпологової і внутрішньопологової діагностики стану плода.  

  

Вони являють собою сучасні багатофункціональні кардіотокографи, що відповідають європейським стандартам якості. Вони абсолютно не шкідливі для здоров’я вагітних. Фетальні монітори Bionet оснащені принтером: друк результатів дослідження можливий як на ксероксному папері формату А4 так і на папері для факсу. При використанні звичайної факсового паперу термопрінетр фетального монітора одночасно створює сітку і роздруковує дані.

 


До цього часу кардітокографи були лише в стаціонарі, а у жіночих консультаціях основним приладом для фіксації серцебиття плода була спеціальна дерев’яна трубка (стетоскоп) за допомогою якої вухом лікар вислуховував серцебиття.

 

Інколи виникали ситуації коли людським вухом не вдавалося чітко визначити чи є серцебиття у плода чи ні, тобто чи живий плід? Інша ситуація, у вагітної з’явився незначний ниючий біль внизу живота. Якого походження біль? Це в підвищений тонус приходить матка чи це підвищена перистальтика кишечника? Чи просто пацієнтка щось зіпсоване з’їла? Треба було їхати в стаціонар чи бігти на ультразвуковий апарат. Тепер на допомогу у цих та інших випадках прийде кардіотокограф.

 

Як зазначив головний лікар міського пологового будинку М.Прудніков, власне, у повсякденні, від послуг стетоскопа ніхто не збирається відмовлятися. Лише при не можливості вислухати серцебиття плода, чи при не чіткому, не ритмічному серцебитті чи появі болю внизу живота і т.і., тобто в тих чи інших в інших суперечливих ситуаціях пацієнтці буде проведено кардітокографію з фіксацією її результатів на папері. На ньому крім стандартних даних буде вказано встановлений діагноз, відзначено місце проведення кардіотокографії, час і прізвище того хто проводив. Для цього у жіночих консультація заведені спеціальні журнали.

Тепер завдяки цим моніторам у жіночих консультаціях міста Івано-Франківська  з’явилася можливість проводити пренатальну діагностику плода при вагітності на рівні європейських стандартів, як це вимагають чинні протоколи Міністерства охорони здоров'я України». 

Довідка. Високочутливий фетальний монітор Bionet FC700 дозволяє оцінювати як функціональний стан, так і ступінь тяжкості метаболічної гіпоксії (дистресу) внутрішньоутробного плода. Проводить автоматичний розрахунок параметрів і аналіз антенатальної КТГ. На дисплеї відображає частоту серцевих скорочень плоду* і скорочувальну активність матки**. 

Датчики стійкі до перешкод. Доступні мережеві функції для обліку використання паперу; є вихід на стандартний ПК-принтер; оновлення програмного забезпечення через Інтернет; є 8-канальна (на 8 пацієнтів) система центрального моніторингу, тобто прилад має можливість підключення до центральної станції спостереження за пацієнтами. Фетальні монітори Bionet FC700 мають акумуляторну батарею, що дозволяє працювати при відключенні загального живлення.

*Частота серцевих скорочень плода (ЧСС плода). Являє собою зовнішню, неінвазивну методику визначення активності серця плоду за допомогою датчика. 

**Скорочувальна активність матки, внутрішньоматковий тиск. Являє собою токометрію, зовнішню реєстрацію скорочувальної активності матки, рухів плода. Здійснюється за допомогою тензодатчика (Тосо-датчик), що встановлюється на живіт.  

Голова постійної комісії

з питань охорони здоров’я

 і соціального захисту населення

Стефанко С.Л.


26.07.2012 Сергій Стефанко 2720 0
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

274
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

719
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1406
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2974
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1274
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1512

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

357

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1232

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1819 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2039
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

325
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

652
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

862
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

137
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

383
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

946
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

830
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

685
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

93
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

327
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

511
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

616