У Ворохті люди прив'язують вікна дротом - тому що випадають

 

/data/blog/32763/cbe0da75df7be1c147fcf4147b893170.jpg

 

Жителі Ворохти зимують у багатоповерхових будинках без центрального опалення та води, і в столітніх «сараях», передає «Галичина».



Ворохта для більшості українців - добре відома далеко за межами Прикарпаття база відпочинку і курортно-лікувальна зона. Ми і не здогадуємося про те, що частина ворохтінцев зимує в багатоповерхівках, в яких немає ні централізованого опалення, ні водопостачання, і де мало не на кожній кухні - балон з пропаном. І схоже на те, що нікому в державі, окрім самих ворохтінцев та селищної ради, до того діла немає. Як зауважує селищний голова Ворохти Петро Кермощук, всі співчувають і ніхто нічого не робить.



"Як можна сьогодні комфортно почувати себе на цій посаді, просто жити, коли знаєш, що частина наших людей живе на" пороховій бочці?" - Риторично запитує Петро Дмитрович. - Подивимося: забезпечення водою багатоповерхівок у Ворохті немає. Мешканці кожної квартири, як могли, пристосувалися до такого життя - один "кинув" шланг в потік або у власноруч викопану криницю і поставив там помпу, другий щось інше собі придумав і так все качають воду наверх, в будинок. Очисні споруди для цих будинків повністю знищені і не функціонують, так як свого часу були продані в приватні руки.

 

Але найстрашніше те, що п'ятиповерхові будинки - 45 - і 35-квартирні, два триповерхові - 20-квартирних залишилися без системи опалення. У них, у відповідності з проектами, передбачений єдиний спосіб обігріву - централізоване опалення від котельної Ворохтінского лісокомбінату. Але її вже немає. Котельню списали і порізали. Можна було б використовувати для опалення будинків і приготування їжі електрику, але до будинків прокладені силові кабелі, які не можуть по потужності витримати напругу, необхідне для функціонування сучасних електроплит і електричних котлів і люди, які залишилися там жити, самостійно зробили "буржуйки", позапіхівалі їх у вентиляційні канали, попробівалі дахи та стіни, в тому числі і на фасадах, вивели в ті саморобні отвору труби і так курять в квартирах. А їжу готують на балонному газі. І це де? У багатоповерхівках.



Але балони з газом на кожній кухні в ворохтінськіх багатоповерхівках, виявляється, - лише частина того вибухонебезпечного "міксу", що приховує загрозу людського життя.



На прибудинковій території 35-квартирного будинку в землі розміщені дві ємності по 25 кубометрів кожна, які раніше використовували для газифікації 35 -, 45 -, і двох 20-квартирних будинків і в яких за час їх експлуатації накопичилися надлишки газоліну, що є вибухонебезпечним і може призвести до надзвичайної ситуації, зважаючи на те, що територія, де закопано ємності, обгороджена сіткою і є знак "Небезпечна зона", жителі багатоповерхівки частково розібрали паркан і самовільно звели в тій небезпечній зоні господарські будівлі. Їхні діти й онуки грають на тій території, трапляється - і з відкритим вогнем.



Якщо мешканці багатоповерхівок лягають спати з острахом, що, не дай Бог, вночі на їх або ж на сусідській кухні не "рвоне" балон з пропаном, то ще частина ворохтінцев в цей же час бояться, щоб не впали стіни їх квартир.


"Частина ворохтінцев живуть в дерев'яних будинках, побудованих ще в Австрії і Польщі в 1898-му, 1903-му, 1913 роках і" наймолодший "будинок - у 1931 році. І таких будинків, зведених з дерев'яних конструкцій, що належать до житлового фонду комунальної власності, у нас сьогодні 70 відсотків, - пояснює суть другої найбільшої проблеми селища П. Кермощук. - Люди живуть у будинках, стіни яких підперті буками, а вікна прив'язані дротом і прибиті цвяхами, тому що випадають ".



П. Кермощук додає, що, на його переконання, у сільських та селищних громад по всій країні, незважаючи на географічні або інші відзнаки, в даний час одна й та ж проблема - чинний нині Закон України про місцеве самоврядування. Тому і виходить так, що відповідальність рад перед людьми чітко виписано і начебто б і повноваження їм надані досить широкі, а от де брати ресурси, щоб вирішувати суспільні проблеми, нерідко є загадкою.


05.03.2013 2019 1
Коментарі (1)

Все ясно 2013.03.05, 16:03
А які конкретні кроки селищний голова зробив, щоб змінити ситуацію? Коли і де раніше він про це говорив публічно? Скільки зхвернень і пропозицій надіслав виконавчій владі? Дивує, що так легко і просто це все констатується. Чому він про це говорить фіртці, а не профільному відомству?
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1140
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3135 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

787

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118