У вигляді спогаду: на сцені Франківського драмтеатру «оживе» роман Софії Андрухович (ФОТО)

Сьогодні, 29 листопада, в Івано-Франківському національному облмуздрамтеатрі відбувся допрем’єрний показ драми «Фелікс Австрія» за мотивами роману Софії Андрухович у постановці головного режисера Жюля Одрі.

Це одна із восьми прем'єр, які заплановані у репертуарі театру в цьому сезоні, пише Фіртка. 

Розпочалося все із книжки, котра торік вийшла друком французькою мовою. Головний режисер театру Жюль Одрі прочитав роман «Фелікс Австрія» і вирішив його інсценізувати.

«Вистава буде у вигляді спогаду. Тому в акторів нелегке завдання - грати не події, які відбуваються, а те, як Стефа їх пригадує. У виставі ми хочемо показати, як пам'ять інколи маніпулює нами, бо ми не завжди все пам'ятаємо точно. Вистава - це спогад, але з кожною ситуацією ці спогади в уяві Стефи змінюються. Поки вона не знайде себе справжню», - розповідає Одрі.

Спершу актори та режисер пройшлися маршрутом старого міста в екскурсії від Марії Козакевич.

Видавець Василь Іваночко познайомив творців вистави з унікальним альбомом «Наш Станиславів», де надруковано листівки з колекції Зеновія Жеребецького. Подружжя Михайла та Олі Зіньків презентували раритетне видання - журнал «La Mode Ilustree» 1896 року, який також задіяли у постановці.

Прем'єра «Фелікс Австрія» запрошує у поетизовану епоху Австро-Угорщини - своєрідного прототипу Євросоюзу, де нас захоплює все: галицька кухня та вишукані манери, мультикультурність Станіславова та й загалом усієї спадщини Галичини початку XX століття, а зблизька - непроста історія двох дівчат, волею фатуму переплетених, як два дерева, що не можуть рости, психологічні візерунки їхніх ілюзій і зрештою, звільнення від них.

«Я вважаю, що ця прем'єра, друга робота Жюля Одрі, черговий крок до успішного розвитку нашого театру, бо в ній поєдналися кілька складових успіху: бестселер нашої землячки Софії Андрухович, режисура Жюля Одрі, котрий - з іншої цивілізації і дивиться на все під іншим кутом зору, пробує збагнути нашу сутність і запропонувати інший наратив, а естетика, яку пропонує Жюль - сучасна і дуже захоплює. I третя складова успіху — чудовий акторський ансамбль, де грають наймолодші, ті, котрі міцно вже про себе заявили і наші найстарші майстри сцени», - говорить Ростислав Держипільський, генеральний директор театру.

«Фелікс Австрія» - казка для дорослих про правдиву самотність, стигми дитинства, про те, як звільнитися від ілюзій, навчитися любити себе справжнього. Станиславів початку ХХ століття - щасливе місто старої Австрії, наповнене ароматами бузку, арабесками, таємницями та ілюзіями, переказами про Мармулядову пожежу оживає у спогадах головної героїні Стефи.

Нагадаємо, франківські театрали привідкрили завісу нового сезону


Читайте також:

Франківський драмтеатр з аншлагом відкрив свій 81-й театральний сезон (ФОТО)

Фотогалерея


29.11.2019 1373
Коментарі ()

19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

774
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

875
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1230
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2225 6
31.10.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поїхала на Косівщину, аби дізнатись тонкощі роботи ферми, рецепти екологічно чистих, натуральних сирів, на власні очі побачити кіз елітних порід та пройти справжню козячу терапію.

2691
25.10.2022
Іван Муканик

Фіртка поспілкувалася з багаторічним директором клубу Андрієм Дроздовим про підготовку до сезону, фінансування, команду, кадрову ситуацію та академію.

1752

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

877

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

1678

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1272

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2371
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

121
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

277
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

540
19.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5473
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

886
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1038
25.10.2022

Селяни, що прийшли провести Дмитра в останню путь, не вірили очам: відспівували героя України під зачиненою церквою.    

1605
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

626
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

491
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

625
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

936
01.11.2022

Кадрові рішення остаточно будуть прийняті у наступі два дні.

1172