У складі депутатської команди "Батьківщини" в коломийській міськраді відбулася заміна

У складі Коломийської міської ради зміни. Свої повноваження з об’єктивних причин склав Ярослав Острук, депутат від ВО «Батьківщина».

 

Як повідомила голова міської виборчої комісії Дана Рєзнік, оскільки пан Острук був обраний депутатом за виборчим списком, а не за мажоритарною системою, то замість нього до міськради прийшов наступний за списком – Роман Бортейчук (на фото).

 

Щоб не породжувати пліток, ми вирішили особисто поспілкуватися з Ярославом Оструком (на фото знизу).

 

«Рішення це не спонтанне, ще у виборчий період була думка не балотуватися, навіть на зборах активу я інформував, що після вирішення питання формування міської ради я складу повноваження. Балотувався я в депутати згідно з рекомендацією вищих органів партійної організації, адже всі голови міських і районних організацій мали очолити партійні списки на місцях. За час роботи міської ради нового скликання я остаточно зрозумів, що мені вже складно виконувати обов’язки депутата в повному обсязі, адже мені вже за 70. До складу нашої політичної сили в міську раду прийшла молода людина. Роман Бортейчук має досвід депутатської роботи, має бажання працювати, і я впевнений, що він буде успішним депутатом Коломийської міської ради. Дякую виборцям за довіру до нашої політичної сили. Ми й надалі будемо робити все, щоб виконати наші передвиборчі зобов’язання», – прокоментував складання депутатських обов’язків голова міської організації ВО «Батьківщина» Ярослав Острук.

Новини Коломиї

Попри припинення депутатської діяльності пан Ярослав залишається виконувати свої обов’язки голови міської організації ВО «Батьківщина». «Те, що я склав депутатський мандат не означає, що я покину політичну діяльність. Я й надалі очолюватиму міську організацію всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та допомагатиму депутатам порадами. Разом з депутатською фракцією працюватиму, щоб дійсно виконати всі наші обіцянки», – сказав Я. Острук.

 

Роман Бортейчук не нова людина в міській раді. За головування Юрія Овчаренка він обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, обирався депутатом міської ради четвертого і п’ятого демократичних скликань. З якими думками він приступив до виконання обов’язків, ідеться в цьому короткому інтерв’ю.

 

Шановний пане Романе, чим Ви займалися після закінчення Ваших повноважень на посаді заступника міського голови?

 

– Від 2005 року я займаюсь науковою діяльністю в сфері державного управління, результатом чого стало написання дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління на тему «Механізми реалізації стратегічного управління у діяльності органів державної влади» під керівництвом доктора політичних наук, професора Валерія Ребкала. За час менш інтенсивного громадського й управлінського навантаження зміг упорядкувати роботу, вже пройдено її попередній захист. До кінця року планую її завершити. Хоча результати, отримані під час написання дисертації, вже використовуються у Головному науково-експертному управлінні апарату Верховної Ради України в процесі наукової експертизи проектів законів України, які стосуються питань організації та діяльності органів державного управління, їх функцій і повноважень, форм і методів їх управлінської діяльності, а також Київським міським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій при підготовці програм, семінарів і лекцій для державних службовців та осіб місцевого самоврядування.

 

– Ви ґрунтовно вивчили роботу органів місцевого самоврядування. Що, на Вашу думку, можна змінити в роботі Коломийської міської ради для досягнення ліпших результатів?

 

– Можливо не змінити, а поліпшити. Будь-яка нова команда, що в певний період керує містом, не приходить на щось нове, а отримує готову інфраструктуру з її всіма позитивними і негативними складовими. Все погане потрібно ліквідовувати, а добре примножувати. Коломия має стратегічний план економічного розвитку створений у рамках проекту «Економічний розвиток міст». Багато з поставлених у ньому цілей вже вирішено. Інші потрібно довершити. Вважаю, що дотримуючись його, вносячи корективи згідно з викликами, які диктує час, вже в найближчому майбутньому ми насправді можемо зробити Коломию містом, у якому хочеться жити.


– Ви маєте чималий досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Яким проблемам міста нині необхідно приділити найбільшу увагу?

 

– Потрібно завершити процедуру визначення і закріплення меж міста. Тому що прикро, коли господар не те що не знає, що має на своїй території, але й не знає її меж. Необхідно провести інвентаризацію майна, тобто землі й приміщень, а також розділити об`єкти комунальної і державної власності.


– Пане Романе, в Коломийській міській раді Ви представляєте ВО «Батьківщина», яке в контексті всеукраїнської політики є опозиційним до влади. Як оцінюєте роль опозиції в політиці та зокрема в міській раді?

 

– Опозиція – одна з складових конкурентного середовища в політичному житті. Її наявність сприяє ліпшому розвитку громади та суспільства в цілому. Чим сильніша опозиція, тим ефективніше працює влада, намагаючись показати свої переваги. Тим паче що все в нашому житті плинне. Хто був сьогодні владою – завтра стає опозицією і навпаки. Вважаю, що відсутність опозиції може привести до стагнації в економічному і політичному житті міста чи країни. Навіть держава регулює відсутність конкуренції в економіці антимонопольним законодавством. Функція опозиції – це контроль за владою і недопущення зловживань, за що мудрі керівники повинні бути вдячні, адже це буде оберігати їх від спокус, які можуть спричинити відсторонення від влади та навіть кримінального переслідування.

 

– Під час голосування в деяких випадках бачимо, що депутати фракції «Батьківщина» у Коломийській міській раді голосують по-різному. Як на Вашу думку, депутат має дотримуватися позиції фракції чи голосувати за власними переконаннями?

 

– Якщо питання пройшло узгодження на партійному бюро та погоджено фракцією, то депутат не має морального права на іншу позицію під час голосування. Свою незгоду він повинен оприлюднити до голосування, адже він має можливість ознайомитись з порядком денним сесії та з тими чи іншими питаннями напередодні. Якщо питання виникає під час сесії, фракція має можливість взяти перерву і прийняти узгоджене, консолідоване рішення. Якщо твоя думка особлива – виходь з партії, будь самим собою і не перекладай відповідальність за свою позицію на всіх інших членів фракції.

 

– Існує давня легенда, що світ тримається на трьох китах. Які три кити тримають Романа Бортейчука?

 

– Для мене це віра в Бога, любов до України і міцна родина.

 

Оксана Островська, Коломийські Вісти


17.07.2011 2573 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

441
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

729
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

547
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5464
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1334

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1215

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1053

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10661
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

363
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1447
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

595 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

899