У Швеції заборонять продаж алкоголю після 22:00 години

Знак у стокгольмському барі нагадує людям дотримуватися дистанції. Фото: Андерс Віклунд/ТТ


Шведський уряд запропонував припинити продаж алкоголю після 22:00 год, оскільки прем'єр-міністр попередив, що занадто багато людей розслабилися, коли мова зайшла про виконання рекомендацій щодо запобігання коронавірусу.

Це означає, що всі заклади, що мають ліцензію на продаж алкоголю, повинні закриватися не пізніше, ніж о 22:30 год. Обмеження стосуватимуться ресторанів, барів, навіть студентських їдалень та нічних клубів.

"Здається, ми повертаємося до тяжких часів, випадки інфікування збільшуються. Кожне рішення, яке ми приймаємо, має реакцію", - сказав прем'єр-міністр Штефан Лефвен.

Він також зазначив, що уряд готовий вжити подальших заходів, якщо вважатиме це за необхідне, включаючи обмеження щодо кількості людей, які можуть зустрічатися.

"Я розумію, що люди втомилися, скучають за своїм повсякденним життям. Я розумію, що важко дотримуватися рекомендацій, але зараз ситуація дуже складна", - сказала міністр охорони здоров'я та соціальних питань Лена Халеннгрен.

"Пандемія вимагає жертв від нас усіх".

Вона охарактеризувала паби та бари як "середовища високого ризику" не тільки тому, що вони є місцем зустрічей людей для спілкування, а й тому, що люди можуть нехтувати рекомендаціями та безпекою, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Рішення про заборону набуде чинності не відразу. По-перше, його потрібно буде направити на консультацію перед голосуванням парламенту, після чого воно набере чинності 20 листопада і діятиме до кінця лютого 2021 року.

Якщо його таки приймуть, ці зміни стануть законом, на відміну від багатьох заходів щодо коронавірусу Швеції, які мають форму рекомендацій. Вони все ще мають підґрунтя в законі, але не виконуються, і обидва міністри наголосили на важливості того, щоб кожна людина у Швеції продовжувала виконувати ці рекомендації у своєму повсякденному житті.

"Якщо ви думаєте: "Не можна сидіти в пабі після 22:30, тож забаву влаштуємо вдома", - це абсолютно помилково. Ми дорослі люди, яким потрібно вміти нести відповідальність. Ми перебуваємо у дуже небезпечній ситуації", - сказав прем'єр-міністр Льофвен у відповідь журналіста, який запитав, чи є занепокоєння тим, що люди можуть влаштовувати багатолюдні домашні вечірки.

Міністр охорони здоров’я Лена Халеннгрен, нагадуючи краянам читати та дотримуватися рекомендацій, сказала:

"Я сподіваюся, що ніхто не планує влаштовувати або відвідувати глінтвейн-вечірку з нагоди 50-річчя, весілля чи інші подібні заходи".

У відповідь на пандемію вже існують деякі закони, що регулюють роботу ресторанів, барів та кафе. Наприклад, забороняється приймати групи, що перевищують вісім осіб, між столами повинна дотримуватися відстань в один метр, а також повинні бути засоби та можливості для миття та дезінфекції рук.

У 13 з 21 регіону Швеції, включаючи ті, де розташовані три великі міста Стокгольм, Мальме та Гетеборг, діють жорсткіші місцеві рекомендації, які передбачають заборону на тісний контакт (визначений як такий, що знаходиться ближче ніж 1,5 метри до іншої людини) з іншого домогосподарства, хоча люди, які живуть самі, можуть мати невелику кількість контактів.

Це означає, що жителі цих регіонів у більшості випадків не повинні зустрічатися в барах чи ресторанах у більшості випадків, хоча на відміну від законів, що регулюють сам бізнес, ці вказівки для громадськості не застосовуються, як закон.

за матеріалами Тhe Local


12.11.2020 5490
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1596
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1143
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2182
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3733
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1425

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1846

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

608

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1231

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1384
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

759
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24328
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

584
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

549
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

690
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1587
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

750
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7826
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

715
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1897 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

685
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

590