У місії NASA DART візьме участь український бізнесмен Максим Поляков

У місії NASA із захисту Землі від космічних астероїдів візьме участь українець Макс Поляков

Наприкінці листопада 2021 року NASA запустила місію Double Asteroid Redirection Test (скорочено DART), основне завдання якої – захист Землі від космічних астероїдів. У ній бере участь компанія українця Макса Полякова — Dragonfly Aerospace, яка входить до його холдингу Noosphere. Вона повинна розробити для місії камеру, яка збиратиме дані на земній орбіті.

Яку роль у місії NASA грає Максим Поляков та його компанія

Поки що на Землю падали лише невеликі астероїди, які не завдавали істотної шкоди людям. Але бувають і винятки, наприклад, Тунгуський або Челябінський метеорити, що викликали потужні вибухи. Щоб уникнути таких ситуацій в майбутньому, NASA розробляє спеціальну систему. Її головна мета - зміна орбіти небесних тіл для того, щоб вони пройшли повз Землю.

В рамках програми DART 24 листопада 2021 з бази ВПС США Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX запущений супутник. У вересні-жовтні 2022 року він повинен зіткнутися з астероїдом, що наближається до планети, і тим самим змінити його орбіту. Проте провести таке пробне зіткнення мало — треба ще зрозуміти, які наслідки воно матиме і чи взагалі зможе принести якусь користь.

Спостерігати за подіями планується за допомогою спеціального обладнання, зокрема закріплених на італійському супутнику CubeSat камер. Усього їх буде дві, і одна з них – Gecko, розроблена південноафриканською компанією Dragonfly Aerospace. Ця організація входить до холдингу Noosphere, який започаткував український бізнесмен Максим Поляков.

«Наші камери зарекомендували себе як надійне та технологічне рішення, — розповідає директор компанії Брайан Дін. — Вибір нашої розробки для такої важливої ​​місії NASA лише підтверджує її якість та відмінні технічні характеристики. Це гордість для нас бути причетними до такого проекту».

Про космічну камеру Gecko

Gecko є компактною камерою, яка робить кольорові знімки, стійка до несприятливих впливів і здатна працювати у відкритому космосі. Але сам по собі пристрій функціонувати не може - він призначений для інтеграції в іншу техніку (наприклад, супутник). Зроблені Gecko фотографії відразу передаються в центр управління, при цьому зберігаючись і в пам'яті девайса об'ємом 128 Гб. Камера дуже компактна - її вага становить всього 400 г.

Живиться пристрій від струму напругою 5 В та потужністю від 2,5 до 4,5 Вт, тобто йому вистачить 3 батарейок формату АА. При цьому смуга огляду – цілих 80 на 500 км.

Єдиний нюанс камери - вона не може працювати за дуже низьких космічних температур, так що її доведеться підігрівати. Але з цим проблем не повинно бути - пристрій необхідно зігріти всього до 0 градусів Цельсія. За таких умов воно зможе стабільно працювати. А нестабільно - навіть за зовнішньої температури до -20.


Що відомо про компанію Dragonfly Aerospace

Dragonfly Aerospace - це невеликий південноафриканський стартап, в який інвестував Макс Поляков. Головна мета компанії – створення компактних технологічних рішень для космічних досліджень. Поки що вона розробляє лише оптичні супутники, але зупинятись на цьому не збирається. Планується налагодити виробництво мікросупутників вагою від 100 до 300 кг. Dragonfly Aerospace розташована в Кейптауні та має свої виробничі потужності, де й виготовляє космічні камери власної розробки. Наразі на рахунку компанії вже дев'ять проєктів під егідою NASA. Усе це супутники вагою від 64 до 400 кг, 7 з них успішно виведено на земну орбіту і вирішили поставлені перед ними завдання.

Хто такий Макс Поляков і як він став працювати у галузі космічних технологій

Поляков Максим Валерійович народився у Запоріжжі у сім'ї інженерів «Хартрона», тому його з дитинства приваблював космос. Після закінчення університету Максим Поляков вирішив зайнятися бізнесом та запустив кілька успішних IT-проєктів, які згодом продав. На вторговані гроші бізнесмен перебрався до США та заснував там у 2014 році стартап Noosphere Ventures, який і став втіленням його мрії про космос.

Космічна діяльність розпочалася з дослідження з розпізнавання фотографій із супутників. Трохи пізніше він купив і відродив збанкрутілу компанію Firefly Aerospace, що займалася розробкою ракет-носіїв. А ще за кілька років була створена Dragonfly Aerospace, яка створює обладнання для орбітальних супутників.

Компанії, що входять до Noosphere Ventures, запустили кілька перспективних проєктів. Один із них — розробка ракети-носія Alpha для космічних місій NASA. Також вони займаються створенням робота-місяцехода, який повинен брати участь у висадці на земний супутник.


24.12.2021 9089
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1060
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

546
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

910
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1956
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3473
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2377 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

736

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

638

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

619

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10272
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1118
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5175
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

924
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2728
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1125
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

316
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

643
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

550
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

609
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

958 2