У КОЛОМИЇ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ЩЕДРІВОК, МАЛАНОК, КОЛЯДОК ТА ВЕРТЕПІВ (ФОТО)

 

Вже вдруге у Коломиї з ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль маланок, щедрівок, колядок та вертепів «Людям на добро».

 

 Новини Коломиї

 

Цьогоріч кількість бажаючих брати участь в фестивалі була наскільки великою, що спочатку організаторам довелося зробити відбіркові тури у Снятинському і Коломийському районах. Участь в гала-концерті брали 15 кращих колективів.

 

Фестиваль розпочався з благословення владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи Сімкайла, єпископа Коломийського і Косівського УПЦ КП Іоана Бойчука, які шанують, поважають та примножують і відстоюють традиції прикарпатського краю.

 

«Проведення фестивалю «Людям на добро» – це дуже добра місія, започаткована паном Гдичинським, яка відповідає нинішньому часі, адже люди покидають віру, стають байдужими індиферентними , а побувавши на такій коляді,  побачивши колективи, відчувається гордість за наш край. Коляда – це є наше величне багатство, в якому ми виявляємо  любов до Ісуса Христа і до всіх наших традицій. Це є то багатство яке мусимо берегти і примножувати , думаю що ми зуміємо це зробити і нехай фестиваль продовжує жити», – наголосив владика Микола Сімкайло.

 

Фестиваль має на меті в означенні часу творити добро колядою, щедрівкою, маланкою. Два тижні селами та селищами Коломийщини і Снятинщини журі, у складі якого були заслужені та народні артисти України, шукали таланти, а їх виявилось чимало.

 

До участі в гала-концерті потрапили колективи загальноосвітніх шкіл: Ліснохлібичинської, Воскресинецької,  Коломийської  №8,  Попельниківської, Кийданецької,  Стецівської, Сопівської,  Підвисоцької, Тростянецької, Снятинської №1, Орелецької, Ковалівської, а також Будинок дитячої творчості м.Коломиї, Гвіздецька школа мистецтв, Спаський НВК.

 


Колективи ж які не потрапили у фінал,але гарно виступили у відбірковому турі отримали додаткові бонуси – їм вручили сертифікати на туристичні поїздки історичними місцями України.

«Поєднуючи сьогодні Коломийщину і Снятинщину відбиралися ті колективи, які і справді в своєму  багатому арсеналі мають колядки та щедрівки не просто як колядки і щедрівки, а комплекс динамічно розвинутої  тієї чи іншої сцени. Під час оцінювання колективів ми враховували абсолютно все і  динаміка розвитку, драматургія, постановка, голосоподача, голосовідчуття, тобто  ми розглядали виступи дітей таким чином, щоб сам виступ  на сцені мав означення і осягнув все свято», – розповів голова журі фестивалю Заслужений журналіст України Богдан Кучер.

 

Більш як чотири години колективи показували присутнім в Народному домі, як вміють маланкувати, колядувати, танцювати і весь цей час вдячні глядачі, для артистів долонь не шкодували.

 

Переможених на фестивалі не було. Кожен колектив отримав у подарунок від депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського та благодійного фонду «Заради добра» комп’ютерну техніку, а приз за перше місце – сучасний телевізор дістався Гвіздецькій школі мистецтв. І хоч колектив їхній, «Струмочок Покуття»,  доволі молодий, діти займаються з задоволенням та справді захоплюються вивченням пісень та обрядів рідного краю.

 

Ігор Довганюк, директор Гвіздецької школи мистецтв, переконаний, що чим більше буде таких фестивалів тим міцнішатиме надійний фундамент  відродження обрядів і традицій України. «Нам дуже приємно, що ми перемогли в цьому фестивалі, хоча сьогодні всі перемогли, тому що виграло Різдво Всі , без винятку, учасники фестивалю доторкнулися до того найпотаємнішого. Результат колективу «Струмочок Покуття», який вийшов переможцем фестивалю, показує що школа рухається в потрібному напрямку і власне підготовка підростаючого покоління в дусі наших звичаїв і обрядів це є найголовніше,  що може спасти і нас і Україну», – сказав І. Довганюк.

 

«Традиції рідного краю треба берегти і відроджувати, – переконаний ініціатор фестивалю «Людям на добро» Богдан Гдичинський. – Завдяки збереженим традиціям та звичаям ми є українцями і в мене душа співає від радості, що ми сьогодні маємо клад, клад звичаїв, обрядів та традицій які зберігаються з покоління в покоління і яких дотримуємося і сьогодні. Я сподіваюсь, що започаткований фестиваль з кожним роком буде збирати все більшу кількість учасників, а молодь не забуватиме традицій своїх прадідів та буде шанувати звичаї українського народу».

 


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Оксана Островська


29.01.2012 1625 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1107
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2817
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

384
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

295
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

662
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116