У Коломиї розпочали роботу над створенням парку «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»

 

 У Коломиї урочисто відкрили симпозіум скульптурів-каменярів на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім.. В. Стефаника.

 

Сім митців з різних регіонів України розпочали працювати над створенням у Коломиї парку скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», який після симпозіуму буде розміщений біля знаменитого та єдиного у всьому світі Музею писанкового розпису. Автором такого задуму виступила коломиянка, шеф-редактор «Коломийських ВІСТИЙ» Оксана Островська.


«Для Коломиї писанка – бренд, який потрібно, на мою думку, розвивати, - розповідає Оксана Островська. –  Не може бути у місті лише один музей. Для того, щоб розвивати цей бренд потрібно створювати нові проекти, на які б із задоволенням дивилися люди. Тому скульптури працюватимуть над проектом «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» для того, щоб продовжити ідею Музею писанкового розпису».

 

Історія зародження «писанкового» проекту розпочалася ще два роки тому після засідання круглого столу присвяченого туристичній привабливості міста. Після написання проекту пройшло багато часу, поки комісія Президентського Гранту для обдарованої молоді ухвалила  рішення про присвоєння гранту та виділення коштів на впровадження цієї ідеї. Загальна вартість проекту становить 73,5 тисячі гривень, які підуть на придбання каменю, проживання і харчування скульпторів та організаційні витрати. Не обійшлося без допомоги. За словами автора проекту Оксани Островської, 73,5 тис. гривень – це далеко не ціла вартість проекту. Тому підтримка була вкрай необхідна. Коломийський проект допомогли реалізувати голови Львівської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій – Михайло Костюк та Михайло Вишиванюк. Саме очільники обох областей посприяли у вчасному доставлені каменю та підтримці скульпторів.

 

Долучилися до ідеї створення у Коломиї парку скульптур також міська та районна влади. Голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич зазначив, що такі проекти вкрай необхідні Прикарпаттю. «Я гадаю, що для Коломийщини буде значна користь, коли на її території розміщуватиметься такий парк скульптур, - зазначив очільник району. – Цей проект розпочатий на державному рівні, бо у всьому світі Коломия славиться своїм Музеєм писанкового розпису. Тепер ми зможемо туристам показати писанку не лише всередині, але й ззовні та з різних боків».  Позитивно відзначив задум «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» і заступник міського голови Тарас Яворський:

 

- Писанка давно стала візитівкою Коломиї. Ми сьогодні тішимося тим, що є такі ініціативні люди, які впроваджують у нашому місті цікаві проекти. Цей парк безперечно стане окрасою Коломиї.

 

У витоках зародження «писанкової» ідеї у Коломиї стояв директор педагогічного коледжу Валерій Ковтун. Саме спілкування з ним дало поштовх до створення парку скульптур. «Проект «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» для Коломиї стане яскравим дійством та розвиватиме Прикарпаття як культурно-мистецький край, - наголосив Валерій Ковтун. –  Протягом симпозіуму провідні скульптури демонструватимуть свою майстерність та вправність у роботі з каменем. Для педагогічного коледжу цей симпозіум ще й стане масштабним майстер-класом, а для наших студентів школою-лабораторією майбутнього мистецтва».

 

Поки на подвір’ї педагогічного коледжу лежать брили каміння, які незабаром перетворяться в унікальні скульптури, виконані досвідченими митцями. Для студентів закладу симпозіум – чудова можливість повчитися мистецтва у знаних скульптурів та взяти безпосередньо активну участь у роботі. Адже одна зі скульптур буде виконана в тандемі скульпторів та студентів. Саме вона прикрашатиме зелений майданчик коледжу.

 

Знайти скульпторів для реалізації проекту було найважче, зізнається Оксана Островська. Оскільки на їхні плечі ляже трудомістка робота, яку потрібно виконати у певно зазначені терміни. «Ми просто вартісно не змогли собі дозволити збільшувати період симпозіуму, як це впроваджено у європейських країнах, - розповідає Оксана Островська. –  Над скульптурами майбутнього парку будуть працювати як молоді і завзяті, так і досвідчені та знані митці. Географія скульптурів різна, проте всі вони погодилися за чітко встановлений термін якісно виконати роботу. Тим паче, вони неабияк загорілися цією ідеєю і вже 23 жовтня нам вдасться побачити результат».

 

До Коломиї на симпозіум погодилися приїхати скульптури з Кам’янець-Подільського, Запоріжжя, Вінниччини, Львова та Івано-Франківська. Серед митців, які долучилися до створення скульптур, є й коломиянин Роман Захарук. Чоловік переконує, приймати участь у такому симпозіумі почесно. «Я гордий з того, що мене запросили на симпозіум. Тема писанки дуже цікава, працювати на неї почесно для скульптора, - розповідає Роман Захарук. –  У писанці поєднана стародавня велич вірування в те, що вона символ життя. Християнство теж внесло особливу духовність у символ писанки. Ідею майбутньої скульптури вже маю. Тема, над якою я працюватиму, дві постаті – чоловіча та жіноча, які й символізують отой початок нашого фізичного життя».

 

Під час урочистого відкриття симпозіуму, отець Іван Остафійчук освятив камені перед роботою та побажав виконати скульптури з Божою допомогою. Після благословення, каменярі дружньо зробили перший удар молотка по каменю та задали старт створенню парку «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК». Після чого скульптори передали естафету представникам влади, які теж відчули міць каменю.

 

Поспостерігати за видовищним дійством як брили каміння перетворюються в унікальні писанки можуть всі охочі.

 

А урочиста церемонія відкриття унікального парку «7 ЧУДЕСНих ПИСАНОК» відбудеться 23 жовтня о 15 годині біля Музею писанкового розпису.


16.10.2012 2221 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13785 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1573
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

868
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6134
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13622
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

246
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

790 2