У Коломиї розпочали роботу над створенням парку «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»

 

 У Коломиї урочисто відкрили симпозіум скульптурів-каменярів на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім.. В. Стефаника.

 

Сім митців з різних регіонів України розпочали працювати над створенням у Коломиї парку скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», який після симпозіуму буде розміщений біля знаменитого та єдиного у всьому світі Музею писанкового розпису. Автором такого задуму виступила коломиянка, шеф-редактор «Коломийських ВІСТИЙ» Оксана Островська.


«Для Коломиї писанка – бренд, який потрібно, на мою думку, розвивати, - розповідає Оксана Островська. –  Не може бути у місті лише один музей. Для того, щоб розвивати цей бренд потрібно створювати нові проекти, на які б із задоволенням дивилися люди. Тому скульптури працюватимуть над проектом «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» для того, щоб продовжити ідею Музею писанкового розпису».

 

Історія зародження «писанкового» проекту розпочалася ще два роки тому після засідання круглого столу присвяченого туристичній привабливості міста. Після написання проекту пройшло багато часу, поки комісія Президентського Гранту для обдарованої молоді ухвалила  рішення про присвоєння гранту та виділення коштів на впровадження цієї ідеї. Загальна вартість проекту становить 73,5 тисячі гривень, які підуть на придбання каменю, проживання і харчування скульпторів та організаційні витрати. Не обійшлося без допомоги. За словами автора проекту Оксани Островської, 73,5 тис. гривень – це далеко не ціла вартість проекту. Тому підтримка була вкрай необхідна. Коломийський проект допомогли реалізувати голови Львівської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій – Михайло Костюк та Михайло Вишиванюк. Саме очільники обох областей посприяли у вчасному доставлені каменю та підтримці скульпторів.

 

Долучилися до ідеї створення у Коломиї парку скульптур також міська та районна влади. Голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич зазначив, що такі проекти вкрай необхідні Прикарпаттю. «Я гадаю, що для Коломийщини буде значна користь, коли на її території розміщуватиметься такий парк скульптур, - зазначив очільник району. – Цей проект розпочатий на державному рівні, бо у всьому світі Коломия славиться своїм Музеєм писанкового розпису. Тепер ми зможемо туристам показати писанку не лише всередині, але й ззовні та з різних боків».  Позитивно відзначив задум «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» і заступник міського голови Тарас Яворський:

 

- Писанка давно стала візитівкою Коломиї. Ми сьогодні тішимося тим, що є такі ініціативні люди, які впроваджують у нашому місті цікаві проекти. Цей парк безперечно стане окрасою Коломиї.

 

У витоках зародження «писанкової» ідеї у Коломиї стояв директор педагогічного коледжу Валерій Ковтун. Саме спілкування з ним дало поштовх до створення парку скульптур. «Проект «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» для Коломиї стане яскравим дійством та розвиватиме Прикарпаття як культурно-мистецький край, - наголосив Валерій Ковтун. –  Протягом симпозіуму провідні скульптури демонструватимуть свою майстерність та вправність у роботі з каменем. Для педагогічного коледжу цей симпозіум ще й стане масштабним майстер-класом, а для наших студентів школою-лабораторією майбутнього мистецтва».

 

Поки на подвір’ї педагогічного коледжу лежать брили каміння, які незабаром перетворяться в унікальні скульптури, виконані досвідченими митцями. Для студентів закладу симпозіум – чудова можливість повчитися мистецтва у знаних скульптурів та взяти безпосередньо активну участь у роботі. Адже одна зі скульптур буде виконана в тандемі скульпторів та студентів. Саме вона прикрашатиме зелений майданчик коледжу.

 

Знайти скульпторів для реалізації проекту було найважче, зізнається Оксана Островська. Оскільки на їхні плечі ляже трудомістка робота, яку потрібно виконати у певно зазначені терміни. «Ми просто вартісно не змогли собі дозволити збільшувати період симпозіуму, як це впроваджено у європейських країнах, - розповідає Оксана Островська. –  Над скульптурами майбутнього парку будуть працювати як молоді і завзяті, так і досвідчені та знані митці. Географія скульптурів різна, проте всі вони погодилися за чітко встановлений термін якісно виконати роботу. Тим паче, вони неабияк загорілися цією ідеєю і вже 23 жовтня нам вдасться побачити результат».

 

До Коломиї на симпозіум погодилися приїхати скульптури з Кам’янець-Подільського, Запоріжжя, Вінниччини, Львова та Івано-Франківська. Серед митців, які долучилися до створення скульптур, є й коломиянин Роман Захарук. Чоловік переконує, приймати участь у такому симпозіумі почесно. «Я гордий з того, що мене запросили на симпозіум. Тема писанки дуже цікава, працювати на неї почесно для скульптора, - розповідає Роман Захарук. –  У писанці поєднана стародавня велич вірування в те, що вона символ життя. Християнство теж внесло особливу духовність у символ писанки. Ідею майбутньої скульптури вже маю. Тема, над якою я працюватиму, дві постаті – чоловіча та жіноча, які й символізують отой початок нашого фізичного життя».

 

Під час урочистого відкриття симпозіуму, отець Іван Остафійчук освятив камені перед роботою та побажав виконати скульптури з Божою допомогою. Після благословення, каменярі дружньо зробили перший удар молотка по каменю та задали старт створенню парку «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК». Після чого скульптори передали естафету представникам влади, які теж відчули міць каменю.

 

Поспостерігати за видовищним дійством як брили каміння перетворюються в унікальні писанки можуть всі охочі.

 

А урочиста церемонія відкриття унікального парку «7 ЧУДЕСНих ПИСАНОК» відбудеться 23 жовтня о 15 годині біля Музею писанкового розпису.


16.10.2012 2245 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

407
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1808
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3299
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1187
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1211
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1274 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

310

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1162

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1004

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

374
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2529
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1271
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1366
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

585
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15230
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7519
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

375
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

860 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

510
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

417
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

505