У Картинній галереї заповідника «Давній Галич» відкрилась виставка графіки відомого барда Левка Бондара

 

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» розпочався осінній виставковий сезон. Започаткувала його виставка графіки відомого барда та художника Левка Бондара, яка відкрилася 27 вересня.



Значна кількість присутніх на заході засвідчила, що наша, досить різноманітна за своїми мистецькими вподобаннями громада, потребує подібних атракцій і хоче частіше бути дотичною до світу мистецтва. Громадськість звикла, що Національний заповідник навіть у літній період не робить перерв у виставковій діяльності – тож з поверненням з відпусток радо взяла участь у представленні творчості Левка Бондаря.

 

Отримані враження від самої презентації та виставки перевершили всі сподівання. Окрім графічних творів (а їх для огляду подано більше 50-ти), відбувся маленький бардівський концерт Левка Бондаря та його найближчих друзів і натхненників – Лесі Соболевської та Зої Слободян.

 

Відкриваючи виставку, генеральний директор Національного заповідника Олександр Береговський зазначив, що «…сьогодні всі присутні можуть поспілкуватися з поетом, співаком та художником Левком Бондарем. Він про себе розкаже своїми піснями… Ми почуємо ноти душі, яка нуртує… Ми бачимо митця перед собою… Він артист, а в англійській мові це багато – і художник, і скульптор, і архітектор… Не кожному так дано творити… Ми потребуємо сміливих людей… Будемо спілкуватися, критикувати, буде нам цікаво…».

 

Левко Бондар під час виставки був серйозним, веселим та іронічним водночас. Свою розмову з присутніми він почав з бувальщини «Зле про людину треба говорити в очі, а добре поза очі». У піснях, які він виконав перед присутніми було протягнуто канву історії української нації від минулого до сьогодення. Прозвучали пісні «Отака історія рідного народу», «Старший брат», «Базар, вокзал, валізки» та ін.

 

Спілкування з бардом було цікавим і безпосереднім. У властивому йому жартівливому тоні п. Левко подав своє бачення стосунків українського народу з найближчими сусідами, про шлях свого мистецького становлення, про участь у фестивалі «Червона Рута». За його спрощеною, веселою версією, життя виглядало так: «…Спершу я відчув потребу ліпити. Коли я був малим, батьки лишали мене в хаті. Я мав дерев’яного паротяга, мені захотілося щоб з комина ішов дим – і там я доліпив з вати дим, який підпалив. Батьки потім мали досить клопоту. Як почав малювати – не пам’ятаю… У нас тепер в Івано-Франківську перенасичення художниками. Їх найбільше на душу населення…Співати я почав через те, що дуже хотів мати гітару. Хлопці мали гітари, та й я хотів. Мені тато з заробітків привіз мою першу гітару, вона була розкручена в двох чемоданах – окремо корпус, окремо гриф… В світі цінується більше чорно-біла фотографія, не кольорова. Я хотів цю виставку у Галичі назвати «Позитивний негатив» - як відображення негативу фотографії на білому фоні…».

 

Директор Івано-Франківського Художнього музею Михайло Дейнега був колись викладачем Левка Бондаря на художньо-графічному факультеті. Тепер на виставці, він вітав його як колегу по цеху. На його думку, творчий потенціал Левка Бондаря, як художника є набагато більшим, ніж представлені твори. «… Здається, у його творах є недовершеність, недосказаність… Роботи захоплюють простотою, від робіт віє щирістю, сумом і ностальгією… Я все думав, що Левко буде таки більше в художньому мистецтві… Я б бажав, щоб роботи Левка були більш кольоровими… Він завжди відрізнявся від своїх товаришів – студентів…».

 

Левко Бондар познайомив присутніх з своїми товаришами і порадниками – Лесею Соболевською та Зоєю Слободян. У їхньому виконанні прозвучали, як власні твори, так і авторства Б.Лепкого, Л.Костенко. Тематика виконуваних на гітарі пісень була дуже різноманітною – від оспівування пори року до найпотаємніших людських почуттів. Атмосфера була створена неповторно – присутні співали разом з виконавцями, були миті відчуття єдності громади.

 

На виставці були присутні представники духовенства, органів державної влади, навчальних закладів. Роботи Левка Бондаря експонуватимуться у Картинній галереї (м. Галич, вул. Івана Франка, 1) впродовж місяця – запрошуємо до цікавого і приємного перегляду.

 

Для довідки.

Левко Бондар – 1956 р.н. Навчався у СШ №5 та ДХШ м. Івано-Франківська. У 1986 році закінчив художньо-графічний факультет Івано-Франківського педінституту ім. В.Стефаника. Автор і виконавець власних пісень. Лауреат фестивалів «Оберіг», «Золотий тік», «Тарас Бульба», «Червона рута», керівник та засновник гурту «Бункер-Йо!», професійний художник. Персональні виставки у Галичі, Кракові; участь у пленерах в Болгарії, Угорщині, Криму, Закарпатті. Є звукорежисером івано-франківської студії звукозапису «На Майдані».


29.09.2011 2325 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1088
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2803
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

976
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1037
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1040 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3103 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

902

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

776

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1092
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

148
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2341
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1146
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

449
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15068
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7381
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

815
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

377
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

288
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

377
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

657
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1111