У Карітасі вчать опікунів краще доглядати за важкохворими вдома

 

У житті  трапляються такі ситуації, опинитись  в яких і ворогу не побажаєш. Це одинока  старість, але ще гірше, коли не обійтись без допомоги сторонніх. В такій  ситуації, звичайно, можна покладатись на кваліфіковану допомогу у лікувально-профілактичних закладах, але з часом  все одно повертаємось  у  рідну домівку та залишаємось із своїми проблемами наодинці. Тут на допомогу приходить Інформаційно-консультативний центр, робота якого направлена на подолання та вирішення багатьох недоліків по догляду за важкохворими та немічними. Мета Центру -- покращення та вдосконалення надання допомоги потребуючим їхніми доглядальниками, а це має позитивний  вплив на самопочуття та стан здоров'я хворих.

 

У жовтні було проведено 3 навчально-практичні тренінги для соціальних працівників Калуського РТЦ  та 2 тренінги для соціальних працівників Тлумацького РТЦ. Особливо цікавим та змістовним був тренінг «Причини виникнення пролежнів у важкохворих. Профілактика та лікування». В процесі навчання учасники усвідомили, наскільки важливим є комплексний підхід до профілактики даного захворювання. Тренером у доступній формі була надана інформація про причини виникнення, ознаки,  лікування та профілактику пролежнів з використанням підручних матеріалів.

 

У такому ж дусі був проведений тренінг «Варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Причини виникнення тромбозів. Профілактика та принципи невідкладної допомоги».  Учасники ознайомились з видами лікувальних бандажів, засвоїли техніку їх накладання та одягання компресійних панчіх.  Особливо наголошувалось на профілактику розвитку варикозної хвороби: дотримання  режиму харчування та проведення лікувальної фізкультури. Найбільше соціальних працівників цікавила проблема розвитку варикозного поширення вен нижніх кінцівок та ускладнення, які виникають під час прогресування цього захворювання, адже у  їх підопічних ця проблема зустрічається  найчастіше.

 

З метою передачі практичних навиків по догляду за лежачими хворими та післяопераційними, які після виписки із стаціонару перебувають на амбулаторному лікуванні, та знаходяться під опікою своїх рідних, був проведений тренінг «Рани. Види ран та догляд за ними» та «Лікувальна фізкультура, як метод профілактики остеохондрозу». Тренером було продемонстровано комплекс вправ, принцип дії яких направлений на профілактику та усунення даного захворювання. Особливо наголошувалось на важливості застосування лікувальної фізкультури  для пацієнтів, які змушені дотримуватись постільного режиму і, у зв'язку із слабкістю, не можуть без опікуна виконувати самостійно вправи. Відповідно такий несловесний контакт дає змогу хворому відчути себе повновартісною людиною. Було відрадно, що учасники зустрічі із задоволенням повторювали усі вправи, і що набутий під час навчання досвід зможуть перенести в конкретну ситуацію при догляді за хворим.          


18.11.2011 2156 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

882
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

688
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1804
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3128
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2504
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2488

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

146

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

674

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

642

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1518
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

272
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

614
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

570
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

272
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

337
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26977
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

796
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19629
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

369
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

356
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

684
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1188 1