У Калуші визначатимуть краще кафе

Цього вівторка у кабінеті заступника міського голови Калуша Руслани Вайди відбулося засідання колегії двох місцевих галузевих рад при виконавчому комітеті міської ради: торгівлі, ресторанного господарства та інших сфер послуг і промисловості, транспорту та будівництва.

 

Головною темою засідання стала підготовка до відзначення дня підприємця (цього року святкується 4 вересня). Крім того, на засідання на вимогу підприємців запросили представників міського управління пенсійного фонду та податкової інспекції. Прийшли начальник управління ПФ Степан Різник, а від податківців — начальник відділу оподаткування юридичних осіб Ольга Коржан.

 

Конкретних питань до них практично не було, тож спілкування чиновників з підприємцями звелося до роз’яснень з приводу сплати страхових внесків до пенсійного фонду та процедури отримання ліцензій на деякі види підприємницької діяльності. За словами Степана Різника, поки що платниками внесків до ПФ є усі підприємці. Хоча закон про те, що підприємці-пенсіонери та інваліди звільняються від їх сплати прийнятий, однак він поки що не підписаний і не вступив у дію.

 

Як зазначив Степан Різник, у Калуші майже усі підприємці сумлінно сплачують страхові пенсійні внески. Винятки — поодинокі. В принципі, усі, хто не платить, самі створюють собі проблеми, оскільки законодавство є досить жорстким, прострочення платежу тягне нарахування фінансових санкцій. Проблемою керівник міського управління ПФ вважає те, що більшість підприємців сплачують внески, виходячи з мінімальної або й меншої зарплати. Він порекомендував їм збільшити платежі, бо виплата зарплати на рівні мінімальної тягне за собою перевірки. А для підприємців, які працюють з бюджетом може мати і більш серйозні наслідки.

 

Так, не секрет, що є підприємці, які у своїх розрахунках з бюджетом закладають зарплату значно більшого розміру, ніж та, яку вони «показують» у звітності.

 

«Це відмивання бюджетних коштів і до цього прокуратура дійде», — заявив Степан Різник. Заступник міського голови Руслана Вайда у свою чергу зазначила, що це питання знаходиться у полі зору міської влади і міського голови.

 

Також вона повідомила, що урядом вже розроблено проект закону про запровадження шкали заробітних плат. За умови прийняття ним буде визначено, що, наприклад, керівник не може отримувати зарплату менше 2,5 тис. грн., бухгалтер — менше 2 тис. грн. і так далі. Відповідними будуть внески до ПФ та інші відрахування з зарплати. Щодо податкової інспекції, то, за словами Ольги Коржан, жодних проблем при отриманні ліцензій для торгівлі алкоголем і тютюновими виробами виникати не повинно. Оскільки їх видають в обласному центрі, куди документи привозять раз на тиждень.

 

Підприємцям потрібно заздалегідь звертатися за ліцензією або її продовженням у Калуську ОДПІ. Або ж, якщо вони не хочуть чекати, можна самому поїхати до Івано-Франківська і оперативно вирішити проблему. Головне питання, яке обговорювали на засіданні колегії галузевих рад підприємців Калуша — процедура визначення кращого автобусного маршруту та кращого кафе у нашому місті.

 

Цього року конкурс за цими двома номінаціями проводитиметься вперше. Кращий маршрут визначатимуть самі калушани, які користуються громадським транспортом. Так, протягом найближчого місяця представники управління економічного розвитку міста будуть на різних маршрутах (їх всього є близько півтора десятка) поширювати анкети.

 

Людям запропонують відповісти на чотири запитання: як часто вони користуються конкретним маршрутом (якщо дуже рідко, то така анкета не братиметься до уваги), чи задоволені комфортністю транспортних засобів, чи часто стикаються з порушеннями, зокрема графіків руху на маршруті. Також пасажири матимуть можливість дати свою оцінку культурі поведінки водія. На кожному маршруті планується опитати 40-50 людей. Під час підбиття остаточних підсумків анкетування, повідомила Руслана Вайда, врахують і кількість скарг на того чи іншого перевізника, які надходили до міської влади. Вона також відзначила, що в останні роки скарг, порівняно з періодом до 2009 року, є значно менше.

 

Краще у Калуші кафе визначатимуть спеціально створені комісії. Для них також розробили анкету. Оцінка буде проводитися за такими критеріями, як впорядкування, декоративне оформлення і озеленення прилеглої території, зовнішнє і внутрішнє оформлення, оснащеність меблями, якісним посудом і столовою білизною, створена у закладі атмосфера дозвілля (декоративне оформлення, освітлення, музика тощо), наявність гардеробу, асортимент і оформлення страв, оформлення меню і наявність карти вин тощо.

 

Крім того, до уваги братимуть стан санвузлів, а також якість і рівень обслуговування відвідувачів персоналом кафе. Комісії будуть відвідувати кафе без попередження, разом або й поодинці, як звичайні клієнти і незалежні експерти. До їх складу увійшли підприємці, які не мають відношення до цього виду бізнесу. У кожній комісії, а їх є три, по п’ятеро осіб. Загалом до списку кафе, серед яких і визначатимуть найкращі, увійшло 24 заклади, які мають відповідний статус. У конкурсі не братимуть участь ресторани і вузькоспеціалізовані заклади, як, наприклад, піцерії.

 

Таким чином члени кожної комісії отримали завдання відвідати по вісім кафе і оцінити їх за десятибальною шкалою. На його виконання вони мають місяць часу — результати будуть підбиватися на засіданні галузевих рад підприємців, яке заплановане на 18 серпня. За словами Руслани Вайди, для переможців передбачать нагороди на кшталт атласу доріг (для кращого перевізника) і кулінарну книгу (для підприємця, власника кращого кафе).

 

Крім того, розглядається можливість розміщення інформації про переможців на рекламних конструкція КП «Міський інформаційний центр». Не виключено, що переможець буде не один, а кілька, і усі вони будуть відповідним чином відзначені.

 

"Дзвони Підгір'я"


22.07.2011 2348 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

372
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

681
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

546
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5459
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1332

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1214

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1052

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10660
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

362
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1446
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

339
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

594 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

898