У Калуші визначатимуть краще кафе

Цього вівторка у кабінеті заступника міського голови Калуша Руслани Вайди відбулося засідання колегії двох місцевих галузевих рад при виконавчому комітеті міської ради: торгівлі, ресторанного господарства та інших сфер послуг і промисловості, транспорту та будівництва.

 

Головною темою засідання стала підготовка до відзначення дня підприємця (цього року святкується 4 вересня). Крім того, на засідання на вимогу підприємців запросили представників міського управління пенсійного фонду та податкової інспекції. Прийшли начальник управління ПФ Степан Різник, а від податківців — начальник відділу оподаткування юридичних осіб Ольга Коржан.

 

Конкретних питань до них практично не було, тож спілкування чиновників з підприємцями звелося до роз’яснень з приводу сплати страхових внесків до пенсійного фонду та процедури отримання ліцензій на деякі види підприємницької діяльності. За словами Степана Різника, поки що платниками внесків до ПФ є усі підприємці. Хоча закон про те, що підприємці-пенсіонери та інваліди звільняються від їх сплати прийнятий, однак він поки що не підписаний і не вступив у дію.

 

Як зазначив Степан Різник, у Калуші майже усі підприємці сумлінно сплачують страхові пенсійні внески. Винятки — поодинокі. В принципі, усі, хто не платить, самі створюють собі проблеми, оскільки законодавство є досить жорстким, прострочення платежу тягне нарахування фінансових санкцій. Проблемою керівник міського управління ПФ вважає те, що більшість підприємців сплачують внески, виходячи з мінімальної або й меншої зарплати. Він порекомендував їм збільшити платежі, бо виплата зарплати на рівні мінімальної тягне за собою перевірки. А для підприємців, які працюють з бюджетом може мати і більш серйозні наслідки.

 

Так, не секрет, що є підприємці, які у своїх розрахунках з бюджетом закладають зарплату значно більшого розміру, ніж та, яку вони «показують» у звітності.

 

«Це відмивання бюджетних коштів і до цього прокуратура дійде», — заявив Степан Різник. Заступник міського голови Руслана Вайда у свою чергу зазначила, що це питання знаходиться у полі зору міської влади і міського голови.

 

Також вона повідомила, що урядом вже розроблено проект закону про запровадження шкали заробітних плат. За умови прийняття ним буде визначено, що, наприклад, керівник не може отримувати зарплату менше 2,5 тис. грн., бухгалтер — менше 2 тис. грн. і так далі. Відповідними будуть внески до ПФ та інші відрахування з зарплати. Щодо податкової інспекції, то, за словами Ольги Коржан, жодних проблем при отриманні ліцензій для торгівлі алкоголем і тютюновими виробами виникати не повинно. Оскільки їх видають в обласному центрі, куди документи привозять раз на тиждень.

 

Підприємцям потрібно заздалегідь звертатися за ліцензією або її продовженням у Калуську ОДПІ. Або ж, якщо вони не хочуть чекати, можна самому поїхати до Івано-Франківська і оперативно вирішити проблему. Головне питання, яке обговорювали на засіданні колегії галузевих рад підприємців Калуша — процедура визначення кращого автобусного маршруту та кращого кафе у нашому місті.

 

Цього року конкурс за цими двома номінаціями проводитиметься вперше. Кращий маршрут визначатимуть самі калушани, які користуються громадським транспортом. Так, протягом найближчого місяця представники управління економічного розвитку міста будуть на різних маршрутах (їх всього є близько півтора десятка) поширювати анкети.

 

Людям запропонують відповісти на чотири запитання: як часто вони користуються конкретним маршрутом (якщо дуже рідко, то така анкета не братиметься до уваги), чи задоволені комфортністю транспортних засобів, чи часто стикаються з порушеннями, зокрема графіків руху на маршруті. Також пасажири матимуть можливість дати свою оцінку культурі поведінки водія. На кожному маршруті планується опитати 40-50 людей. Під час підбиття остаточних підсумків анкетування, повідомила Руслана Вайда, врахують і кількість скарг на того чи іншого перевізника, які надходили до міської влади. Вона також відзначила, що в останні роки скарг, порівняно з періодом до 2009 року, є значно менше.

 

Краще у Калуші кафе визначатимуть спеціально створені комісії. Для них також розробили анкету. Оцінка буде проводитися за такими критеріями, як впорядкування, декоративне оформлення і озеленення прилеглої території, зовнішнє і внутрішнє оформлення, оснащеність меблями, якісним посудом і столовою білизною, створена у закладі атмосфера дозвілля (декоративне оформлення, освітлення, музика тощо), наявність гардеробу, асортимент і оформлення страв, оформлення меню і наявність карти вин тощо.

 

Крім того, до уваги братимуть стан санвузлів, а також якість і рівень обслуговування відвідувачів персоналом кафе. Комісії будуть відвідувати кафе без попередження, разом або й поодинці, як звичайні клієнти і незалежні експерти. До їх складу увійшли підприємці, які не мають відношення до цього виду бізнесу. У кожній комісії, а їх є три, по п’ятеро осіб. Загалом до списку кафе, серед яких і визначатимуть найкращі, увійшло 24 заклади, які мають відповідний статус. У конкурсі не братимуть участь ресторани і вузькоспеціалізовані заклади, як, наприклад, піцерії.

 

Таким чином члени кожної комісії отримали завдання відвідати по вісім кафе і оцінити їх за десятибальною шкалою. На його виконання вони мають місяць часу — результати будуть підбиватися на засіданні галузевих рад підприємців, яке заплановане на 18 серпня. За словами Руслани Вайди, для переможців передбачать нагороди на кшталт атласу доріг (для кращого перевізника) і кулінарну книгу (для підприємця, власника кращого кафе).

 

Крім того, розглядається можливість розміщення інформації про переможців на рекламних конструкція КП «Міський інформаційний центр». Не виключено, що переможець буде не один, а кілька, і усі вони будуть відповідним чином відзначені.

 

"Дзвони Підгір'я"


22.07.2011 2375 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1563
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3033
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1068
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1109
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1134 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3353 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1037

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

856

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

393
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

244
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2429
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1230
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

503
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15129
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7433
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

258
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

316
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

424
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

715