У Калуші на полігоні ТПВ не відкачують отруйний фільтрат (відео)

 

 

Калуський полігон твердих побутових відходів вдвічі перевищив запроектований термін експлуатації, а складування сміття на ньому відбувається із порушенням гігієнічних норм.


Нині відбуваються роботи із розширення полігону, проте, акцентували у Калуші, першочерговим завданням має бути вирішення питання із відкачкою фільтрату. Адже, згідно із результатами досліджень, рівень шкідливих речовин критично перевищує допустимі норми, інформують Вікна.


Питання про стан полігону ТПВ у Калуші розглянули на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


До сьогодні, за всіма розрахунками, мали бути закриті обидві черги полігону,  — повідомила на засіданні комісії провідний інженер КП «Екосервіс» Тетяна Драга. — На сьогодні ми продовжуємо захоронення відходів на першій черзі.


За словами Тетяни Драги, насосна станція на полігоні ТПВ не працювали взагалі. Фільтрат відкачують спецмашиною підприємства.


Захоронення відходів перевищує проектну потужність в 1,3 рази. Щодня на полігон вивозять близько 400 кубів ТПВ. У даний час полігон перевантажений відходами, вони складуються із порушеннями норм, не проводиться рекультивація полігону. Все це викликане нестабільним фінансуванням упродовж усіх років і відсутності на полігоні спеціалізованої техніки, — акцентувала Тетяна Драга.


На її слова зреагував міський голова Ігор Матвійчук. Він зауважив: виходить, усі навколо винні у ситуації, крім самого спеціалізованого підприємства.


Тетяна Драга наголосила: полігон ТПВ так і не був зданий в експлуатацію:


Коли полігон здається в експлуатацію, тоді в усій документації є технологічна схема складування відходів. Але оскільки полігон не був зданий в експлуатацію, цієї технологічної схеми ми не отримали і тому складували з порушенням норм. Полігон, згідно із проектом, мав бути забезпечений двома бульдозерами, екскаватором і самоскидом. Коли ми почали захоронювати сміття, у нас були два бульдозери та один екскаватор, який з часом вийшов з ладу. З тих пір у нас відповідної техніки нема.


На сьогодні розпочаті роботи з будівництва другої черги полігону. Адже, нагадаємо, торік відбувся тендер на виконання робіт з розширення полігону твердих побутових відходів. На це потрібно понад 5 млн. гривень. Фінансування — за рахунок коштів з держбюджету.


Торік із державного екологічного фонду було передбачено 4,3 млн гривень,. — повідомив на засіданні комісії заступник начальника відділу капітального будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради Василь Купрунець. — Із них у листопаді виділили 977 тис., у грудні — майже 3,4 млн гривень. Було проведено тендер і переможцем стало ТзОВ СП «Будучність», з яким укладено договір на 5 млн 351 тис. гривень. Цього року ми зробили запити на виділення коштів, яких не вистачає.


За словами Василя Купрунця, переможець тендеру приступив до виконання робіт: торік було розчищено територію під полігон, зроблено огорожу, каналізацію по периметру полігону, підготовлено територію під копання чеків.


Проте зазначає Тетяна Драга, перед тим, як приступати до експлуатації нової ділянки полігону, потрібно вирішити питання насосної станції та напірно-каналізаційного колектора для відкачування фільтрату.


Фільтратом все забруднюється, питання, де його дівати, не вирішується, — повідомила вона.


З її слів, КП «Екосервіс» придбало два поверхневих насоси для відкачування фільтрату. Але, за висновками фахівців, такі насоси не можуть впоратися із завданням. Тому нині вони зберігають на складі підприємства.


Питання до доповідачів були не тільки у міського голови Ігоря Матвійчука, але й у присутніх у залі. Зокрема, виконавцям зауважили: через фільтрати концентрація забруднювачів на полігоні дуже висока, деякі показники перевищують норму у 1200 разів.


Ці аналізи бралися з насосної станції, яка не працює вже багато років, — відреагував начальник управління надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Ігор Головатчук. — Звісно, що там концентрація висока. Коли станція запуститься, концентрація вже буде зовсім іншою. Брати ті аналізи до уваги не виправдано.


12.04.2016 832 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

323
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13713 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13570
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2