У Яремче проходить зустріч керівників протитуберкульозних закладів України

Робоча підсумкова нарада відбулася для обговорення викликів та обміну досвідом протидії туберкульозу в умовах російсько-української війни.

Зокрема йдеться про покращення протитуберкульозної допомоги відповідно до національного і європейського досвіду та про напрацювання стратегічних напрямків для реалізації протидії туберкульозу, передає Фіртка.

Серед учасників зустрічі — представники МОЗ України, експерти Центру громадського здоров’я, Національної служби здоров’я України, ВООЗ, представники Івано-Франківської обласної військової адміністрації, обласної ради, керівники регіональних протитуберкульозних служб.

Якою є сьогодні національна відповідь на туберкульоз в умовах викликів, пов’язаних  із збройною агресією з боку росії окреслив головний санітарний лікар МОЗ України Ігор Кузін.

Голова НСЗУ Наталя Гусак підсумувала на скільки ефективно реалізовується програма державних гарантій медичного обслуговування населення за напрямком туберкульоз, виокремивши проблемні питання та плани на наступний рік.

Про багатосекторальний підхід до подолання туберкульозу на національному та регіональному рівні Яна Терлеєва, національний менеджер з питань туберкульозу, завідувач відділу координації програм діагностики та лікування туберкульозу  Центру громадського здоров’я.

В.о.ректора Івано-Франківського національного медичного університету Микола Островський підсумовуючи виступи лідерів у сфері охорони здоров’я Прикарпаття, наголосив на консолідуючій, просвітницькій та дослідницькій ролі університету у процесі подолання цієї підступної і небезпечної хвороби:

«Наша роль в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я, Національною службою здоров’я України, нашого лідера в галузі респіраторної медицини – Національного наукового центру фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г.Яновського НАМН України під керівництвом мого вчителя, академіка Юрія Івановича Фещенка – це формувати знання, простір свідомого уявлення про пандемію туберкульозу, розробки і впровадження новітніх технологій діагностики, лікування і головне – потреби профілактики цієї недуги!»


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську фахівці та студенти медичного університету виготовляють ліки для військових (ФОТО)


14.09.2023 342
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

285
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2500 6
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3666
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4071
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5165
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4638

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

355

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

979

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1476

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2199
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

8309
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

311
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

677
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

581
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

603
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5208
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20068
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13087
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

201
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1047
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2641