У гуртожитках Івано-Франківська сім’ї колишніх військовослужбовців живуть у спартанських умовах

 

/data/blog/37209/98d7e60f25f14553a15eeded1f256f12.jpg
фото: ЗІК
Через недбальство й байдужість - балансоутримувача Івано-Франківської КЕЧ району - мешканці гуртожитків постійно під загрозою відімкнення світла, води та газу. Родини не мають жодної певності у завтрашньому дні: вони тут на правах винаймачів.

У гуртожитку по вулиці Коновальця, 72 в Івано-Франківську ремонт не проводився з 1991 року. Мешканці давно хочуть оновити вікна, готові власними силами поміняти двері та навести лад всередині приміщення. Але колишні військові остерігаються вкладати гроші у ремонт будинку, з якого їх у будь-який момент можуть виселити. Будинок перебуває на балансі будинкоуправління №1 Івано-Франківської КЕЧ району. Для передачі його у власність міста необхідний дозвіл Міністерства оборони України.

 

Триповерховий гуртожиток розташований у зручному для підприємців місці. Тому КЕЧ частину першого поверху передала в оренду під магазини. Металева брама, яка відгороджує вхід у житловий будинок, тримається на чесному слові. Минулого року ворота відвалилися і впали на дівчинку, розповідають мешканці будинку.

 

У дворику, де граються маленькі дітки, купи сміття, досі лежать минулорічні каштани та гора потрощеної цегли. «Ніхто нічого не прибирає, хоч ми вчасно платимо за комунальні послуги та вивіз сміття. І самі пробували прибирати, і неодноразово зверталися до Будинкоуправління», - нарікає мешканка будинку Наталія Облогіна. Часто біля пісочниці жінка знаходить використані шприци, а з двору зникають дитячі іграшки.

 

Сім’я пані Наталії, яка складається з восьми людей, мешкає на 64 квадратних метрах. «Влітку тут ще півбіди, а взимку сирість страшна», - розповідає жінка. Каже, що від сирості зацвів навіть велосипед у підвалі. Дерев’яні двері і вікна у будинку зогнили. Люди зверталися до балансоутримувача з пропозицією відремонтувати двері за рахунок квартирної плати, однак їм відмовили. Вікна готові самі поміняти, якщо будуть впевнені, що завтра їх звідси не виселять.

 

Від сирості у приміщенні у кімнатах просідає й пішла хвилями підлога. «Навесні ми відсунули диван і побачили, що зогнила стіна. Там мурашки завелися», - розповідає Наталія Облогіна і на підтвердження своїх слів показує фотографії на мобільному телефоні.

 

У коридорі на стелі жінка показує плями вапна. «Це так недавно ремонт робили, бо мала прийти якась перевірка», - пояснює мешканка гуртожитку. У кімнатці, де колись була ванна, зараз навіть немає світла. Електроенергію сюди неможливо провести, тому що зі стелі постійно тече вода. Електричні, водопровідні та каналізаційні мережі вже давно вийшли з терміну експлуатації.

 

З першого поверху облупленими дерев’яними сходами піднімаємося на другий. Колишня кухня, яких у гуртожитку було дві, зараз служить приміщенням для сушіння білизни. На стіні висять три раковини від умивальників. До туалетів гидко підступитися.

 

На стіні пані Наталія показує лічильник на електроенергію. Його мешканці будинку придбали самі. Крім того, люди самостійно провели роботи з газифікації. «Дякувати Богу, ми напряму платимо за газ і воду. Бо за електроенергію ми платимо через КЕЧ, звідти гроші йдуть у Міністерство, а Міністерство оборони раз у квартал перераховує гроші у обленерго», - розповідає жінка. Через невчасні розрахунки гуртожиток часто опиняється під загрозою відключення від енергопостачання. Мешканці гуртожитку також платять у Будинкоуправління №1 Івано-Франківської КЕЧ району і за вивіз сміття. Втім, у встановленні сміттєвих контейнерів їм було відмовлено, тому мешканці змушені виносити сміття у сусідні двори.

 

Основною проблемою, нарікають у гуртожитку, є те, що мешканці не можуть приватизувати кімнати та довести їх до ладу. Пані Наталія показує паспорт, який підтверджує, що вона, як і її чоловік, досі прописані у військовій частині №3382. «Цієї частини з 2006 року не існує. А ми за цією частиною ще прописані», - констатує жінка. На численні звернення до керівництва КЕЧ сім’ям колишніх військових відписували, мовляв, будинок перебуває в аварійному стані, коштів на ремонт немає, а міськрада без ремонту на баланс не бере. Втім, мешканці гуртожитку припускають, що процес передачі будинку на баланс міста блокується через те, що приміщення першого поверху вдало здані в оренду під магазини. Хоч сусідство орендарів людей не тішить. «Ми купили лічильник, а вони підвели від нас світло, врізалися у газову трубу. Тепер постійно вмикається-вимикається електрика, значно зменшився напір газу», - нарікають люди.

 

«Кажуть, коли міністр оборони Лебедєв приїжджав на Прикарпаття, то відвідав гуртожиток льотчиків, - розповідає Наталія Облогіна. - Зайшов на перший поверх, подивився на їхні умови і на другий поверх навіть не піднімався. Відразу знайшлося 80 тисяч гривень, поставили вікна та відремонтували дах. Шкода, що до нас міністр не потрапив».

 

Наразі в Івано-Франківську залишилися три будинки, які перебувають на балансі  Будинкоуправління №1 Івано-Франківської КЕЧ району. Крім гуртожитку на Коновальця, 72, на балансі КЕЧ перебувають ще два гуртожитки - на Коновальця, 80 та Карпатської Січі, 65. На попередній сесії Івано-Франківська міськрада дала згоду прийняти гуртожитки у комунальну власність. Коли буде згода Міністерства оборони на передачу, міськрада розглядатиме можливість прийняття на баланс кожного будинку зокрема. «Ми не можемо їх прийняти без згоди балансоутримувачів, - пояснює заступник начальника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Микола Матіїв. – Крім цього, ці будинки можуть бути передані на баланс міста тільки в задовільному технічному стані з проведеним ремонтом», пише "Галицький кореспондент".


25.06.2013 780 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

323
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1711
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3166
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1148
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1174
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1211 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

252

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1123

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

949

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

333
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2495
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1244
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1323
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

555
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15186
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7486
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

341
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

668 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

474
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

389
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

481