У Галичі презентували «Золоту булаву» Василя Хитрука


У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулася зустріч з Василем Хитруком, вченим– етноісториком, культорологом, членом національних спілок – краєзнавців та письменників, кандидатом філологічних наук.



У Галич дослідник прибув для презентації свого нового дослідження – грунтовної праці з етноісторії України та Європи «Золота булава. Духовний Код Трипілля, України і Європи». Співорганізаторами зустрічі виступили Національний заповідник «Давній Галич» та Музей мистецтв Прикарпаття (м. Івано-Франківськ).


Автор книги Василь Хитрук, свою розповідь розпочав про «дешифрацію» назви презентованого видання. За його словами: «…у санскриті слово «бу» означає «закон», а «лава» - «земля». Таким чином, це – книга про закон землі…». Книга писалася близько 30 років, опрацьовано великий масив джерельного матеріалу. Праця складається з 24 розділів, десятків додатків. В роботі автор подає порівняльний аналіз слів на санскриті, які є тотожними словам в українській мові. Автор вперше наводить 33 приклади вживання назви «Україна» в різних джерелах, саме в написанні «Україна» - на відміну від використовуваної в історичній науці назви «Окраїна».



У центрі свого дослідження Василь Хитрук не ставить війни і збройні конфлікти, які відбувалися між людьми, а розвиток мирних хліборобських цивілізацій. Саме мирні цивілізації стоять на шляху творення, генерування подальшого розвитку – а, відповідно, і культура давніх предків українців, творилася мирним шляхом. Також, Василь Хитрук розглядає питання поразок української державності, аналізує її причини. Основною проблемою він вважає брак єдності між народом, відсутності почуття монолітності.

 

При написанні книги використані знання з етнології, археології, фольклору та мовознавства. Для написання книги автор здійснив десятки подорожей всією Україною; вивчаючи міграції етрусків та інших народностей він відвідав ряд країн – зокрема, Індію. Дослідник охарактеризовує особливості своєї книги – вона є іншим поглядом на етноісторію нашої держави, на етноісторію слов’ян, Європи та світу. «Книга не є витвором фантазії, її базою є давні тексти та зображення, які мав можливість вивчати автор» - підсумовує Василь Хитрук.




Довідково. Василь Хитрук- письменник, перекладач, філософ-українознавець, один із перших зачинателів нової духовності, української державності і Просвіти 80-90-х років наролдивсяна Поділлі. Член Національної спілки письменників України, член Правління Товариства краєзнавців України з дня заснування, голова Надзірної Ради неурядової Вільної Академії Святої Матері імені Григорія Сковороди, член експерт-всеукраїнської акції "Рушник Національної Єдності". Василь Онуфрійович цікавиться і Гуцульщиною, нашими звичаями та традиціями. "Ще у далекому історичному 1987 році запросив вас і учасників вашого Красноїлівського народного театру імені Гната Хоткевича на Київську сцену з нагоди 100-річчя ювіляра-корифея" - писав нам у своєму листі письменник.

11 липня Василь Хитрук презентував свою «Золоту Булаву» у Верховині. Роповів гуцулам, що писав книгу більше 25 років, що вона присвячена Святому Духу Всепроникаючої Любові, в тім числі й Карпатців... та етноісторії Трипільської України і її ролі на долі усіх Європейців і світу. Книга містить чимало картин та фотографій, адресується широкому колу читачів нового покоління.


23.07.2012 2258 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

284
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13546 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1537
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6074
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1701

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

619

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1444

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1257

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1152
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

502
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

861
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5905
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13501
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

216
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

522
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

774 2