У Франківську замість дитячих майданчиків будують багатоповерхівки?

 

Мешканці будинку №32 на вул. Сорохтея просять захисту.

 

Пройшовши сім кіл пекла чиновницької бюрократії, громадяни не рідко звертаються за допомогою до редакції газети як до останньої інстанції. Щоб ті, від кого залежить вирішення їхніх проблем, принаймні через газету їх почули!

 

Цього разу в тривожний дзвін б’ють мешканці будинку №32 на вул. Сорохтея, які просять «захисту від сваволі забудовників, яка найближчим часом може вилитися у забудову невеликої ділянки землі»  між їхнім та сусіднім будинком на вул. Сорохтея, 30. Ось їхня розповідь:



«Ми довго не могли повірити, що на цьому маленькому клаптику землі, де ростуть дерева, кущі, є дитячий майданчик, може з’явитися будинок. Тому у вівторок 19 червня о 17.00 були скликані збори мешканців будинку, на яких пропонувалося обговорити питання ймовірної забудови. Навіть попри те, що поінформували про такий захід в останній момент, призначили його на 17-ту годину, коли багато хто не встиг прийти з роботи, слухання однаково зібрали близько ста небайдужих мешканців нашого будинку.


Про правовий аспект проведених зборів говорити не доводиться через те, що це була проста розмова між потенційним забудовником та нами. Тобто, якщо раптом з’явиться документ про проведені громадські слухання і те, що мешканці нашого будинку схвалили рішення зводити під їхніми вікнами замість дитячого майданчика багатоповерхівку, то його інакше, як фальшуванням і підробкою не назвемо і не визнаємо.


Так, відбулася розмова. Звичайною її не назвеш, бо емоції як з однієї, так і з іншої сторони зашкалювали. І якщо ми відстоювали наше право на зелений куточок біля будинку і право наших дітей там гратися, то хочеться запитати: що так пристрасно і самовіддано захищав будівельник? Напевне, майбутні вигідно спродані квадратні метри і свої набиті грошвою кишені?!


Під час короткої дискусії директор «Івано-Франківської спілки співзабудовників» Филюк Микола Федорович, саме він назвався виконавцем робіт із можливого будівництва, аргументів не шкодував. Він впевнено переконував нас, що «будинок однаково буде збудований», «бо таке життя» і «краще послухати мене, бо з іншими буде не така легка розмова». Проте на прохання показати проект будівництва Микола Федорович відмовив. Цей надсекретний документ він пообіцяв продемонструвати тільки декільком мешканцям за інших обставин. Чому так – питання залишається відкритим.


Ми дуже хочемо, щоб нас почули і міська влада, і обласна, і місцеві представники центральної влади. Навіть якщо вивчати питання забудови між нашими будинками з точки зору дотримання будівельних норм, то тут не може бути жодної багатоповерхівки з простої причини: просто немає для цього місця. Хіба біля наших стін виросте якийсь черговий будівельний залізобетонний покруч, загрозливо нависаючи над нашими головами. Зрештою, є звичайна людська логіка та елементарне почуття совісті. Сподіваємося, такі словосполучення ще не чужі для чиновників різних рівнів? Не можна забирати у мешканців будинку, дехто з яких тут проживає більше тридцяти років, у їхніх дітей та внуків ті невеликі клаптики зелених насаджень.


Звичайно, хочеться, щоб нас почули. Але якщо ми не знайдемо розуміння і відгуку на наше прохання, якщо всупереч нашої незгоди на будь-яку будову біля будинку, тут з’явиться техніка і почнеться облаштування будівельного майданчика, не будемо сидіти, склавши руки. Сьогодні ми обурені і схвильовані до краю. Тому готові до будь-яких акцій протесту, у будь-якій формі, будь-якого масштабу, тільки б відстояти своє право. Ми рішуче проти незаконної забудови нашого майданчика!», - пише "ЗК".


22.06.2012 2203 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

338
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13845 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6149
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1727

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

606
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

883
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13672
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

253
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

551
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

795 2