У Франківську відбувся "Мистецький храм"

 

20-21 грудня в Івано-Франківську відбувся IV Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм». Цей фестиваль дуже вирізняється з-поміж значної кількості музичних конкурсів, адже його учасниками є обдаровані діти-сироти, діти із неповних і неблагополучних сімей, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, діти із багатодітних і малозабезпечених сімей, а також діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків. Унікальність „Мистецького храму” і в тому, що це єдиний фестиваль в Україні, який не вимагає від учасників жодних грошових внесків. Більше того, оргкомітет фестивалю забезпечує учасників безкоштовним проживанням, харчуванням, організовує для них цікаві та пізнавальні екскурсії.

 

Ідея  допомагати реалізувати себе на сцені обдарованим дітям, які не мають фінансової можливості відвідувати різні музичні фестивалі, записувати професійні фонограми та й, зрештою, придбати красиві концертні костюми, виникла у заслуженого артиста України Ярослава Борути вже давно. Саме тому він і заснував новий музичний фестиваль, що одразу набув статусу Всеукраїнського, а також створив благодійний фонд «Мистецький храм», який покликаний допомагати соціально-незахищеним дітям.

 

Цьогорічна  географія «Мистецького храму» значно зросла, його учасниками стали обдаровані діти з 15 областей України. Зокрема на фестиваль приїхало багато юних талантів із Східної України, а саме з Донецька, Дніпропетровська, Херсона.

 

Оцінювали молодих виконавців відомі митці  – народний артист України Павло Дворський, заслужений діяч мистецтв України, композитор Володимир Домшинський, заслужений артист України, скрипаль Олег Кульчицький, популярний український співак Василь Лазарович, а також гості „Мистецького храму” – співорганізатор фестивалю Президент „Фонду волонтерів України” Тимофій Нагорний та спеціальний гість фестивалю Міка Ньютон.

 

«На Прикарпатті та у Івано-Франківську  роблять багато гарних мистецьких благодійних  справ. Мені приємно вперше очолювати  журі на фестивалі «Мистецький храм»  і я просто вражений підготовкою  учасників. Це діти, які справді закохані в мистецтво. Впевнений, усі учасники будуть задоволені тим, що приїхали на це музичне свято, що побували у Івано-Франківську, відчули теплий прийом», – розповідає народний артист України Павло Дворський.

 

Президент «Фонду волонтерів України» Тимофій Нагорний називає «Мистецький храм» серйозною площадкою для об’єднання країни. Він запевняє – дуже важливо допомагати талановитим дітям проявити себе. «Ми допоможемо учасникам фестивалю і з записом фонограм, і з можливістю співпраці з професійними композиторами та аранжувальниками», – каже Тимофій Нагорний.

 

Під час гала-концерту, який відбувся 21 грудня в приміщенні Івано-Франківського  облмуздрамтеатру, усі учасники фестивалю  отримали цінні подарунки від  спонсорів фестивалю. Серед призів – хутряні вироби, ювелірні прикраси, цифрові фотоапарати, нетбуки, сертифікати на покупки товарів у провідних магазинах одягу, солодощі, набори канцтоварів, м’які іграшки та портативні спікери.

 

Вже вдруге генеральним меценатом фестивалю  стала дизайн-студія Марії Волосовської, а це означає, що „Мистецький храм” уже може похвалитися постійними друзями, які допомагають дітям.

 

А володарем цьогорічного гран-прі  «Мистецького храму» став десятирічний Олег Баранов з Дніпропетровська. Цей хлопчик був наймолодшим учасником фестивалю і просто вразив журі, виконавши пісню про січових стрільців.

 

Уже наступного ранку після гала-концерту учасники фестивалю поїхали на відомий  туристично-розважальний комплекс „Буковель”, щоб помилуватися красою зимових  Карпат.

 

Свято закінчилося, проте уже наступного року «Мистецький храм» знову запросить до Івано-Франківська талановитих дітей та молодь. Адже Президент фестивалю Ярослав Борута переконаний – дітям потрібно допомагати завжди.


22.12.2011 2346 1
Коментарі (1)

Волонтер 2011.12.22, 18:14
Борута,то такий гусак у вазеліні.Влизувався до Юльки,агітував за неі,співав про лебедя.Прийшли Регіони до влади,він тут як тут,знову у вазеліні.Регіонали ніби мають розуміти,що такі козачки ,були в Ющенка.І до чого привели?До розвалу.Порада регіоналам не піддаватися,не довіряти і будувати державу не з такими такими...........Згадайте артистів за Юльку-бульку.Де юлюся,а де борутусик...Всі знають як він робить Мистецький храм.........
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1191
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2919
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1020
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1085 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3210 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

965

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

816

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1111
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

191
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2381
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

477
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7403
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1134