У Франківську відбувся "Мистецький храм"

 

20-21 грудня в Івано-Франківську відбувся IV Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм». Цей фестиваль дуже вирізняється з-поміж значної кількості музичних конкурсів, адже його учасниками є обдаровані діти-сироти, діти із неповних і неблагополучних сімей, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, діти із багатодітних і малозабезпечених сімей, а також діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків. Унікальність „Мистецького храму” і в тому, що це єдиний фестиваль в Україні, який не вимагає від учасників жодних грошових внесків. Більше того, оргкомітет фестивалю забезпечує учасників безкоштовним проживанням, харчуванням, організовує для них цікаві та пізнавальні екскурсії.

 

Ідея  допомагати реалізувати себе на сцені обдарованим дітям, які не мають фінансової можливості відвідувати різні музичні фестивалі, записувати професійні фонограми та й, зрештою, придбати красиві концертні костюми, виникла у заслуженого артиста України Ярослава Борути вже давно. Саме тому він і заснував новий музичний фестиваль, що одразу набув статусу Всеукраїнського, а також створив благодійний фонд «Мистецький храм», який покликаний допомагати соціально-незахищеним дітям.

 

Цьогорічна  географія «Мистецького храму» значно зросла, його учасниками стали обдаровані діти з 15 областей України. Зокрема на фестиваль приїхало багато юних талантів із Східної України, а саме з Донецька, Дніпропетровська, Херсона.

 

Оцінювали молодих виконавців відомі митці  – народний артист України Павло Дворський, заслужений діяч мистецтв України, композитор Володимир Домшинський, заслужений артист України, скрипаль Олег Кульчицький, популярний український співак Василь Лазарович, а також гості „Мистецького храму” – співорганізатор фестивалю Президент „Фонду волонтерів України” Тимофій Нагорний та спеціальний гість фестивалю Міка Ньютон.

 

«На Прикарпатті та у Івано-Франківську  роблять багато гарних мистецьких благодійних  справ. Мені приємно вперше очолювати  журі на фестивалі «Мистецький храм»  і я просто вражений підготовкою  учасників. Це діти, які справді закохані в мистецтво. Впевнений, усі учасники будуть задоволені тим, що приїхали на це музичне свято, що побували у Івано-Франківську, відчули теплий прийом», – розповідає народний артист України Павло Дворський.

 

Президент «Фонду волонтерів України» Тимофій Нагорний називає «Мистецький храм» серйозною площадкою для об’єднання країни. Він запевняє – дуже важливо допомагати талановитим дітям проявити себе. «Ми допоможемо учасникам фестивалю і з записом фонограм, і з можливістю співпраці з професійними композиторами та аранжувальниками», – каже Тимофій Нагорний.

 

Під час гала-концерту, який відбувся 21 грудня в приміщенні Івано-Франківського  облмуздрамтеатру, усі учасники фестивалю  отримали цінні подарунки від  спонсорів фестивалю. Серед призів – хутряні вироби, ювелірні прикраси, цифрові фотоапарати, нетбуки, сертифікати на покупки товарів у провідних магазинах одягу, солодощі, набори канцтоварів, м’які іграшки та портативні спікери.

 

Вже вдруге генеральним меценатом фестивалю  стала дизайн-студія Марії Волосовської, а це означає, що „Мистецький храм” уже може похвалитися постійними друзями, які допомагають дітям.

 

А володарем цьогорічного гран-прі  «Мистецького храму» став десятирічний Олег Баранов з Дніпропетровська. Цей хлопчик був наймолодшим учасником фестивалю і просто вразив журі, виконавши пісню про січових стрільців.

 

Уже наступного ранку після гала-концерту учасники фестивалю поїхали на відомий  туристично-розважальний комплекс „Буковель”, щоб помилуватися красою зимових  Карпат.

 

Свято закінчилося, проте уже наступного року «Мистецький храм» знову запросить до Івано-Франківська талановитих дітей та молодь. Адже Президент фестивалю Ярослав Борута переконаний – дітям потрібно допомагати завжди.


22.12.2011 2217 1
Коментарі (1)

Волонтер 2011.12.22, 18:14
Борута,то такий гусак у вазеліні.Влизувався до Юльки,агітував за неі,співав про лебедя.Прийшли Регіони до влади,він тут як тут,знову у вазеліні.Регіонали ніби мають розуміти,що такі козачки ,були в Ющенка.І до чого привели?До розвалу.Порада регіоналам не піддаватися,не довіряти і будувати державу не з такими такими...........Згадайте артистів за Юльку-бульку.Де юлюся,а де борутусик...Всі знають як він робить Мистецький храм.........
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

227
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1508
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2759
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2247
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2326
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6936 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

201

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

493

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1332

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1416
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

446
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

302
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

701
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

191
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26666
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

664
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10606 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

208
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

223
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

536
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

685
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

741