У Франківську Садовий і Марцінків думали, як зробити ідеальне місто (фото+відео)

Сьогодні, 17 липня, на Промприладі у рамках конференції «UrbanTalks: Івано-Франківськ&Львів» мер Івано-Франківська Руслан Марцінків та очільник Львова Андрій Садовий зустрілись разом з урбаністами, архітекторами та громадськими активістами для обговорення стратегії розвитку міст в умовах сучасності.

Поспілкувалися про вирішення транспортного питання та економічну ситуацію, важливість розвитку авіасполучення та спільні туристичні проекти, а також обговорили можливості для поглиблення співпраці між містами.

"Останнім часом я мав можливість трохи поїздити містами України, і можу зробити висновок, що Urban Talks цікавий, у першу чергу, громадськості, — каже Андрій Садовий. — Важливо вибудовувати взаємовигідну співпрацю та кооперацію між містами. І якщо не обмінюватись думками та досвідом, то нічого не буде, адже ніхто за нас із вами цього не зробить".

Міський голова Франківська розповів про свій досвід у роботі місцевого самоврядування.

"Ідеальне місто це поліцентричне місто. Воно повинно мати гарну центральну частину, але й ніколи не потрібно забувати про мікрорайони"зазначив очільник Франківська.

Мер Львова додав, що головне завдання - залучати до розвитку талановитих та успішних людей.

"Найцінніші, що може бути, -  це люди. Бережіть їх, цінуйте в тому числі й фінансово, бо вони можуть поїхати", - додав Садовий.

"Ми перше місто, яке ризикнуло і купило підприємство Локомитоворемонтний завод. Так ми ризикнули і я не на всі 100 відсотків впевнений, що цей ризик спрацює, але ми це зробили. Децентралізація сьогодні мало відчутна на даному етапі", - каже Марцінків.

"Насправді децентралізація нам наче дала кошти, але їх пробують забрати з різних статей. Ми не маємо впливу на ДСНС та інші структури. Але треба шукати можливості, як з тієї ситуації виходити - шукати партнерів, грантові кошти. Ми зробили ІТ-кластер, який почав стрімко розвиватися. Проблеми були є і будуть завжди, але треба знаходити нестандартні варіанти їх вирішення", переконує львіський очільник.

За його словами головна задача влади  - не заважати людям працювати.

"Дуже багато спеціалістів готові приїжджати до нас та розвиватись", - додав очільник Львова.

Щодо практик Львова, які би хотіла запровадити у Франківську наша влада - це вивчення відновлення пам'яток архітектури.

"Цей досвід ми можемо взяти. Другий напрямок - це розвиток туризму. Третій - розвиток громадського транспорту та благоустрій.

"Франківськ має свій шарм. Ми створювалось, як ідеальне місто. Я вважаю, що сьогодні ми можемо поділитися громадськими ініціативами та проектами", - відповів Руслан Марцінків.

У свою чергу Андрій Садовий наголосив, що у державі немає жодної структури, яка б допомагала містам. За його словами, головне - це не боятися впроваджувати ідеї у життя.

Франківець Василь Кедик задав запитання міським очільникам щодо архітектури у Франківську. Як зазначив франквець у місті останнім часом виникають випадки, коли осипаються, а то й падають балкони. Відтак поцікавився чи були такі ситуації у Львові та як на них реагувати.

"Ми у місцевому бюджеті передбачаєио на це кошти, а також залучажмо кошти інвесторів. Львів має свою специфіку. Щоб ви розуміли вся центральна частина підпадає під охорону ЮНЕСКО. Я би вам радив збудувати нові красиві будівлі, але запросивши архітекторів світового рівня. Інших варіантів немає - треба просто збільшувати кількість коштів та залучати їх, щоб таких ситуацій не було", - каже Садовий.

Також він додав, що на державному рівні розуміння цієї проблеми немає.

Як зауважив Руслан Марцінків, щороку виділяється 5 млн грн на відновлення пам'яток архітектури. Також очільник Франківська відмітив, що ця проблема не лише Франківмька та Львова, але й інших украхнських міст.


Довідково:

Нагадаємо, Urban Talks — це дискусійна платформа, спрямована на налагодження дружнього діалогу між українськими містами. У межах заходу, представники міських рад і громадських організацій діляться корисними практиками та презентують власний успішний досвід розвитку міст. Івано-Франківськ — це уже шоста локація в межах проекту — після Рівного, Житомира, Чернівців, Тернополя та Луцька.


Читайте також:

Мер Львова Андрій Садовий порадив Франківську розвивати летовище

Фотогалерея


17.07.2018 1444
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

397
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

370
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14018 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6195

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

662

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1299

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5946
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13753
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2