У Франківську пройшли громадські слухання по відключенню житлових будинків від централізованого теплопостачання

 

У Франківську відбулися громадські слухання проекту рішення міської ради «Про Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання.

 

Ініціатор проведення – Департамент житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету міської ради.

 

Організатор проведення – Департамент житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету міської ради, відділ підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради.

 

Під час громадських слухань ВИСТУПИВ М.Смушак , заступник директора-начальник управління планування та реформування Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку, з інформацією про проект рішення міської ради «Про Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м.Івано-Франківську».

 

Чиновник зазначив, що враховуючи потреби мешканців міста щодо відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання було прийняте відповідне рішення міської ради, на яке було опротестовано прокурором. Протест прокурора міська рада задовольнила. Не зважаючи на окреслену ситуацію та внаслідок звернень мешканців міста з приводу надання дозволу на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання, виникла необхідність врегулювання порушеного питання шляхом прийняття відповідного нормативно-правового акта.

 

П.Смушак підкреслив, що запропонований проект рішення відрізняється від попереднього положенням про необхідність проведення зборів власників, на яких протоколюється їх згода на відключення будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання з подальшим влаштуванням систем індивідуального теплопостачання; проектом рішення передбачене поетапне відключення житлового будинку від мереж централізованого теплопостачання по стояках; крім того пропонується відмінити фонд енергозбереження.

 

На заході було ОБГОВОРЕНО наступні питання:

1. Питання відключення житлового будинку від мереж централізованого теплопостачання.

Учасники громадських слухань вказали на доцільність прийняття запропонованого рішення міської ради та навели приклад міст Ужгорода та Тернополя, в яких діють аналогічні нормативно-правові акти та у всіх житлових будинках влаштовано системи індивідуального теплопостачання.

Мешканці міста звернули увагу на можливість виникнення ситуації, коли не всі власники квартир надають згоду на відключення від мереж централізованого теплопостачання через відсутність коштів на влаштування систем індивідуального теплопостачання. Запропоновано розглянути можливість безкоштовного влаштування систем індивідуального теплопостачання за кошти міського бюджету для певних категорій населення або їх безвідсоткового кредитування.

Розробник проекту рішення зазначив, що міжвідомча комісія має право ухвалити позитивне рішення, якщо згідно з поданим протоколом відключення житлового будинку від мереж централізованого теплопостачання підтримали всі власники (уповноважені особи власників) приміщень у житловому будинку. Ймовірно, що міжвідомча комісія буде приймати позитивне рішення і у випадку відсутності згоди власників 1-ї чи 2-х квартир житлового будинку. Зазначено, що впродовж 2012 року внаслідок відсутності відповідного правових підстав незадоволеними є понад 200 звернень мешканців щодо надання дозволу на відключення від мереж централізованого теплопостачання.

Голова ГО«Комітет підприємців м.Івано-Франківська» І.Метлюх запропонував доповнити проект положення нормою згідно з пунктом 12 постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» такого змісту: «У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку та/або виконавцем заходів з утеплення місць загального користування будинку. У разі нездійснення таких заходів споживач не сплачує за опалення місць загального користування будинку».

 

2. Питання надання послуг з централізованого теплопостачання.

Мешканці міста вказали на незадовільну якість послуг з централізованого теплопостачання, які надаються ДМП«Івано-Франківськтеплокомуненерго», та висловили бажання відмовитися від них шляхом встановлення автономного опалення. Запропоновано при формуванні тарифу за послуги з теплопостачання враховувати витрати на опалення квартир і не включати площу місць загального користування житлового будинку.

Розробник проекту рішення зазначив, що не зважаючи на відсутність укладених договорів між мешканцями та ДМП«Івано-Франківськтеплокомуненерго», чинним законодавством не передбачена можливість відключення від мереж централізованого теплопостачання без влаштування індивідуального теплопостачання.

Представник ДМП«Івано-Франківськтеплокомуненерго» наголосив, що відключення квартир від мереж централізованого теплопостачання повинно здійснюватись в рамках відключення цілого будинку як інженерного комплексу. Крім того, фахівець вказав на доцільності обігріву місць загального користування житлового будинку. Зазначено, що при формуванні тарифу на послуги з теплопостачання враховується вартість газу (в структурі тарифу становить близько 65%. Водночас вартість газу для суб’єктів господарювання вдвічі дорожча, ніж для населення), електроенергії (близько 8% тарифу), матеріалів, витрати на обслуговування та капітальний ремонт тощо.

 

3. Питання внесення змін та доповнень до проекту рішення.

Учасники громадських слухань запропонували розробнику врахувати пропозиції до проекту рішення:

‑ по тексту положення слово «користувач» слід замінити на слово «споживач», «опалення» на «централізоване теплопостачання», «стояк» на «стійка»;

‑ у пункті 3.2 положення вилучити речення «Голос голови комісії є вирішальним»;

‑ вилучити пункт 3.5 положення;

‑ у пункті 3.9 положення деталізувати, відключення яких саме окремих житлових приміщень допускається тільки за рішенням сесії міської ради;

‑ вилучити пункт 4.3 положення через відсутність законодавчих підстав обмежувати дію дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання;

‑ вилучити пункт 3 у зразку протоколу зборів власників житлового будинку, а також слова «Кількість голосів «ПРОТИ».

 

За результатами проведення громадських слухань розробнику проекту рішення запропоновано:

1.Розглянути можливість безкоштовного влаштування систем індивідуального теплопостачання за кошти міського бюджету для певних категорій населення або їх безвідсоткового кредитування.

2.Доповнити проект положення пунктом такого змісту «У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку та/або виконавцем заходів з утеплення місць загального користування будинку. У разі нездійснення таких заходів споживач не сплачує за опалення місць загального користування будинку».

3.Опрацювати наступні пропозиції

3.1.По тексту положення слово «користувач» у всіх відмінках і числах замінити на слово «споживач» у всіх відмінках і числах.

3.2.По тексту положення слово «опалення» у всіх відмінках і числах замінити на слова «централізоване теплопостачання» у всіх відмінках і числах.

3.3.По тексту положення слово «стояк» у всіх відмінках і числах замінити на слово «стійка» у всіх відмінках і числах.

3.4.У пункті 3.2 положення вилучити речення «Голос голови комісії є вирішальним».

3.5.Вилучити пункти 3.5 та 4.3 положення.

3.6.У пункті 3.9 положення деталізувати відключення яких саме окремих житлових приміщень допускається тільки за рішенням сесії міської ради.

3.7.Вилучити пункт 3 у зразку протоколу зборів власників житлового будинку.

3.8.У зразку протоколу зборів власників житлового будинку вилучити слова «Кількість голосів «ПРОТИ».


04.05.2012 2105 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1359
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2636
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2170
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2241
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6737 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2523 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

410

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1232

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1345

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1488
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

359
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

222
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

634
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

120
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26592
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

599
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10527 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

127
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

150
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

460
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

614
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

677